Mity i fakty dotyczące zdrowego odżywiania. Co jest naprawdę szkodliwe, a co nie?

Mity i fakty dotyczące zdrowego odżywiania. Co jest naprawdę szkodliwe, a co nie?

Temat zdrowego odżywiania stworzył tak wiele mitów, że to niesamowite, jak nadal możemy cieszyć się jedzeniem. Oto kilka zakazów, o których możesz zapomnieć z czystym sumieniem:

 

1. Jajka są szkodliwe i zwiększają poziom cholesterolu. Wyniki serii badań wykazały, że spożywanie 6 jaj dziennie przez 6 tygodni nie wpływa na poziom cholesterolu badanych. Jajka – jedno z najlepszych źródeł białka i wielu pierwiastków śladowych potrzebnych organizmowi. Więc jedz zdrowo!

2. Sól jest szkodliwa. Wyniki badań kwestionują tradycyjne „zalecenia” według ilości soli – osoby, które spożyły zalecaną ilość, zmarły w młodszym wieku niż te, które się nie ograniczały. Co więcej, w zespole zmęczenia nadnerczy, związanym ze stresującym trybem życia, ograniczenie spożycia soli może prowadzić do zatrzymania akcji serca.

3. Kawa i herbata są szkodliwe. Zarówno herbata, jak i kawa są bogate w zdrowe przeciwutleniacze i są bardziej korzystne niż szkodliwe. Szkodliwe – spożywać je w nadmiarze. Zaleca się picie nie więcej niż dwóch filiżanek kawy dziennie.

4. Alkohol jest szkodliwy.Ludzie, którzy wypijają do dwóch szklanek alkoholu dziennie, żyją dłużej niż abstynenci.

 

Na co współczesny człowiek naprawdę musi uważać – to cukier. Jego nadmiar powoduje, że ludzie tracą do 18% witamin i minerałów. Ale to nie znaczy, że musisz rezygnować ze wszystkiego, co słodkie! Zarówno owoce, jak i czekolada są bardzo zdrowe.

Unikaj przetworzonej żywności, przetworzonej żywności z dodatkiem cukru, aby zabić smak dodatków chemicznych. Lepiej jest wykluczyć z diety napoje gazowane i soki owocowe zawierające dużą ilość cukru. Ilość cukru w jednej puszce napoju gazowanego osłabia funkcje odpornościowe organizmu o 30% na trzy godziny!

 

Zrezygnuj z cukru z wyjątkiem czekolady! Niech cukier będzie tylko na deserze, gdzie należy. A Ty możesz wzmocnić organizm i uzupełnić zapasy niezbędnych substancji za pomocą kompleksów witaminowo-mineralnych.

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.