Facebook Pixel

Top 7 proszków białkowych

Top 7 proszków białkowych

W związku z tym, że coraz więcej osób zaczęło poważnie podchodzić do swojego zdrowia i ciała, wzrosło również zapotrzebowanie na białko i inne substancje przedtreningowe.
Do czego służą napoje białkowe?
Zawierają skoncentrowane źródła białka z produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego: mleko, jajka, białe mięso drobiowe, ryż i groszek.
Proszki białkowe dzielą się na 3 rodzaje:

 • koncentrat (produkty zawierające 60-80 % białka oraz 20-40% tłuszczu i węglowodanów)
 • izolat (dodatkowo koncentruje białko. Izolaty zawierają około 90-95% białka)
 • hydrolizat (szybciej wchłaniany do organizmu, czyli do mięśni)

Hydrolizaty zwiększają poziom insuliny , który poprawia wzrost mięśni po treningu. Istnieje szereg białek zawierających wiele witamin i minerałów, zwłaszcza wapń. Ale warto powiedzieć, że takie proszki są odpowiednie tylko dla tych, którzy mają mało białka w swojej diecie. Ponieważ w sojuszu z dużą ilością białka, nie odniesiesz żadnych korzyści z białka.
Proszki białkowe są nadaje się również dla wegetarian, osób, które potrzebują pokarmów zawierających białko.
Oto kilka przykładów białka.

 1. Białko serwatkowe - najczęściej występujące w mleku,  wytwarzane podczas produkcji twarożek i ser stały. Produkt zawiera laktozę i cukier mleczny. Nie nadaje się dla osób cierpiących na nietolerancję laktozy.
  Serwatka jest bogata w aminokwasy, odgrywa ważną rolę we wzroście mięśni i doskonale regeneruje się po treningu, trenuje wytrzymałość. Spożywany zwykle po treningu siłowym, kiedy mięśnie są w dużym napięciu.
  Wykazano również, że białko serwatkowe zmniejsza apetyt.

 2. Kazeina to białko, które nasyca organizm na długi czas , czyli aminokwasy. Zmniejsza również bóle mięśni oraz pozytywnie wpływa na organizm i ciało podczas treningu. Kazeina zawiera dużą ilość białka, ponieważ jest wytwarzana z mleka i serów. Kazeina ulega zniszczeniu podczas obróbki cieplnej, nie ma smaku i zapachu.

 3. Białko jaja jest najbogatsze i najbardziej popularne źródło czystego białka. Jajka mają najwyższą zawartość przyswajalnych aminokwasów. Jajka na długo nasycają organizm. Proszki z białek jaj są produkowane wyłącznie z białek jaj. Ten produkt zawiera leucynę, która odgrywa ważną rolę w budowie ciała i mięśni. Proszek jajeczny jest doskonale trawiony przed treningiem w celu wzrostu mięśni i wraz ze zbilansowaną dietą opracowaną specjalnie dla sportowców.Jego skład chemiczny w niczym nie ustępuje świeżym jajom. Produkt zawiera witaminy B, A, D, a także potas, cynk, miedź i mangan, żelazo, fosfor.
 4. Białko grochu jest szczególnie popularny wśród wegetarian, osób z nietolerancją laktozy i alergików na jajka. Wykonany jest z żółtych roślin strączkowych, zwłaszcza grochu. Białko jest bogate w błonnik, którego nie ma w innych proszkach białkowych; bogaty w witaminy B, C i A. Warto jednak zauważyć, że produkt ten wchłania się wolniej niż np. serwatka czy kazeina. Białko grochu obniża ciśnienie krwi i przyspiesza proces budowania masy mięśniowej.
 5. Białko konopne to roślinny suplement diety, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe Omega 3 i aminokwasy. Nie można go uznać za pełnowartościowe białko białkowe, ponieważ ma w składzie niski poziom lizyny i leucyny. Białko konopne wspomaga doskonałe trawienie.
 6. Białko z brązowego ryżu to białko w proszku, które jest z brązowego lub ciemnego ryżu. Kompozycja zawiera białko, aminokwasy oraz niewielką ilość enzymu takiego jak lizyna. Codzienne spożywanie białka ryżowego prowadzi do pozytywnych zmian w organizmie, znacznego przyrostu masy mięśniowej oraz pełnej regeneracji organizmu po treningu.

 7. Białkowa mieszanka w proszku – obejmuje to produkty ziołowe, które dostarczają organizmowi aminokwasy. Ta mieszanka zawiera:

 • ryż brązowy
 • groszek
 • konopie
 • alfalfa
 • nasiona chia
 • nasiona lnu
 • karczoch
 • quinoa

Wysokobiałkowe i roślinne substancje w tym produkcie przyczynia się do powolnego trawienia pokarmu, a nie białka, które zawiera białka pochodzenia zwierzęcego. Aby osiągnąć pozytywne wyniki, zaleca się przyjmowanie go bezpośrednio po treningu.
Białko wykorzystywane jest podczas uprawiania sportu, czyli podczas trening siłowy zwiększający poziom białka w organizmie. Proszki stosuje się ściśle ze zbilansowaną dietą lub dietą.

Napoje białkowe można łatwo przygotować w domu bez użycia proszków. Głównym składnikiem koktajlu jest białko i powinno być więcej niż reszta składników. Ilość białka zależy bezpośrednio od aktywności fizycznej osoby. Wyróżnij:
- niska aktywność -potrzebujesz  0,86 g białka na 1 kg wagi
- średnia aktywność - na 1 kg powieki potrzebne jest 1,4 g białka
- duża aktywność - na 1 kg masy należy spożywać 2,4 g białka

Do utraty wagi należy używać wyłącznie mleka roślinnego i naturalnych słodzików. Zatem wartość energetyczna koktajlu białkowego będzie mniejsza niż koktajlu na masę.
Każdy napój białkowy należy spożywać wyłącznie przed treningiem lub bezpośrednio po nim. Jeśli pijesz napój białkowy bez wysiłku fizycznego, napój ten może całkowicie zastąpić obiad.
W idealnym przypadku synteza koktajlu proteinowego podczas treningu daje skuteczny wynik, jeśli jesz regularnie i w sposób zrównoważony .

Uważaj pijąc napoje białkowe, ponieważ w zależności od intencji i celu można spodziewać się zupełnie nieoczekiwanego efektu lub nie oczekiwanego rezultatu.

Artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus. 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.