Mity i fakty dotyczące treningu kobiet

Mity i fakty dotyczące treningu kobiet

Organizmy męskie i żeńskie inaczej reagują na stres. To oczywisty fakt. Ale jaka dokładnie jest różnica, pozostaje pytaniem dla wielu. Oto kilka mitów i faktów na temat kobiecych treningów.


Najczęstszym błędnym przekonaniem jest to, że kobiety nie mogą budować mięśni, ponieważ nie produkują testosteronu tak jak mężczyźni. Fakt: to nie testosteron wpływa na wzrost mięśni, ale syntezę białek i sygnalizację genów. I są one prawie takie same dla kobiet i mężczyzn. W związku z tym możliwości budowania mięśni są równe.


Jednak kobiety są średnio mniejsze i lżejsze niż mężczyźni. A kiedy zaczynają trenować, budowanie mięśni jako procent pierwotnej masy jest mniejsze.
A jeśli chodzi o testosteron, to u mężczyzn wzrasta on przez krótki czas po treningu. Ale nie wpływa bezpośrednio na wzrost mięśni. Zwiększa wytrzymałość i poprawia wydolność przed stresem. W związku z tym pozwala mężczyznom trenować więcej niż kobietom.


Ale kobiety mają też swoją zaletę – powrót do zdrowia. Nie rozwijają tak dużej siły jak mężczyźni, ale nie doświadczają jej spadku w procesie treningu. Nie potrzebują tak długich przerw na odpoczynek po obciążeniach siłowych jak mężczyźni. Ponadto, ze względu na wyższe tętno, kobiety nie tylko szybciej regenerują się, ale generalnie są bardziej wydajne w okresach interwałowych. A to oznacza, że ​​nie muszą odpoczywać między seriami siłowymi, ale mogą przejść do innych ćwiczeń.


Podsumowując: aby budować mięśnie, kobiety potrzebują specjalnego programu syntezy białek z krótszymi przerwami na odpoczynek podczas treningu siłowego niż mężczyźni.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.