Facebook Pixel

Ile wody powinieneś wypić?

Ile wody powinieneś wypić?

Często jestem pytany ile litrów wody powinienem pić dziennie? Ale „norma” – to jest kwestia sporna. Każdy ma inną objętość nerek, inny wzrost. A na wysokość 180 cm potrzebujesz więcej płynu niż na 50 cm Ktoś ma katastrofalne obciążenie fizyczne, a ktoś prowadzi siedzący tryb życia. Ktoś suszy, a ktoś – nie.  Nie możesz tworzyć linków do szablonów. Co jest dobre dla wszystkich – niekoniecznie dobre dla ciebie.

 

Ale woda – jest katalizatorem wszystkich reakcji biochemicznych w organizmie, mamy płyn wewnątrzkomórkowy, jest płyn międzykomórkowy. A kwestia bilansu wodno-solnego jest również bardzo dotkliwa. Musisz tylko poczuć.

 

Myślę, że 1,5-1 l – średnia ilość wody. Ale w okresie aktywnej aktywności fizycznej, zwłaszcza w gorącym pomieszczeniu, zwłaszcza latem – potrzeba więcej wody.

 

Powinieneś także uważać na to, co pijesz. Woda może być alkaliczna, może być gazowana, może być niegazowana. Ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość wody. Ze względu na wodę gazowaną lub niegazowaną – Nie przywiązuję się do tego. Uważam, że czasami stać cię na szklankę sody, ale trzeba przyjrzeć się pierwiastkom śladowym.

 

W odniesieniu do temperatury: ciepła woda o temperaturze pokojowej wchłania się szybciej, ponieważ organizm nie potrzebuje aby ją ogrzać.

 

Jakość i ilość wody należy dobrać indywidualnie. Polecam pić wodę alkaliczną. Alkalia w ciele nie zdarzają się zbyt często. Od kwaśnego środowiska wewnątrz organizmu, wszystkie problemy. To jest śluz, który powstaje i nie wychodzi na czas, to ociężałość w nogach.

 

Wskazane jest wypicie szklanki wody z samego rana.

 

Nie jestem fanem spożywania dużej ilości płynów podczas treningu, ale jest to kwestia indywidualna. Kiedy przebiegniesz 10 czy 15 km, szklanka wody może odegrać fatalną rolę: organizm zamienia część energii na jej wchłanianie. Ale jeśli pijesz małymi łykami i dawkami podczas ćwiczeń na siłowni, to czemu nie. Ale nie musisz robić tego celowo, bez zdrowego uczucia pragnienia.         

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.