Facebook Pixel

Jakie witaminy są dobre dla serca

Jakie witaminy są dobre dla serca

Ostatnie badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców sugerują, że osoby, które przyjmują dodatkowe witaminy, rzadziej cierpią na choroby serca i są mniej narażone na choroby układu sercowo-naczyniowego. Nie oznacza to jednak, że witaminy mogą służyć jako substytut zbilansowanej diety, która wyklucza lub maksymalnie ogranicza spożycie tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, sodu i cholesterolu.

 Przeciwutleniacz Mit

Wielu uważa, że dodatkowe spożycie przeciwutleniaczy (witaminy A, C, E) może chronić przed chorobami układu sercowo-naczyniowego. Jednak badania kliniczne nie wykazały bezpośredniego związku między przyjmowaniem tych witamin a zmniejszaniem ryzyka choroby. Według tych samych badań ludzie, którzy przyjmują przeciwutleniacze, są mniej podatni na tego typu choroby, ale może to wynikać z faktu, że mają mniejszą nadwagę i są bardziej aktywni fizycznie.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Według danych popartych badaniami American Heart Association, kwasy tłuszczowe omega-3 są lekiem, który zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Kwasy tłuszczowe omega-3 są zalecane jako suplement (olej rybny), ponieważ świeże ryby często zawierają rtęć.

Pacjentom ze zdiagnozowaną chorobą serca zaleca się przyjmowanie 1 grama oleju rybiego dziennie.

Witamina K

Witamina rozpuszczalna w tłuszczach. Odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia przez organizm. Zapobiega zwapnieniu naczyń, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.