Facebook Pixel

Papaina jest popularnym składnikiem peelingów enzymatycznych.

Papaina jest popularnym składnikiem peelingów enzymatycznych.

Papina jest pozyskiwana z papai, enzymu bardzo aktywnie wykorzystywanego do produkcji kosmetyków i leków.

W kosmetologii jest to jeden z popularnych składników peelingów enzymatycznych, które bardzo delikatnie oczyszczają skórę. skóra. Zabieg oczyszczania peelingiem enzymatycznym jest skuteczny zarówno przy złuszczaniu martwych cząsteczek naskórka, jak i regeneracji nowych komórek. Substancja ta działa również jako składnik nawilżający, przywracający i normalizujący równowagę wodną skóry. Papaina wspomaga usuwanie nadmiaru płynów – drenaż limfatyczny. Produkty kosmetyczne zawierające papainę łagodzą stany zapalne i przyspieszają gojenie.

Stosowane w leczeniu trądziku, a także w celu eliminacji przebarwień. Papaina jest świetna dla wrażliwej skóry.

Leki zawierające papainę, nakłada się bezpośrednio na skórę z owrzodzeniami, nadżerkami, bliznami. To narzędzie służy do leczenia zakażonych ran, obrzęków pooperacyjnych i różnych stanów zapalnych.

Tabletki papainy są stosowane w leczeniu problemów trawiennych, chorób przewodu pokarmowego. Często przepisywany na obrzęk i stan zapalny.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.