Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszych dań dla maluszka?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszych dań dla maluszka?

Projektowanie naczyń

 

Po matce do diety dziecka dodaje się mleko, różne przeciery, płatki zbożowe, a wkrótce zupy. Aby dziecko czuło się komfortowo w nauce jedzenia, a jedzenie nie wylewało się z naczyń, warto wybrać głębokie talerze. A dla starszych dzieci  ciekawiej będzie zjeść z talerza z kilkoma sekcjami. Tak więc jedzenie wygląda atrakcyjniej, a dla dziecka jest jak zabawa – najpierw rozłóż jedzenie na różne sekcje, a potem jedz z nich.

Domowe potrawy aby dziecko wyglądało atrakcyjnie, dlatego przy wyborze radzimy zwrócić uwagę na jasne, kolorowe lub z różnymi kreskówkowymi obrazkami naczyń dla dzieci. Pomoże Ci zainteresować dziecko i sprawi, że proces jedzenia będzie przyjemniejszy.

Na początku, gdy dziecko dopiero uczy się jeść, wybierz dziecko łyżka wykonana z miękkiego materiału - może to być łyżka z silikonowym brzegiem lub pełna silikonowa. W ten sposób unikniesz uszkodzenia dziąseł dziecka. wygodniej będzie dziecku wziąć łyżkę, jeśli ma zakrzywiony uchwyt.

Wskazane jest, aby nie brać talerza „wzrost” , tutaj musisz wyjść z apetytu Twojego dziecka . Objętość talerza dla dzieci powinna odpowiadać porcji, z jaką poradzi sobie maluch.

Bardzo często rodzice uważają, że plastik to najlepsze naczynia dla dzieci, ale to jest złudzenie. Tak, jego główną zaletą jest to, że jest lekki, ale lepiej wybrać modele żaroodporne z podwójnym dnem. Możesz wlewać gorące naczynia do takich naczyń i nie martwić się, że chemikalia dostaną się do żywności w wyniku podgrzania.

Kubki i poidła

 

Poilniki to najlepszy sposób na nauczenie dziecka samodzielnego picia wody, herbaty lub innego płynu . Są to kubki z zamkniętą pokrywką i wygodnym dziobkiem do picia. Większość modeli ma system „niekapek” (specjalny zawór wewnątrz kubka), który pozwala zapomnieć o doświadczeniu „co, jeśli się przewróci”. Poidła są również wygodne, ponieważ są łatwe do demontażu i mycia. Przy wyborze ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, że jest miękki nos, wtedy dziecko nie uszkodzi dziąseł i zębów.

 

Materiał

 

Dania powinien być bezpieczny dla dziecka i nie podkreślać toksycznych elementów podczas wlewania/wlewania do niego jedzenia. Najczęściej naczynia dla dzieci wykonane są z silikonu (są to różne elastomery) lub z porcelany i fajansu. Uważa się, że porcelana lepiej nadaje się dla dziecka, ponieważ może wytrzymać każdą temperaturę i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. A jeśli taka płyta pęknie, to dziecko nie zostanie zranione odłamkami, ponieważ są duże i nie mają ostrych krawędzi.

 

Powodzenia w wyborze dziecięcej zastawy stołowej i smacznego dla dzieci!

Zawartość
  • Projektowanie naczyń
  • Kubki i poidła
  • Materiał
  • Powodzenia w wyborze dziecięcej zastawy stołowej i smacznego dla dzieci!
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.