Facebook Pixel

Miłość do wina może być zbawienna

Miłość do wina może być zbawienna

Lubisz winogrona? Czy wiesz, że zawiera jeden z najkorzystniejszych suplementów – resweratrol? Potajemnie znajduje się również w czerwonym winie, ale nie należy dać się ponieść temu produktowi. Ponieważ alkohol w ogromnych ilościach jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Nie zapomnij o tym. Z powrotem jako resweratrol.

 

Resweratrol jest najsilniejszy przeciwutleniacz, suplement diety i związek roślinny występujący w czerwonych winogronach, niektórych warzywach i owocach. Obniża poziom cholesterolu i poprawia pracę serca, a także jest bardziej aktywny niż witamina E, beta–karoten i witamina C.

 

Ten związek roślinny można znaleźć w czerwonym winie. Dlatego niektórzy ludzie nazywają resweratrol „francuskim paradoksem w butelce”, ponieważ mieszkańcy Francji często piją wino bez żadnych chorób sercowo-naczyniowych.

 

Resweratrol jest dobrą ochroną przed toksynami, zapobiega osteoporozie, ma pozytywny wpływ na komórki tłuszczowe i kontroluje ciśnienie krwi. Niektórzy uważają, że dzięki temu suplementowi można wydłużyć oczekiwaną długość życia.

 

Przeciwutleniacz znany również jako fitoaleksyna, jest toksyna roślinna. Występuje w skórkach winogron i doskonale chroni organizm przed infekcjami. Dzięki temu organizm ludzki jest bardziej odporny na choroby. Resweratrol stymuluje również aktywność mózgu, poprawiając koncentrację i pamięć, zapobiega utlenianie cholesterolu, znacznie zmniejsza ryzyko udarów, zawałów serca i miażdżycy. Ma silne działanie przeciwalergiczne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, korzystnie wpływa na stan skóry – stymulowanie produkcji kolagenu i tak dalej.

 

Dzięki naukowcom badawczym narzędzie to ujawniło takie substancje, które są w stanie zwalczać komórki rakowe. Kiedy 100 mg resweratrolu dostanie się do organizmu, tylko 10 mg zostanie wchłonięte. Dlatego działanie przeciwnowotworowe substancji będzie bardziej przydatne w procesie jej stosowania, aby zapobiegać rakowi skóry i żołądka. Resweratrol w określonych dawkach pomaga nie tylko zapobiegać onkologii, ale także zmniejszać istniejący nowotwór. Ponadto resweratrol jest fitoestrogenem i przeciwutleniaczem.

 

Przydatne właściwości resweratrolu:

 • środek przeciwstarzeniowy

 • ochrona przed powstawaniem komórek nowotworowych

 • zapobieganie bólom stawów

 • ochrona sercaspan>

 • zapobieganie otyłości

 • zwalczanie cukrzycy

 • leczenie trądziku, trądziku i wysypki

 • ochrona przed grypą i wirusami opryszczki

 

Resweratrol można również znaleźć w naturalnych produktach spożywczych takich jak: winogrona i czerwone wino, jagody, borówki, orzeszki ziemne, gorzka czekolada .

 

Warto zauważyć, że resweratrol jest stosowany również w celach kosmetycznych jako składnik chroniący skórę przed negatywnym działaniem promieni ultrafioletowych i innymi niekorzystnymi czynnikami. Stymuluje również syntezę kolagenu, łagodzi zaczerwienienia skóry, likwiduje wysypki i usuwa trądzik.

 

Kto może z niego korzystać?

Resweratrol kto jest próbując wyeliminować zmarszczki, przebarwienia skóry i inne paskudne wysypki. Przede wszystkim zaleca się stosowanie kosmetyków zawierających tę substancję:  

 • osoby mieszkające regiony w niekorzystnej sytuacji ekologicznej

 • kobiety powyżej 30 roku życia

 • dla tych, którzy spędzają zbyt dużo czasu na słońcu

 • na zapalne choroby skóry

 • na uszkodzoną skórę

Regularne przyjmowanie resweratrolu ma działanie przeciwwirusowe. Dlatego warto zastanowić się nad dodaniem tej naturalnej fitoaleksyny do domowej apteczki.

Artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus. 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.