Facebook Pixel

Czy konieczne jest podawanie kompleksów witaminowych dzieciom?

Czy konieczne jest podawanie kompleksów witaminowych dzieciom?

W dzieciństwie układy narządów rosną i rozwijają się. Metabolizm u dzieci przebiega z szybkością przekraczającą szybkość procesów metabolicznych u dorosłych. Hipowitaminoza w dzieciństwie prowadzi do poważnych negatywnych konsekwencji, w tym ogólnego opóźnienia rozwoju lub patologii poszczególnych narządów. Czy powinniśmy podawać witaminy dziecku?
Warunki klimatyczne na Ukrainie nie pozwalają nam otrzymywać witaminy D w wymaganej dawce przez cały rok . Pediatrzy zobowiązują rodziców do dodatkowego podawania go swoim dzieciom, szczególnie w pierwszych 3 latach życia, kiedy tworzy się tkanka kostna, rosną zęby.
W zimnym okresie na Ukrainie nie ma wystarczającej ilości pokarmu roślinnego. Często troskliwe matki i babcie zamrażają lub konserwują owoce roślin. Podczas obróbki cieplnej traci się do połowy cennych pierwiastków śladowych. Ekologiczne preparaty dla dzieci zawierają niezbędne witaminy.
Zapytaj pediatrę, jakie kompleksy witaminowe doradzi. Zwróć uwagę na organiczne preparaty znanych na całym świecie marek. Możesz je kupić tutaj. Oprócz specjalnych kompleksów witamin dla dzieci na stronie znajdują się różne leki pogrupowane według objawów, ceny, marek i kompozycja .

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.