Facebook Pixel

Warzywa i owoce do jedzenia zimą

Warzywa i owoce do jedzenia zimą

Zima – jest to okres, w którym owoców i warzyw dostępnych w kraju jest niewiele. Nic nie jest dalsze od prawdy. Oczywiście nie znajdziemy wszystkich, których chcemy. A jeśli uda nam się je znaleźć, to nie możemy być pewni, czy są zdrowe i bez chemii. Warto kierować się zdrowym rozsądkiem i brać to, co jest dostępne zimą.
Jakie warzywa można jeść zimą?
Przede wszystkim warzywa korzeniowe, takie jak marchew, buraki, seler.
Warzywa cebulowe : cebula, czosnek.
Warzywa, rośliny strączkowe: fasola, ciecierzyca, groch, soczewica.
Warzywa kapustne: kapusta i czerwona kapusta, brukselka.
Pomidory, sałata lub ogórki, tak, będziemy znaleźć, ale mamy, że będą z ciepłych krajów. Ich smak i aromat raczej nie przypominają smaku i zapachu naturalnych ukraińskich pomidorów czy ogórków.
Co jeść zamiast importowanych warzyw?
Kapusta kiszona i ogórki mają korzystny wpływ na florę bakteryjną jelita są naturalnymi probiotykami, zawierają wiele witamin i soli mineralnych. Wzmocnij układ odpornościowy. Do marynowania lepiej użyć własnych produktów, jeśli je posiadamy.
Zamiast importowanych pomidorów – tłuczone pomidory, które znajdziemy na półkach w sklepach. Przetworzone pomidory mają znacznie więcej likopenu – przeciwutleniacz, który ma właściwości przeciwnowotworowe.

Jakie owoce jeść zimą?
Jabłka i gruszki, ale nie tylko.
Warto spożywać mrożonki, które nie tracą właściwości odżywcze i smakowe.
Orzechy włoskie i laskowe.
Jeśli chodzi o owoce, które są importowane, takie jak banany i owoce cytrusowe, spryskuje się je silnymi substancjami bakteriobójczymi, aby każdy mógł przetrwać daleką podróż. Dlatego bardzo ważne jest dokładne umycie ich w ciepłej wodzie, najlepiej gąbką. Są też płyny do mycia owoców.
Jeśli czujesz, że zimą nie masz wystarczającej ilości witamin, zalecamy kupienie witamin.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.