Korzeń żeń-szenia i jego dobroczynne właściwości

Korzeń żeń-szenia i jego dobroczynne właściwości

Zawartość

 1. Mity i legendy o korzeniu żeń-szenia
 2. Fakty o żeń-szeniu
 3. Wpływ żeń-szenia na organizm
 4. Żeń-szeń: sport i odchudzanie
 5. Żeń-szeń: sekret młodości i długowieczności
 6. Korzeń żeń-szenia: jak go przyjmować?
 7. Przepisy ludowe z żeń-szeniem
 8. Przeciwwskazania do przyjmowania żeń-szenia.
 9. Cechy produkcji preparatów z żeń-szenia
 10. Który preparat z żeń-szenia jest lepszy?
 11. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żeń-szenia?
 12. Gdzie mogę kupić korzeń żeń-szenia?

Około 30-50 lat temu naukę o roślinach leczniczych zastąpiła chemia. Uważano, że leki syntetyczne są bardziej skuteczne, a ich skutki uboczne prawie nie były brane pod uwagę. Obecnie znacznie bardziej cenione są naturalne leki, wykorzystujące zioła, oleje, owoce i jagody. Dlatego korzeń żeń-szenia ponownie stał się niezwykle popularny na rynku.

Mity i legendy o korzeniu żeń-szenia

Rozwój ginseng w różnych krajach: USA, Chinach, Rosji, Wietnamie. A w każdym z nich jest jedna lub więcej legend o pochodzeniu tej niesamowitej rośliny i jej dobroczynnych właściwościach. Oto niektóre z nich.

 1. Chiński mit opowiada o szlachetnym rycerzu imieniem Zhen Shen, który musiał walczyć z pretendentem do ręki swojej siostry i zginął w tej bitwie. Siostra była dosłownie załamana i długo płakała, aw miejscu, gdzie jej łzy spadały na ziemię, wyrosła roślina, którą nazwała na cześć swojego brata, dzielnego i silnego wojownika.
 2. Koreańska legenda opowiada o chłopcu-wilkołaku, który mógł dowolnie zmieniać się w roślinę lub zwierzę. Kiedyś zabił go tygrys, podczas gdy on sam zmarł z powodu odniesionych ran. Z kropli krwi chłopca i tygrysa, które zmieszały się razem, wyrosła roślina o niesamowitych, niemal magicznych właściwościach.
 3. Inna wietnamska legenda głosi, że istniał pół człowiek, pół roślina o imieniu Gin Shen. Posiadał niesamowitą siłę, był bardzo miły i prawie się nie zestarzał. Jednak jego niezwykły wygląd przyciągał zbyt wielu ciekawskich. Dlatego udał się do tajgi, z dala od wścibskich oczu, i pozostał tam, aby żyć. Później pojawiła się roślina o tej samej nazwie, która jest uważana za jej potomka.

Ciekawe fakty dotyczące żeń-szenia

Podstawa wszystkich tych historii, które istnieją od 1000 lat, oczywiście stała się ignorancja ludzi.

Podstawą tych wszystkich historii, które krążą od 1000 lat, jest oczywiście ignorancja ludzi. Teraz wszystkie właściwości lecznicze mają całkowicie naukowe wyjaśnienie i wiele interesujących faktów z nimi związanych, które powinieneś wiedzieć przed kup korzeń żeń-szenia.

 1. Korzeń żeń-szenia trafił do Europy w 1910 roku dzięki chęci kupców holenderskich, by zarobić na egzotycznej roślinie leczniczej z tajemniczych Chin. Ale zyskał dużą popularność dopiero po tym, jak został przedstawiony przez chińskiego cesarza jako prezent dla króla Ludwika XIV i papieża.
 2. W Rosji dowiedzieli się o tym nieco później, kiedy ambasador w Chinach bojar Nikołaj Spafari szczegółowo opisał właściwości lecznicze niesamowitą roślinę i przekazał niewielką ilość carowi Aleksiejowi Fiodorowiczowi w 1675 roku. Przez ponad 20 lat wiedzieli o nim tylko nadworni lekarze.
 3. Współczesna nauka zidentyfikowała w korzeniu ponad 40 korzystnych witamin, olejków eterycznych, mikro i makroelementów. Na uwagę zasługuje fakt, że znajdują się one w optymalnym zestawieniu do wchłaniania w organizmie.
 4. W medycynie korzeń żeń-szenia jest stosowany w leczeniu ponad 200 chorób, a także zapobiega ponad 500.
 5. Rzadko stosowana jako składnik pomocniczy w lekach. Skład jest na tyle samowystarczalny, że nie wymaga dodatków i obróbki laboratoryjnej.

Wpływ żeń-szenia na organizm

Wpływ żeń-szenia na organizm

Fakt, że zawiera dużą ilość substancji użytecznych dla organizmów sugeruje, że głównym działaniem jest tonizujące. Rzeczywiście, wystarczy spróbować przyjąć tylko jedną porcję, aby poczuć przypływ sił i energii.

 1. Warto zauważyć, że nie można tego nazwać napojem energetycznym ani narkotykiem w zwykłym dla nas znaczeniu. W przeciwieństwie do nich nie powoduje uzależnienia, negatywnych skutków, wyczerpania organizmu. Jeśli chociaż raz spróbowałeś napojów energetycznych, to wiesz, że po przypływie sił następuje ich silny spadek. Podczas gdy żeń-szeń aktywuje siły wewnętrzne bez szkody dla zdrowia.
 2. Ze względu na ten efekt, kup korzeń żeń-szenia Kijów preferowane przez coraz większą liczbę kupujących. Jednak to nie jedyna korzyść. Co daje regularne spożywanie?
 3. Wzmocnienie układu odpornościowego. Uznany za najlepszy środek zapobiegający sezonowym przeziębieniom. Uruchamia również funkcje ochronne organizmu w niesprzyjających warunkach (gwałtowna zmiana pogody, przeniesienie się do innej strefy klimatycznej).
 4. Zwiększenie wytrzymałości mięśni. Polecany do okresowego stosowania przez sportowców oraz osoby, których praca wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym.
 5. Zapobieganie chorobom związanym z uszkodzeniem i obumieraniem komórek mózgowych. (otępienie, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona).
 6. Profilaktyka onkologiczna. Wspomaga również regenerację organizmu w okresie rehabilitacji po leczeniu chorób onkologicznych, aby uniknąć nawrotów choroby.
 7. Poprawia pracę serca i układu krążenia. Tonizuje naczynia krwionośne i wzmacnia mięsień sercowy.
 8. Zwiększa wydajność. Stosowanie korzenia żeń-szenia u osób pracujących umysłowo wykazuje doskonałe rezultaty: udaje im się wykonać większą objętość, natomiast pod koniec dzień roboczy prawie nie narzeka na zmęczenie.
 9. Preparaty z żeń-szeniem są przepisywane w celu leczenia niepłodności u kobiet oraz zwiększenia libido u obu płci. Składniki żeń-szenia zwiększają ruchliwość plemników u mężczyzn, płodność u kobiet, a także stabilizują gospodarkę hormonalną.
 10. Pomaga radzić sobie z kacem. Aktywuje procesy, które przyczyniają się do usuwania alkoholu z organizmu.
 11. Uczestniczy w procesach wymiany gazowej. Po jego zażyciu wzrasta poziom tlenu we krwi, przyspiesza usuwanie dwutlenku węgla.

Lista oczywiście nie jest kompletna i co roku jest aktualizowana o nowe odkrycia naukowców z całego świata.

Żeń-szeń: sport i odchudzanie

Jeśli dana osoba otrzyma wszystkie niezbędne witaminy, minerały, wtedy czuje się aktywny

Jeśli dana osoba otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy i minerały, czuje się aktywna i z reguły nie przybiera na wadze. Niestety, ze względu na ciągły wzrost „biurowych” specjalności, niedożywienie, spada aktywność, zwalnia metabolizm. Z tego powodu dla wielu poszukiwanie sposobu na schudnięcie jest więcej niż istotne.

Żeń-szeń naprawdę może rozwiązać ten problem. Ze względu na swoje właściwości przyspieszające metabolizm i nasycające krew tlenem, już po 1-2 dawkach nawet najbardziej leniwa, nieaktywna osoba zaczyna odczuwać potrzebę aktywnego ruchu.

Jeśli ukończysz pełny kurs, wynik będzie oczywisty dla wszystkich wokół ciebie i będziesz musiał zająć się mniejszymi ubraniami. Dla tych, którzy chcą na poważnie uprawiać sport, przyda się zdolność żeń-szenia do zwiększania wytrzymałości mięśniowej, co jest równie dobre dla tych, którzy chcą uzyskać piękne, umięśnione mięśnie, jak i dla tych, którzy chcą uczynić je bardziej elastycznymi, ujędrnionymi.

Żeń-szeń: sekret młodości i długowieczności

Sama nazwa tłumaczy się jako „korzeń życia”

Sama nazwa tłumaczy się jako „korzeń życia”. W Chinach uważana jest za źródło piękna, młodości i długowieczności. Jednak te twierdzenia są poparte nauką. Wysoka zawartość glikozydów, witamin z grupy B dosłownie dodaje energii. Z żeń-szeniem organizm dostaje wszystko  niezbędne dla energii, aktywności. Dodatkowo następuje stymulacja biosyntezy kolagenu, aktywacja procesów metabolicznych oraz normalizacja poziomu hormonów.

Efekt jest najbardziej widoczny u osób w średnim wieku, kiedy pojawiają się oznaki zmian związanych z wiekiem, kumuluje się zmęczenie. Żeń-szeń wykorzystywany jest również do produkcji kosmetyków przeciwstarzeniowych w Japonii, Chinach, Korei, który jest popularny na całym świecie ze względu na swoją niesamowitą skuteczność.

Korzeń żeń-szenia: jak go przyjmować?

Oczywiście, aby w pełni doświadczyć wszystkich zalet tej niesamowitej rośliny,

Oczywiście, aby w pełni doświadczyć wszystkich zalet tej niesamowitej rośliny, ważne jest przestrzeganie zasad przyjmowania. Od czego warto zacząć, teraz kupisz nie tylko naturalny korzeń w naturalnej postaci, ale także:

 • kapsułki;
 • żelowe czepki;
 • puder;
 • płyn;
 • herbata;
 • spray.

Zawierają ekstrakt w różnych dawkach, dlatego należy ściśle przestrzegać instrukcji na opakowaniu, które szczegółowo opisują jak wziąć korzeń żeń-szenia . Uwaga: przy tej samej formie zwolnienia część może się różnić w zależności od producenta. Najczęściej jest to 1 lub 2 kapsułki dziennie.

Te formularze są najbardziej popularne wśród kupujących, ponieważ nie trzeba ich przygotowywać samodzielnie.

Jeśli nadal wolisz kupować go w swojej naturalnej postaci (jako korzeń), będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka subtelności.

 1. Istnieje ogromna liczba przepisów kulinarnych. Niektóre z nich sprawdziły się naprawdę dobrze, inne pozostawiają lekarzy w niepewności.
 2. Wykonywanie nalewki na bazie wódki lub alkoholu zajmuje około trzech tygodni, więc jeśli chcesz poczuć efekt szybciej, to ta metoda jest raczej ci nie odpowiada.
 3. Herbata z żeń-szeniem gotuje się szybciej. Ale niektórzy farmaceuci twierdzą, że podczas procesu warzenia niektóre właściwości są tracone z powodu wystawienia na działanie wysokiej temperatury.
 4. Wśród wad jest również trudność w ustaleniu proporcji - bardzo łatwo jest popełnić błąd w górę lub w dół na własną rękę, więc jest ryzyko przedawkowania.

Przepisy ludowe z żeń-szeniem

Przepisy ludowe z żeń-szeniem

Cel

Przepis

Jak stosować

Do ogólnego wzmocnienia organizmu

50 gramów korzenia zalej wodą z odrobiną cukru, tak aby przykryła sam korzeń. Po trzech godzinach spuść wodę i pozwól jej spłynąć. Wlej 500 ml wysokiej jakości wódki i pozostaw do zaparzenia szczelnie zamknięte szkło w ciemnym, suchym miejscu na 21 dni.

40 kropli pół godziny przed posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi 90 dni.

Do zapobiegania przeziębieniom.

1 łyżkę posiekanego korzenia żeń-szenia zalać 250 ml czystej wody, gotować 15 minut. Ostudzić, przecedzić przez kilka warstw gazy, lekko ścisnąć

1/2 łyżeczki przed posiłkami 3 razy dziennie przez miesiąc.

Posiadanie wiedzy, jak prawidłowo zaparzyć korzeń żeń-szenia, z łatwością przygotujesz leczniczą herbatkę dla całej rodziny i nie będziesz się już martwić o słabą odporność, grypę i ostre infekcje dróg oddechowych.

Przeciwwskazania do przyjmowania żeń-szenia.

Przynosząc ogromne korzyści zdrowotne, preparaty z żeń-szenia mają jednak szereg przeciwwskazań.

 1. Ciąża i laktacja. Zwiększenie napięcia mięśniowego może wywołać przedwczesne przerwanie ciąży lub wczesny poród. Przy naturalnym karmieniu prowadzi to do nadpobudliwości dziecka. Z tego samego powodu nie zaleca się dawania dzieciom poniżej 18 roku życia.
 2. Obecność marskości wątroby. Może powodować zwiększone obciążenie osłabionego narządu.
 3. Bezsenność. Nasila jej objawy, prowadzi do wyczerpania organizmu.
 4. Obecność problemów z krzepnięciem krwi, krwawieniem. Wzmacnia także ich przejawy.
 5. Nadciśnienie. Powoduje skoki ciśnienia.
 6. Zabrania się przyjmowania żeń-szenia w połączeniu z alkoholem, napojami energetycznymi. Wskazane jest również zrezygnowanie z kawy lub ograniczenie jej ilości do absolutnego minimum, aby wyeliminować dodatkowe obciążenie serca.
 7. Żeń-szenia nie należy łączyć z żadnymi lekami.

Dlatego pomimo naturalności leku, nadal lepiej skonsultować się z lekarzem na temat celowości jego przyjmowania.

Cechy produkcji preparatów z żeń-szenia

Każdy producent suplementów z żeń-szeniem dąży do zachować jak najwięcej jego właściwości.

Przygotowanie surowców.

Każdy producent suplementów żeń-szenia dąży do zachowania jego właściwości w jak największym stopniu. Aby jednak był naprawdę skuteczny, ważny jest dobór odpowiednich surowców. Dziki żeń-szeń, który rośnie w lasach Ałtaju, jest już w Chinach sklasyfikowany jako gatunek zagrożony i znajduje się pod ochroną tych krajów.

Faktem jest, że im bardziej jest popularna, tym mniej pozostaje w naturze. Aby korzeń nabrał siły, musi rosnąć przez 5-8 lat. To właśnie w tym okresie ma swoją maksymalną moc. Ponadto korzeń żeń-szenia znacznie wyczerpuje glebę, w której rośnie, a jej pełne przywrócenie zajmuje 10 lat. Tak więc przy niekontrolowanej zbiórce zapasy szybko się wyczerpują.

Uprawa żeń-szenia stała się wyjściem. Metoda ta jest dość skomplikowana, czasochłonna i składa się z kilku etapów.

 1. Gleba jest przygotowywana ściśle według warunków uprawy żeń-szenia.
 2. Obszary pokryte są specjalną tkaniną chroniącą przed promieniami słonecznymi. W ten sposób imitują cień lasu.
 3. Uprawa skraca dojrzałość korzeni do 4-6 lat.
 4. Po żniwach, które mają miejsce na początku lipca i trwają nie dłużej niż 15 dni, ziemia „odpoczywa”. Kolejne nasadzenia będą dozwolone nie wcześniej niż za 5 lat.

Pod wieloma względami odpowiada to na pytanie, ile kosztuje prawdziwy korzeń żeń-szenia. Przy takich kosztach dopiero na etapie uprawy nie trzeba mówić o niskich cenach. Dlatego jeśli przekonam Cię, że niedrogi lek to prawdziwy korzeń, powinno to budzić poważne wątpliwości.

Procesy produkcyjne.

Oczywiście producenci nie są gotowi w pełni podzielić się tajemnicami produkcyjnymi. Jednak niektóre z nich są dobrze znane.

 1. Zaawansowany technologicznie sprzęt jest obecnie używany do zachowania wszystkich dobroczynnych właściwości naturalnych surowców.
 2. Główną metodą produkcji jest ekstrakcja. W ten sposób uzyskuje się całkowicie naturalne produkty.
 3. Gotowe preparaty pakowane są w optymalnych warunkach wilgotności i nasycenia tlenem, aby wykluczyć procesy, utlenianie, rozkład i inne negatywne zjawiska.

Który preparat z żeń-szenia jest lepszy?

Żeń-szeń jest używany do uprawy leczniczej trzy odmiany

Do uprawy żeń-szenia do celów leczniczych używa się trzech odmian:

 • żeń-szeń zwyczajny;
 • pełzający żeń-szeń;
 • Pięciolistny żeń-szeń.

Niektóre źródła wymieniają również czerwony żeń-szeń jako odrębny gatunek. W rzeczywistości nie jest to rodzaj ani odmiana, ale metoda przetwarzania. Jest szczególnie popularny w Korei. Korzeń jest zwykle marynowany w specjalnej kompozycji, a następnie konserwowany, dzięki czemu nabiera czerwonego odcienia.

Który lek jest najlepszy? Wszystko zależy od problemów, które mają być rozwiązane z jego pomocą. Rozważ główne typy.

Nazwa

Cel

Formularz wydania

Zdrowie reprodukcyjne mężczyzn, TestoJack 200, Now Foods

Zwiększa potencję, libido, ruchliwość plemników, a także zdolność do poczęcia.

Kapsułki

Żeń-szeń koreański, Solgar, ekstrakt z korzenia,

Ogólny tonik, aktywuje funkcje ochronne, zwiększa wydolność i wytrzymałość mięśni.

Kapsułki

Żeń-szeń, biały żeń-szeń, odpowiedź natury, bez alkoholu

Nalewka odpowiednia dla diabetyków. Nie zawiera alkoholu, jednocześnie aktywując metabolizm, stabilizuje poziom cukru we krwi.

Nalewka w płynie

Dlatego ważne jest, aby zdecydować, w jakim celu należy kupić żeń-szeń aby uzyskać jak najwięcej korzyści zdrowotnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze żeń-szenia?

Specjalne producent zasługuje na uwagę.

Producent zasługuje na szczególną uwagę. Staraj się ufać tylko zaufanym markom. Jak już wiemy, uprawa, zbiór, produkcja i pakowanie to złożone procesy technologiczne. Dlatego tylko zgodność ze wszystkimi technologiami pozwala uzyskać naprawdę wysokiej jakości, a przez to użyteczny produkt.

Większość recenzji żeń-szenia w Internecie otrzymała marki:

 • Odżywianie BlueBonnet:
 • Now Foods:
 • Odpowiedź natury;
 • Pharma ziołowa;
 • Przedłużenie życia.

Są to firmy, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości i zgodności, przechodzą stałe dodatkowe kontrole z udziałem niezależnych międzynarodowych firm. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że klienci otrzymują najlepsze i najzdrowsze dla zdrowia produkty.

Gdzie możesz kup korzeń żeń-szenia?

Miejsce zakupu też ma znaczenie. Biorąc pod uwagę, że odkąd korzeń żeń-szenia stał się znany w Europie i Rosji, jego popularność rośnie z roku na rok, jest wielu, którzy chcą zarobić na znanym produkcie. W aptekach bez problemu można znaleźć tabletki czy nalewki z napisem „żeń-szeń”. Jednak korzyści z nich będą bardzo wątpliwe - w najlepszym razie jest to atrapa, która nie szkodzi ani nie przynosi korzyści.

Biotus jest oficjalnym dystrybutorem blisko 20 producentów z USA, Korei i dostarcza wszystkie prezentowane produkty bezpośrednio z magazynów firmy. Tak więc, składając zamówienie na stronie, zyskujesz jednocześnie kilka korzyści.

 1. Kompetentne porady certyfikowanych ekspertów w zakresie witamin i suplementów. Tutaj pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni lek, aby wykluczyć przeciwwskazania.
 2. cena korzenia żeń-szenia tu zawsze będzie niższa, ponieważ firma dostarcza produkty z pominięciem pośredników, a także jest hurtowy dostawca dla przedsiębiorców Ukraina.
 3. Tutaj masz gwarancję ochrony przed podróbkami, produktami niskiej jakości i przeterminowanymi. Wszystkie produkty posiadają certyfikaty jakości z USA, natomiast w Europie przechodzą dodatkową certyfikację.

Z tego powodu dla dziesiątek tysięcy kupujących z Kijowa i całej Ukrainy pytanie brzmi: gdzie kupić korzeń żeń-szenia? - rozwiązane raz na zawsze.

FAQ - Części żywności:

Я принимал женьшень, а позже выяснилось что беременна. Какие последствия это может иметь?

Важно прекратить прием препарата, как только вы узнали о беременности и сообщить об этом врачу в консультации. У здоровых женщин, как правило, все проходит без последствий. Если есть тонус матки, другие патологии, то возможен срыв на ранних сроках.

Насколько может быть полезен женьшень пожилым людям?

Прием женьшеня имеет ряд противопоказаний. Среди них — сердечная недостаточность, гипертония, которыми страдают почти все люди старше 60 лет. Поэтому прием препаратов женьшеня должен проходить только после консультации и под наблюдением врача. Также обратите внимание, что в этом возрасте снижается выработка в организме мелатонина и L триптофана, поэтому высок риск перевозбуждения и бессонницы. В то же время для молодых и людей среднего возраста женьшень служит отличным средством профилактики сердечно-сосудистых заболеваний, проблем с работой мозга.

Для меня осенний сезон — настоящий кошмар! Постоянно простужаюсь, после простуды повторяются вплоть до лета. Женьшень поможет?

Вполне возможно что да. Однако также важно исключить дисбактериоз. В идеальном варианте вам стоит пропить курс пробиотиков, чтобы стабилизировать микрофлору кишечника, а после закрепить результат с помощью женьшеня. В любом случае, вам стоит связаться с нашими консультантами, чтобы уточнить симптоматику и подобрать оптимальные препараты.

Работаю офис-менеджером, иногда по 12-14 в сутки во время авралов. Постоянно чувствую усталость, по утрам тяжело просыпаться, а после обеда хочется скорее домой и просто отдохнуть. Мне стоит принимать женьшень, чтобы избавиться от чувства хронической уста

Чередования цикла прилива сил и усталости — вполне нормально для каждого человека. Поэтому важно давать организму полноценный отдых. Несомненно, если у вас нет противопоказаний, то пропить курс препарата с женьшенем вам стоит. Однако, наравне с ним постарайтесь организовать свой рабочий день и неделю таким образом, чтобы у вас было достаточно временит для отдыха и восстановления. В противном случае есть риск умственного и физического перенапряжения и связанных с ними неприятных последствий.

Давно мечтал накачать красивые мышцы, но все попытки заканчивались уже через неделю — для меня это слишком тяжело физически. Читал, что женьшень увеличивает выносливость мышц. Это правда?

Женьшень используется в качестве диетической добавки почти у всех сборных мира и в самых разных видах спорта — от гимнастики до тяжелой атлетики. Исследования показывают увеличение выносливости и эффективности в 1,5 раза. Важно, что препараты женьшеня не считаются допингом, поскольку не истощают организм. В вашем случае нужен не только препарата, но также особая программа тренировок с постепенно возрастающей нагрузкой и специальное спортивное питание. Не стоит стремиться получить быстрый эффект. Позвоните нашим консультантам и они объяснят что именно необходимо в вашем случае для достижения желаемого результата.

Zawartość
 • Mity i legendy o korzeniu żeń-szenia
 • Ciekawe fakty dotyczące żeń-szenia
 • Wpływ żeń-szenia na organizm
 • Żeń-szeń: sport i odchudzanie
 • Żeń-szeń: sekret młodości i długowieczności
 • Korzeń żeń-szenia: jak go przyjmować?
 • Przepisy ludowe z żeń-szeniem
 • Przeciwwskazania do przyjmowania żeń-szenia.
 • Cechy produkcji preparatów z żeń-szenia
 • Przygotowanie surowców.
 • Procesy produkcyjne.
 • Który preparat z żeń-szenia jest lepszy?
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze żeń-szenia?
 • Gdzie możesz kup korzeń żeń-szenia?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.