Facebook Pixel

Kosmetyki organiczne: delikatna pielęgnacja z szacunkiem dla natury

Kosmetyki organiczne: delikatna pielęgnacja z szacunkiem dla natury

Spędzamy coraz mniej czasu na łonie natury, zapominając, że sami jesteśmy jej częścią. Oprócz tego we współczesnym świecie wysoko cenione jest wszystko, co naturalne: ubrania, jedzenie i oczywiście kosmetyki. Szczególnie popularne są dziś organiczne produkty do pielęgnacji skóry i włosów. Co to są kosmetyki organiczne i dlaczego wybiera je coraz więcej kobiet?

Organiczne: nie tylko produkt naturalny

Choć z kącika ucha, wszyscy słyszeli o kosmetykach organicznych. Jest szczególnie popularny wśród osób promujących ekoświadomość i zdrowy styl życia. Organics jest produkowany z surowców przyjaznych dla środowiska, ma bogaty naturalny skład. Ale w przeciwieństwie do kosmetyków naturalnych, kosmetyki organiczne mają bardziej rygorystyczne normy:

  • produkty organiczne nie są testowane na zwierzętach;
  • nie są nawożonymi azotanami i pestycydy;
  • nie zawierają olejów mineralnych, parabenów, barwników i innych substancji syntetycznych;
  • zawierają wysoce aktywne substancje naturalne pochodzenie .

Jakość ekologiczna kosmetyki składa się w 90-100% z produktów ekologicznych, posiada co najmniej jeden europejski certyfikat. A kosmetyki naturalne składają się tylko z niewielkiego procentu dodatków organicznych. Produkty ekologiczne muszą być certyfikowane przez specjalne organy zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami. Firmy kosmetyczne produkujące kosmetyki organiczne dbają o środowisko. Dlatego opakowania kosmetyczne są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu bez użycia plastiku.

Zalety kosmetyków organicznych  

Skład eko kosmetyków zawsze robi wrażenie! Ekstrakty i olejki z kwiatów, owoców i ziół uprawianych bez użycia GMO, pestycydów, w ekologicznie czystym miejscu, bardzo skutecznie pielęgnują skórę i włosy. Przecież materia organiczna delikatnie działa na skórę, usuwa toksyny, wypełnia ją witaminami, chroni przed agresywnym działaniem środowiska – słońca, kurzu miejskiego, niesprzyjającej ekologii. Kosmetyki organiczne mogą być zarówno pielęgnacyjne, jak i dekoracyjne. W dzisiejszych czasach w sklepie internetowym, w osobnym butiku, a nawet w dużych hipermarketach bez trudu znajdziesz ekologiczne pudry, kremy BB, tusze do rzęs i pomadki.

Eko kosmetyki: główne wady

Ponieważ -kozhi/uhod-za-kozhej-lica.html'>kosmetyki organiczne nie zawierają sztucznych substancji, działa bardzo delikatnie. A żeby osiągnąć rezultaty z organicznego kremu, będziesz musiała go używać przez długi czas. Inną wadą organicznych jest to, że nie zawiera wysoce aktywnych substancji, które mają silne działanie lecznicze lub odmładzające. Ponadto naturalne składniki mogą być dość ostrymi alergenami. Dlatego przed zakupem produktu ekologicznego należy przetestować wrażliwość skóry - nałożyć produkt na nadgarstek i spojrzeć na reakcję skóry.

Są też przypadki gdy na opakowaniu jest napisane „organiczne” zawierają substancje niezwiązane z materią organiczną. Dlatego kupując produkt ekologiczny, musisz dokładnie przestudiować jego składniki. W porównaniu do kosmetyków syntetycznych, kosmetyki organiczne mają bardzo ograniczony okres przydatności do spożycia. Do kosmetyków dodawane są naturalne konserwanty, które można pozyskać z roślin poprzez ekstrakcję. Dlatego maksymalny okres trwałości kosmetyków organicznych to 6 miesięcy.

Jak widać, kosmetyki organiczne mają wiele zalet! Są to produkty przyjazne dla środowiska, które są łagodne nie tylko dla naszej skóry i włosów, ale także dla natury. Cieszę się też, że pewien procent ze sprzedaży produktów ekologicznych trafia do Światowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jednocześnie substancje organiczne mogą powodować alergie i nie dawać natychmiastowych rezultatów. Ale jeśli dbasz o naturę i wybierasz delikatną, naturalną pielęgnację, to kosmetyki organiczne są najlepszym rozwiązaniem!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.