Facebook Pixel

Kto powinien zażywać dodatkową witaminę B6?

Kto powinien zażywać dodatkową witaminę B6?

Kup kompleks witamin z B6 warto następujące kategorie osób:

  • Kobiety w ciąży
  • Osoby przyjmujące leki sterydowe
  • Kobiety stosujące antykoncepcję (lub leki zawierające estragon)
  • Kobiety w ostatnich dwóch tygodniach cyklu przedmiesiączkowego
  • Te, które chcą schudnąć
  • Młodzież z problematyczną skórą: trądzik, cera tłusta

Jeśli jesteś przeciwnikiem przyjmowania witamin w tabletkach i syropach, na pewno będziesz potrzebować listy produktów, dzięki którym możesz zwiększyć poziom witaminy B6 w swoim organizmie.

Drożdże, wątroba, nerki, serce, kiełki pszenicy (także ziarna zbóż, otręby), szpinak, ziemniaki, melasa, banany, wieprzowina, kapusta, marchew, fasola, ryby, ostrygi, mleko i produkty mleczne, wątroba dorsza, jaja.

 Pamiętaj, jeśli masz już objawy zdefiniowane cytuję witaminę B6, wtedy najprawdopodobniej nie będzie możliwe szybkie uzupełnienie jej tylko z pożywienia, skonsultuj się z lekarzem, być może nadal będziesz musiał zacząć przyjmować specjalne preparaty i kompleksy witaminowe.

Objawy witaminy B6 niedobory to: zmniejszony apetyt, nudności (i wymioty), drażliwość, zmniejszone reakcje, zły sen i bezsenność, zwiększony niepokój, drgawki, depresja, wzdęcia, opóźnienie wzrostu u dzieci, kamica nerkowa, zapalenie jamy ustnej i zapalenie spojówek.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.