Facebook Pixel

Czym są peptydy i w jakich obszarach są stosowane?

Czym są peptydy i w jakich obszarach są stosowane?

Każdego roku nie młodniemy i nasza skóra też, cierpi z powodu szkodliwego wpływu wiatru, kurzu, a nawet od siebie. Skóra traci elastyczność, gładkość, pojawia się na niej wysypka, zmiany związane z wiekiem, zmarszczki, fałdy, utrata kształtu twarzy. Dzięki peptydom możliwe jest spowolnienie procesu starzenia.
Dzisiaj słowo „peptydy”; Jest stosowany w kilku obszarach i mało znanych.

Peptydy to substancje organiczne, które normalizują żywotną aktywność komórek w Ciało. Regulują, definiują i wspierają wzrost i rozwój nowych komórek.

Efekt kosmetyczny

Peptydy same w sobie są wyjątkową substancją, wnikają w głęboką warstwę skóry, docierając do poziomu żywych komórek, dzięki czemu odbudowa skóry zaczyna się od wynik zachowuje młodość przez długi czas.
Peptydy to cząsteczki aminokwasów połączone w łańcuch.

 

Istnieje wiele leków opartych na peptydach rynek promujący nie tylko powstawanie nowych komórek, ale także dzięki nim skóra jest wypełniona kolagenem i odmłodzona.
Dzięki temu, że stan skóry podtrzymują peptydy, jest ona chroniona przed szkodliwym działaniem środowisko i peptydy:

  • zmniejszają wygląd zmarszczek

  • promują nawilżenie i zwalczają początkowe czynniki starzenia

  • pomagają kształtować kontur twarzy

  • zwiększ ton

  • pomóż skórze w produkcji kolagenu


W każdych warunkach peptydy są w stanie utrzymać żywotność obu nowych komórki aktywne i komórki dojrzałe poprzez regulację ich metabolizmu. Odgrywają ważną rolę w przywracaniu normalnego funkcjonowania komórek i działają przeciwutleniająco na cały organizm. Warto powiedzieć, że substancje te są nośnikami informacji do produkcji genów, które są również związane z odmładzaniem, rozpoczynają procesy regeneracji. 


Nawiasem mówiąc, cząsteczki peptydów są z natury bardzo małe i są w stanie przenikać najgłębsze pory i warstwy skóry oraz stymulują produkcję substancji aktywnych. Przywracają również krążenie kolagenu w górnej warstwie skóry, normalizują stan naczyń krwionośnych. Poprawia to cerę i zmniejsza ilość uszkodzeń skóry.  


Oprócz pozytywnego wpływu peptydów na skóry, mają również dobry wpływ na kondycję włosów, przyczyniają się do powstawania nowych mieszków włosowych, wzmacniają włosy i przyspieszają ich wzrost.

 

Peptydy w żywności i medycynie

Ważne przeciwutleniacze -peptydy znajdują się w wielu produktach spożywczych, zwłaszcza w białkach: mięsie, rybach i warzywach.

Podczas stosowania tych produktów naturalne białko jest rozkładane podczas trawienia na peptydy, które są doskonale wchłaniane w żołądku.
Peptydy są aktywnie wykorzystywane w lekach, które wkrótce zaczęły być stosowane jako suplementy diety. Pomagają radzić sobie ze stresem, zmniejszają stany zapalne w organizmie i zwiększają potencję.

Aplikacje peptydowe w sporcie


Aminokwasy są białkiem strukturalnym pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Niektóre z nich organizm jest w stanie wytworzyć samodzielnie, nazywa się to wymiennymi, a te, których organizm nie jest w stanie wytworzyć są niezastąpione. Ale nasz organizm potrzebuje ich obu.

Mamy nieistotne i nieistotne aminokwasy, które można znajduje się w produktach spożywczych, które spożywamy codziennie oraz w suplementach sportowych.
Peptydy wpływają na produkcję hormonu wzrostu, są w stanie wyeliminować ból w przypadku uszkodzenia, spowalniają procesy starzenia nie tylko skóry, ale także narządów. Nawiasem mówiąc, peptydy są szeroko stosowane w kulturystyce w celu budowania mięśni i dawania ciału ukojenia. A przy aktywnym wysiłku fizycznym, osiągnięciu idealnej sylwetki, starannie dobranym odżywianiu, organizm nie odczuwał stresu i długo utrzymywał ten stan.


Peptydy poprawiające sen i regenerację

Jest to specjalny rodzaj peptydu - DISP. Zapewniają zdrowy sen, eliminują stres i bezsenność oraz normalizują stan układu nerwowego. Po zastosowaniu sterydów, które często prowadzą do agresywnego stanu sportowca, peptydy te pomagają zwalczać lęk i agresję. Niektóre peptydy są w stanie zwiększyć koncentrację, stymulować pracę mózgu i pomagać w radzeniu sobie ze stresem fizycznym i innymi rodzajami stresu.

Kosmetyki i zabiegi z peptydami

Poza peptydy występują w kosmetykach do pielęgnacji skóry, są stosowany również w zabiegach takich jak mezoterapia i laserowa resurfacing.
Kosmetyk ten uważany jest za jeden z najskuteczniejszych, ponieważ naprawdę spowalnia procesy starzenia i odmładza skórę. Ale do tego warto używać go regularnie i prawidłowo nakładać na wcześniej oczyszczoną skórę. Jeśli zaaplikujesz produkt z peptydami na źle przygotowaną skórę, to nie zobaczysz efektu odmłodzenia. Kosmetolodzy twierdzą, że stosowanie takich kosmetyków daje szybki efekt, a zmarszczki wokół oczu mogą zniknąć już w półtora miesiąca.

, które zawierają peptydy, skonsultuj się ze specjalistą.

Artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.