Facebook Pixel

Woda z ogórka na odchudzanie

Woda z ogórka na odchudzanie

Zalety wody z ogórków

Woda z ogórków – napój do spróbowania, jeśli chcesz naprawdę nawodnić swoje ciało. Nie tylko doskonale ugasi pragnienie, ale także poprawi samopoczucie i wygląd.

A więc 8 zalet wody z ogórka:

  1. Przywraca równowagę wodną. Tym samym poprawia termoregulację organizmu, wspomaga przepływ krwi, a także przyspiesza proces usuwania toksyn. Wszystkie systemy organizmu działają wydajniej, jeśli otrzymują wystarczającą ilość wody. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj tylko wody oczyszczonej lub źródlanej.
  2. Służy jako dodatkowy zasób witaminy i minerały. Zwykła woda jest dla nas bardzo ważna, ale sama w sobie nie jest źródłem witamin i minerałów. Woda ogórkowa zawiera dużą ilość składników odżywczych, co czyni ją ważnym dodatkiem do diety.  Niektóre przepisy na przygotowanie wody z ogórka zawierają również dodatek owoców, które wzbogacają wodę w naturalne przeciwutleniacze. W przeciwieństwie do suplementów syntetycznych, witaminy i minerały zawarte w wodzie z ogórka są znacznie lepiej wchłaniane, ponieważ pochodzą z pełnowartościowej żywności.
  3. 3.        Stabilizuje ciśnienie krwi. Ogórki zawierają potas (4% dziennego zapotrzebowania). Minerał ten odgrywa kluczową rolę w procesie stabilizacji ciśnienia. I w ogóle nie zawierają sodu, którego nadmiar przyczynia się do jego wzrostu. Zmniejsza apetyt. Jeśli czujesz się głodny, a jeszcze nie pora na jedzenie, szklanka wody z ogórka pomoże Ci zaspokoić głód. Nasz układ nerwowy wykorzystuje ten sam sygnał zarówno do odczuwania głodu, jak i pragnienia. Jeśli poczujesz głód, wypij szklankę wody z ogórka. Uczucie głodu minęło – to znaczy, że chciałeś tylko pić. Pomoże Ci to poprawić dietę i metabolizm.
  4. 5.       Zmienia skórę bardziej miękką. Odpowiednio nawilżona skóra staje się bardziej miękka i jedwabista. Ogórki zawierają krzem, który odpowiada za elastyczność skóry. Możesz również użyć ogórków pozostałych po przygotowaniu wody z ogórka jako zewnętrznego środka łagodzącego stany zapalne na skórze (trądzik, podrażnienia).
  5. 6.       Wzmacnia tkankę mięśniową. Krzem, o którym już wspomniano, jest ważny nie tylko dla skóry, ale także dla wzmocnienia mięśni. szklanka wody z ogórków dziennie – i możesz mieć pewność, że Twoje mięśnie otrzymują wszystkie potrzebne im składniki odżywcze.
  6. 7.      ;  Pomaga oczyścić organizm. Woda ogórkowa zawiera przeciwutleniacze, które niszczą wolne rodniki i pomagają eliminować toksyny i toksyny.
  7. 8.        Profilaktyka raka. Ze względu na właściwości przeciwutleniające i składniki odżywcze woda z ogórka pomaga zapobiegać występowaniu raka, pod warunkiem utrzymania zdrowego stylu życia.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.