Korzyści z luteiny na wzrok

Korzyści z luteiny na wzrok

Luteina to pigment pochodzenia roślinnego  niezbędne do widzenia.

Nie można uzyskać wymaganej ilości tak niezbędnego pigmentu tylko z codziennej diety.  Z pomocą przychodzą specjalnie wyprodukowane naturalne preparaty tej substancji.

Potrzeba naszego organizmu w luteina jest bardzo duża. Pigment jest nie tylko potrzebny do dobrego widzenia, ale poprawia funkcjonowanie całego aparatu wzrokowego. Jego maksymalne stężenie znajduje się w siatkówce. Nasz wzrok zależy od ilości tej substancji, to znaczy im więcej, tym lepsze widzenie.

Konieczne jest zapewnienie, że u osób starszych  luteina była w normie.

 Z biegiem lat na siatkówce tworzą się warstwy, a wolne rodniki zatykają gałkę oczną, co ostatecznie prowadzi do słabego widzenia i wszelkiego rodzaju chorób oczu.

Luteina :  

  • chroni siatkówkę przed zniszczeniem i oderwaniem,
  • poprawia jej krążenie krwi, 
  • zapobiega niektórym chorobom oczu  związanym z wiek,
  • pochłania promieniowanie UV szkodliwe dla oczu.

Wymagane  dla osób, które chodzą na wodę, sporty narciarskie, a także wspinaczy, bo. zarówno śnieg, jak i woda wykazują 100% promieniowania ultrafioletowego. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.