Facebook Pixel

Jesienna depresja? Odżywianie i światło: sposoby na jesienną depresję

Jesienna depresja? Odżywianie i światło: sposoby na jesienną depresję

Depresja jesienna może wyprzedzić każdego. Wydaje się, jak każda depresja sezonowa, wraz z nadejściem nowego sezonu. Preferują krótsze, pochmurne dni, chłody i błoto pośniegowe. Narastające zmęczenie, zły nastrój, zmniejszona praca umysłowa... Eksperci nazywają ten stan sezonową chorobą estetyczną. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z jesienną depresją.
Dokuczanie Ci jesiennej depresji? Pogorszenie nastroju, depresyjne myśli, ciągłe zmęczenie... Jednak w poszukiwaniu sposobów na wyleczenie jesiennej depresji myślałeś o zmianie diety? W tradycji ukraińskiej przyjmuje się, że w chłodnej porze roku należy spożywać tłuste potrawy. Jest to jednak błędne. Tłuste pokarmy, słodycze, alkohol i kawa powodują ospałość, apatię i spowalniają procesy myślowe.
Dieta jesienna – co powinno zawierać
Nasza dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie. To, co jemy, decyduje o tym, czy będziemy mieć siłę na codzienną walkę i skutecznie zniwelujemy uczucie zmęczenia. Dlatego należy unikać pokarmów o niskiej wartości odżywczej. Nasze posiłki powinny być bogate w witaminy i minerały, owoce i warzywa. Równie ważne jest dostarczenie odpowiedniej dawki chleba czy nawet samych ziaren zbóż, bogatych w witaminy z grupy B wzmacniające układ nerwowy. Warto wzbogacić dietę o ryby, ponieważ zawarte w niej tłuszcze przyczyniają się do syntezy serotoniny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za nasz nastrój. W diecie jesiennej bardzo pożądane jest spożywanie orzechów i wystarczającej ilości wody, a regularne spożywanie pokarmów zapobiega uczuciu zmęczenia i drażliwości.
Depresja jesienna - objawy
najbardziej naturalne . Nazywa się to sezonową chorobą afektywną. Jak udowodnili naukowcy, ma ścisły związek z mniejszą ilością słońca. Promienie słoneczne nie tylko stymulują nasz organizm do produkcji witaminy D, która jest odpowiedzialna za wchłanianie wapnia. Pod ich wpływem powstają również hormony odpowiedzialne za nasze samopoczucie. Jednym z nich jest melatonina, która w zasadzie kontroluje rytm snu i czuwania. W ciągu dnia jego ilość w organizmie jest znikoma, gdyż rozkłada się pod wpływem promieni słonecznych, ale po zmroku i w nocy jej ilość wzrasta, może nawet kilkukrotnie. Powoduje uczucie senności, odprężenia. Wprowadza nas w błogi stan ułatwiający zasypianie, co jeśli jest bardzo pożądane wieczorem, w ciągu dnia przysparza nam kłopotów, dając objawy depresji niepokój, strach, niepokój, utrata zainteresowania, nadmierna senność, ciągłe uczucie głodu (zwłaszcza apetyt na słodycze), przyrost masy ciała, osłabienie libido.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.