Facebook Pixel

Objawy niedoboru witaminy D

Objawy niedoboru witaminy D

Kiedy organizmowi zaczyna brakować witaminy D, nie powoduje to żadnych ostrych objawów. Właśnie przy niedoborze tej witaminy wapń jest słabo przyswajalny (ten, który spożywamy wraz z pożywieniem) i zaczyna być wypłukiwany z kości. Trudno jest zidentyfikować ten proces, ponieważ testy pokazują tylko poziom wapnia we krwi i nie mogą powiedzieć, skąd ten wapń pochodzi.

Najbardziej niebezpieczną rzeczą jest to, że objawy mogą być dość niejasne i można łatwo pomylić z przepracowaniem lub infekcją wirusową, infekcją lub przypisać związanym z wiekiem zmianom w organizmie. Ból i osłabienie mięśni są również oznakami niedoboru.

Niedobór witaminy D powoduje, że wapń nie odkłada się w kościach, aby zapewnić ich wytrzymałość. Konsekwencje są szczególnie poważne w starszym wieku, kiedy metabolizm wapnia w organizmie jest znacznie zmniejszony, a wszelkie urazy mogą być bardzo niebezpieczne, a okres rekonwalescencji ciągnie się przez wiele miesięcy, a czasem lat. a href='https ://biotus.ua/vitaminy/vitamin-d.html' title='Witamina D'>kup witaminę D tanio i z dostawą? Przyjdź do sklepu internetowego Biotus, mamy coś do zaoferowania!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.