Facebook Pixel

Zasady odchudzania: odżywianie i poziom hormonów

Zasady odchudzania: odżywianie i poziom hormonów

Jako dietetyk uważam, że diety odchudzające powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza. Ponieważ mimo skuteczności mogą zaszkodzić organizmowi. Na przykład na diecie ketogenicznej (o wysokiej zawartości białka) musisz regularnie monitorować stan swojego organizmu i zapobiegać tworzeniu się kamieni nerkowych, osteoporozie i chorobom sercowo-naczyniowym.

  ;

Kiedy osoba jest na diecie ketogenicznej, pachnie jak aceton. Czujesz to, gdy jesteś głodny lub bierzesz prysznic po ciężkim treningu. Wynika to z faktu, że ciało „je się samo”. Aby uniknąć takiego „efektu”, trzeba regularnie karmić organizm strukturami białkowymi – czy to BCAA, czy białko.

 

Dieta nie zawsze oznacza ścisłe ograniczenia i odrzucenie przyjemności z jedzenia. Jedyna ważna zasada – znaleźć zdrowe alternatywy.

Mogę polecić wspaniałe ciasto białkowe, 99% białka i żelatyny, która jest naturalnym chondroprotektorem. Składniki: żelatyna, 200 gr. twarożek od 5% tłuszczu wzwyż, banan, dowolne suszone owoce, słodzik (ja używam stewii), trochę mleka, w razie potrzeby można dodać białko (miarka). Trzeba to wszystko wymieszać, pozostawić do zestalenia, udekorować suszonymi owocami i wstawić na noc do lodówki. A rano ciesz się zdrowym i zdrowym smakiem.

 

Jeśli chodzi o tłuszcz i zwłaszcza beztłuszczowe produkty mleczne. Spożywając takie pokarmy, nie pozwalasz na wchłonięcie wapnia w twoim ciele, odpowiednio po prostu wypełniasz żołądek bez korzyści dla ciała, kości, mięśni, skóry, włosów, paznokci. Regularne średniotłuszczowe produkty mleczne zawierają CaD3 i D3 – to witamina zawierająca tłuszcz. Ważne jest, aby zrozumieć: jeśli jesz żywność zawierającą tłuszcz, –  nie jest to rodzaj tłuszczu, który trafi prosto do Twojej komórki. Zbuduje Twój system hormonalny, uelastyczni naczynia, a także nasyci żołądek.

 

Mówiąc ogólnie o proporcjach białek, tłuszczów i węglowodanów w ciągu dnia, oczywiście przede wszystkim zwróć uwagę na białka, potem – do prawidłowego „długi” węglowodany, takie jak zboża. Spośród tych zbóż wyróżniam kaszę gryczaną – jest bardzo dostępny i najbardziej nasycony makro i mikroelementami. I nie powinieneś postępować zgodnie z czyimiś instrukcjami: jeśli nie lubisz płatków owsianych, nie musisz ich codziennie jeść na siłę. Jeśli rano zjesz porcję ryżu lub kaszy gryczanej, a potem pójdziesz na trening – naładujesz organizm energią na kolejne 3-4 godziny.

 

Zwróć uwagę na to, co kupujesz, z czego wykonany jest brany produkt w ręce ile jest sztucznych zanieczyszczeń, które wyrządzają nam wielką krzywdę. Teraz cukrzyca jest coraz młodsza. Jeśli jeszcze 10 lat temu norma cukru we krwi wynosiła 5-5,5, teraz jest to 6-6,5 mmol/l. Wyjaśnia to fakt, że wcześniej w produktach było mniej węglowodanów niż teraz.

 

To, co tak naprawdę każdy powinien jeść mniej, jest słodkie. Ale nie musisz też całkowicie się poddawać: słodycze są przydatne. Na przykład ciemna czekolada pomaga organizmowi wytwarzać dopaminę, serotoninę i tryptofan. I suszone morele – lider w zawartości potasu i jest bardzo przydatny w zapobieganiu występowaniu chorób sercowo-naczyniowych.

 

I oczywiście nie zapominaj o odpowiednich tłuszczach! Pożądane jest włączenie do codziennej diety zdrowych olejów roślinnych, masła w ilości co najmniej 10 g dziennie oraz niewielkiej ilości mięsa. Zawiera odpowiedni cholesterol, który przyczynia się do prawidłowej budowy Twoich błon.

 

I , być może nietrywialna rada dietetyka, podyktowana doświadczeniem: nie zawracaj sobie głowy kształtowaniem swojej diety. Pożywienie jest nam dane dla produktywnego życia, a nie po to, aby nieustannie zajmować się pytaniami o to, co jest możliwe, a co nie. Ważne jest przestrzeganie pewnych zasad i skupienie się na wskaźniku insuliny. Najstraszniejszym wrogiem pięknej sylwetki i zdrowia jest połączenie tłustego i słodkiego. Jest to połączenie, które przynosi nam dodatkową masę, ponieważ tłuszcz wraz z przedawkowaniem słodyczy dostających się do krwiobiegu powoduje produkcję insuliny na skutek wnikania cukru do krwi. A glukoza jest w stanie przetworzyć tylko określoną ilość węglowodanów – tylko 10 g. A to jest 1 jabłko! Wszystko inne – trafia do podskórnej warstwy tłuszczu.

 

W tym miejscu druga ważna zasada – nie chodzi o to, kiedy jesz, ale o to, co jesz i jak wykorzystujesz te kalorie. Teraz, jeśli jesz głównie po południu: pytanie nie brzmi, co jesz w nocy, ale co span> jesz w nocy.

 

Rozważmy szczegółowo, w jaki sposób postrzeganie spożycia pokarmu przez organizm zachodzi w poziom. Jeśli jedliśmy w nocy, sygnał wchodzi do mózgu, a organizm uwalnia hormony galavitu i leptyny. Leptyna wysyła sygnał do mózgu „wszystko w porządku, mamy jedzenie”.  Jednocześnie somatotropina hormonu wzrostu – dokładnie taki, który pozwala wykorzystać napływające kwasy tłuszczowe i przetransportować je bezpośrednio do komórek, wywołując w ten sposób lipolizę, która będzie szczególnie jasna w momencie, gdy komórki doświadczają ostrego niedoboru kwasów tłuszczowych. Somatotropina – ważny hormon, który wspomaga procesy metaboliczne, zapobiega rozpadowi mięśni, wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnia stawy i więzadła, jest wytwarzany podczas głębokiej fazy snu od 23:00 do 2:00 w nocy, bo jeśli nie kładłeś się na czas spać , jego stężenie w organizmie gwałtownie spada. Stąd mamy problemy z przejadaniem się.

 

Sportowcy mają takie powiedzenie: „Za mało się wyśpisz – to znaczy, że będziesz jadł. Dlatego wszystkim osobom na diecie polecam przede wszystkim zdrowy i zdrowy sen, a jeśli nie jest to możliwe w nocy – musisz pomyśleć o tym, gdzie możesz się zdrzemnąć w ciągu dnia.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.