Facebook Pixel

Sambucol to naturalny środek przeciwwirusowy

Sambucol to naturalny środek przeciwwirusowy

Grypa A lub B powoduje ostre, gorączkowe choroby, które pojawiają się prawie każdej zimy o różnym nasileniu. Amantadyna i rymantadyna są najskuteczniejszymi środkami zapobiegania wirusowi grypy typu A (Younkin i wsp. 1983; Reuman i wsp. 1989; Bradley i wsp. 1990). Jednak wirus B, leki te hamują in vitro tylko w tak wysokich stężeniach, że jest to niemożliwe do osiągnięcia u pacjentów (Douglas (Douglas, 1990).

Oprócz wysokich kosztów, leki te powodują poważne skutki uboczne Efekty, zwłaszcza u osób starszych (Stange i wsp.) Ponadto doniesiono, że mutacje białek błonowych wywołane przez wirusa grypy M2 wywołują oporność na amantadynę (Grambas i wsp., 1992). stosowanie tego produktu już 2 dni po rozpoczęciu leczenia (Hayden i wsp., 1989, 1991), co może prowadzić do szybkiej selekcji i przenoszenia opornych wirusów grypy typu A.

Rybawiryna jest skuteczna przeciwko obu Wirusy A i B, ale tylko w postaci aerozolu Ta droga podania jest trudna do zastosowania u pacjentów z grypą, cierpiących na choroby układu oddechowego oraz jest kosztowna i czasochłonna. zwalczanie wirusa (Gilbert i wsp., 1986).


Ze względu na swoje właściwości czarny bez jest od wielu lat stosowany w medycynie ludowej jako lek na grypę. Wskazaniem do stosowania liści czarnego bzu są stany grypopodobnych przeziębień i zapalenia zatok (British Pharmacopoeia of Herbs, 1983). Istnieją dane dotyczące działania przeciwwirusowego trzech składników roślinnych, wśród których wymienia się również czarny bez, w leczeniu grypy i opryszczki (Serkedzhieva i wsp., 1990).


Prezentowany ekstrakt standaryzowany. jako lek Sambucol® ; (SAM) to lek z czarnego bzu, który jest stosowany jako lek ziołowy w leczeniu infekcji wywołanych wirusem grypy. Ten preparat zawiera wysoki poziom trzech flawonoidów (Bronnum-Hansen i Hansen, 1983). Flawonoidy – Są to naturalne substancje roślinne. Opublikowano wiele doniesień na temat przeciwwirusowego działania polifenoli, takich jak flawonoidy, flawonole i flawony. Stosując kilka ekstraktów roślinnych zawierających flawonoidy lub oczyszczone flawonoidy, wykazano ich aktywność przeciwwirusową w leczeniu wirusa opryszczki typu 1, syncytialnego wirusa oddechowego, paragrypy i grypy (Amoros (Amoros) i wsp., 1992; Serkejiewa i wsp., 1992; Nagai i wsp. 1990; Mahmood i wsp. 1993).

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.