Facebook Pixel

Dlaczego paznokcie łamią się, łuszczą lub odkształcają?

Dlaczego paznokcie łamią się, łuszczą lub odkształcają?

Problemy z paznokciami mogą być spowodowane wieloma przyczynami:

  • Częsty kontakt z wodą, który powoduje, że paznokcie stają się cienkie i łamliwe
  • Substancje chemiczne, takie jak detergenty, barwniki itp. Obejmuje to również lakiery do paznokci niskiej jakości.
  • Skutki mechaniczne: złe nawyki, zły pilnik do paznokci itp.
  • Złe odżywianie
  • Choroby wewnętrzne

Paznokcie wysychają, łuszczą się, łamią, deformują, a nawet mogą zagrzybić, jeśli nie masz wystarczającej ilości witamin. Możesz uzupełnić brak witamin z pożywienia lub dodając do diety suplementy dla urody i zdrowia paznokci.

Pragnąc dobrze wyglądać, kobiety zaczynają kreować swoją nową idealną sylwetkę , a procesowi temu często towarzyszy niedożywienie lub gwałtowna redukcja diety. W rezultacie organizm nie otrzymuje różnych witamin i mikroelementów.

Smukłość i spryt – to jest cudowne, a odmowa przejadania się i spożywania szkodliwych pokarmów jest mile widziana. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli jesteś na diecie lub głodujesz, to zdecydowanie musisz przyjmować kompleksy witaminowe.

Kontynuuj dietę lub zmianę diety należy kierować się zaleceniami dietetyka lub lekarza. Specjalista przepisze odpowiedni kompleks witamin i zaleci wysokiej jakości suplementy diety.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.