Facebook Pixel

Liposomalna witamina C: alternatywa dla koktajlu dożylnego?

Liposomalna witamina C: alternatywa dla koktajlu dożylnego?

Odkąd laureat Nagrody Nobla Albert Szent-Györgyi odkrył witaminę C, dyskusje na temat tego składnika odżywczego nie ucichły. „Witamina zdrowia i młodości”, składnik odżywczy, który, jak wykazano, pomaga w epidemiach grypy i przeziębienia, a nawet pomaga pacjentom z rakiem wyzdrowieć po chemioterapii. Liposomalna witamina C to stosunkowo nowa formuła, która jest nie tylko wysoka w dawce, ale także skuteczna.

Liposomalna witamina C: wysoka biodostępność

Wiadomo, że witaminy podawane doustnie są wchłaniane znacznie gorzej niż koktajle podawane dożylnie, ponieważ wchodzą w interakcję z sokiem żołądkowym. Aby zwiększyć biodostępność witaminy C, naukowcy opracowali nową formę -liposomalna witamina C. To ulepszona forma, która przyswaja się znacznie lepiej niż zwykły kwas askorbinowy, dzięki zawartym w nim liposomom – fosfolipidom, które pozyskiwane są z nasion słonecznika czy soi. Liposomy składające się z kwasów tłuszczowych chronią rozpuszczalną w wodzie witaminę C przed zniszczeniem przez sok żołądkowy.

Główną cechą liposomalnej witaminy C jest wysoka biodostępność, dlatego ten składnik odżywczy jest często w porównaniu właściwościami do dożylnego koktajlu witaminy C. Próg wchłaniania zwykłej witaminy C przez jelita jest dość niski. Dlatego duże dawki odżywki mogą powodować alergie, biegunki czy wzdęcia. Liposomalna witamina C wchłania się 2 razy lepiej i nie powoduje skutków ubocznych, z wyjątkiem indywidualnych reakcji alergicznych.

Właściwości użyteczne

Liposomalna witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje toksyny, wspiera układ odpornościowy i wzmacnia mechanizmy obronne organizmu. Kwas askorbinowy wspomaga również układ nerwowy, stymuluje układ hormonalny, poprawia krążenie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne. Witamina C bierze udział w wielu ważnych procesach metabolicznych - w syntezie kolagenu oraz w regeneracji tkanki łącznej i kostnej.

Odżywka odgrywa kluczową rolę w gojeniu się ran, utrzymanie zdrowych dziąseł i przerzedzenie krwi. Ta witamina jest również zaangażowana w ochronę antyoksydacyjną komórek, dlatego w naszych czasach duże dawki witaminy C są aktywnie wykorzystywane w celu przywrócenia pacjentom raka po chemioterapii.

Według znanego lekarza medycyny naturalnej, amerykańskiego naukowca Michaela Murraya, badania naukowe wykazały, że liposomalna %D0%BC%D0%B8%D0%BD+%D1%81'>witamina C, podobnie jak jego postać dożylna, zapobiega uszkodzeniom tkanek w patologiach sercowo-naczyniowych. Dlatego ten składnik odżywczy jest coraz częściej określany jako doustna alternatywa dla dożylnej witaminy C.

Skuteczność w przeziębieniach

Liposomalna witamina C zyskała dużą popularność jako skuteczny lek na przeziębienia. Światowej sławy badacz Linus Pauling w swojej książce Witamina C i przeziębienie pisał o wielu eksperymentach naukowych, które dowiodły, że składnik odżywczy eliminuje objawy i czas trwania przeziębienia. W dzisiejszych czasach badania nad liposomalną witaminą C wykazały, że zmniejsza ona również ryzyko zachorowania na przeziębienie.

Liposomalna witamina C staje się obecnie coraz bardziej popularna jako alternatywa dla koktajl dożylny. Badania kliniczne wykazują wysoką biodostępność i skuteczność tego składnika odżywczego. Chociaż nie ma skutków ubocznych wysokich dawek zwykłej witaminy C, może powodować alergie. Dlatego przed jego zażyciem zalecamy konsultację z lekarzem. Bądź zdrowy z Biotusem!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.