Facebook Pixel

Najlepsze witaminy dla suchej skóry

Najlepsze witaminy dla suchej skóry

Pielęgnacja twarzy jest szczególnie ważna i wymaga szczególnej uwagi. Oczywiście każda dziewczyna dba o siebie, ale z reguły ogranicza się to do umycia i nałożenia odżywczego kremu do twarzy. Ale dla większości to nie wystarczy.

 

P: Jak radzić sobie z suchą skórą? Co powoduje, że skóra staje się sucha i łuszcząca się? Z reguły taki problem pojawia się, gdy skóra nie jest dostatecznie nawilżona, a Twoje komórki nie mają wystarczającego odżywienia. Wtedy traci swoją naturalną elastyczność, miękkość, staje się sucha i łuszcząca się.

Jeśli nie zwrócisz na to uwagi na czas, na skórze pojawią się mikropęknięcia , któremu często towarzyszył swędzenie, podrażnienie, a nawet pieczenie i ból.

W tym przypadku witaminy przychodzą na ratunek , ponieważ pomogą przywrócić niezbędną równowagę całego ciała, a w szczególności skóry twarzy. To skóra przede wszystkim sygnalizuje brak składników odżywczych w organizmie   lub zbliżającą się chorobę.

Jeśli zauważysz, że Twoja skóra staje się sucha, to najprawdopodobniej brakuje jej witamin, takich jak A, B, C i E.

 

Witaminy A i B to najbardziej niezbędne składniki do odżywienia i nawilżenia skóry twarzy. Witamina A, znana również jako retinol, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia organizmu, w tym zdrowia skóry twarzy. Kompleks witaminy B ma właściwości przeciwutleniające i wspomaga prawidłowe tworzenie i odnowę komórek, zwłaszcza komórek skóry.

Witamina C jest niezbędna dla organizmu do samoregeneracji i tworzenia tkanek. Aktywuje produkcję kolagenu, niezbędny składnik do tworzenia nowych, młodych komórek skóry.

 

Witamina E jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i może być stosowana jako skuteczny dodatek do kremu nawilżającego do suchej skóry.

 

Istnieją również kompleksy witamin, które pomogą Ci przywrócić skórze miękkość i blask.

Codzienny kompleks witamin Now Foods uzupełni Twoją codzienną podaż składników odżywczych i witamin. W końcu zawiera codzienną normę witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Multiwitaminy z Nature’s Way, Alive, dzięki kompleksowi witamin C, D, E, K oraz z grupy B, sprawią, że skóra pozostanie na dłużej doskonały stan. Pomogą również Twojemu ciału oprzeć się zewnętrznym bodźcom.

 

Sucha skóra wskazuje na brak witamin i minerałów, których tak bardzo potrzebuje nasz organizm. Dlatego konieczne jest podjęcie w odpowiednim czasie specjalnych środków w celu przywrócenia równowagi witaminowej, aby nie pociągać za sobą poważniejszych konsekwencji związanych z funkcjonalnością wszystkich narządów ludzkich.

Dbaj o siebie i nie zaczynaj nawet drobnych chorób!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.