Czy twoje oczy są łzawiące? – Organizm potrzebuje witaminy A

Czy twoje oczy są łzawiące? – Organizm potrzebuje witaminy A

Czy masz łzawiące oczy? – Organizm potrzebuje witaminy A.

Wiosna budzi naturę, a wraz z nią pragnienie bycia zdrowym i pięknym! Nadaj swojemu ciału ton po zimowym „trybie uśpienia” możesz stosować „witaminy urody” – kompleks substancji, które uruchamiają procesy odmładzania.

Jedna z tych substancji – witamina A. Pierwsza oznaka jej braku – łzawiące oczy: częsty objaw wiosennego beri-beri. Witamina A spełnia wiele funkcji. Odbudowuje tkanki nabłonkowe skóry, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii. Reguluje syntezę i metabolizm białek, wspomaga wzrost komórek nerwowych, wzmacnia zęby i kości oraz spowalnia procesy starzenia.

Przy braku witaminy A przedwcześnie tworzą się zmarszczki, pojawia się łupież, wzrasta ból i wrażliwość na temperaturę. Jednym słowem nie jest to przyjemne. Witamina A ma też swoje szczególne zadanie, w którym nie można jej niczym zastąpić – to jest wizja. To w przypadku problemów z oczami można dokładnie zdiagnozować jego brak w ciele.

Łzawienie oczu na zimnych, zaczerwienionych lub opuchniętych powiekach, uczucie „piasku”; w oczy – objawy, że nadszedł czas, aby uzupełnić rezerwy witaminy A. A na wiosnę takie objawy są znane wielu. Witamina A znajduje się w produktach spożywczych, takich jak olej rybny, wątroba, naturalne masło, śmietana i pełne mleko, żółtko jaja. W zasadzie nie są to najczęstsze produkty w diecie współczesnego mieszkańca miasta.

Dlatego istnieje wiele preparatów go zawierających, które zaleca się przyjmować przy pierwszych objawach beri-beri. Witamina A jest często łączona z witaminą D, która pomaga wzmocnić kości.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.