Facebook Pixel

Przepisy na wodę ogórkową

Przepisy na wodę ogórkową

Przepisy na wodę ogórkową

Woda ogórkowa z cytryną i miętą

Ogórki i cytryny dobrze do siebie pasują, a mięta dodaje orzeźwiającego akcentu do tego przepisu. Cytryny są bogatym źródłem witaminy C, tak ważnej dla odporności. Mięta oprócz witaminy C zawiera również wapń i magnez. Miętę pozostałą po wypiciu wody z ogórka można również dodać do zupy lub soku z miąższem (smozzie). Jest doskonałym źródłem błonnika.

Woda ogórkowa z pachnącymi ziołami

Zioła nie tylko nadadzą nowy smak, ale także wzbogacą wodę o ogromną ilość przydatnych substancji. Rozmaryn jest bogaty w żelazo, wapń i potas, natomiast tymianek i miętę – witamina C. Możesz eksperymentować z innymi ziołami, ale nie zalecamy jednoczesnego dodawania więcej niż trzech rodzajów ziół.

Przepis na wiosnę. Woda ogórkowa z truskawkami.

Smak truskawek doda Ci otuchy i wzbogaci wodę w antyoksydanty. Polecamy również dodanie cytryny i ziół – mięta lub bazylia. Idealny wiosenny napój gotowy!

Woda ogórkowa z bazylią

Bazylia jest bogata w witaminę A, która w ludzkim organizmie zamienia się w beta-karoten – silny przeciwutleniacz.

Woda ogórkowa z owocami

Owoce w wodzie z ogórka pomogą szybciej przywrócić równowagę wodną w organizmie. Jagody, truskawki i ogórki – cudowne połączenie smaków i morza witamin i minerałów.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.