Facebook Pixel

Redukcja cholesterolu

Redukcja cholesterolu

Temat zagrożenia wysokim poziomem cholesterolu we krwi jest bardzo ważny, a fakt, że coraz więcej ludzi w naszym kraju zaczyna studiować i walczyć z tym problemem, nie może się nie cieszyć. Zacznijmy od siebie i naszej rodziny i zwracajmy uwagę na dietę, nadwagę, złe nawyki i brak ruchu.

Cholesterol jest substancją podobną do tłuszczu, której wzrost we krwi jest czynnik ryzyka miażdżycy i przyczynia się do tworzenia sprzyjających warunków do zakrzepicy. Ale wraz z negatywnymi, w organizmie występują pozytywne funkcje cholesterolu.

Cholesterol jest częścią tkanek i komórek, bierze udział w ogromnej liczbie różnych procesów w naszym ciele: od zatrzymywania wilgoci w tkankach do tworzenia kwasów żółciowych.

Zmniejszenie spożycia cholesterolu z pożywienia jest obecnie bardzo popularne, wielu dietetyków nalega, aby porzucić „złe” cholesterol, ale należy pamiętać, że gwałtowny spadek cholesterolu w diecie prowadzi do wzrostu tworzenia się cholesterolu w organizmie. Zawartość cholesterolu jest niezbędna dla organizmu, ale ta zawartość powinna mieścić się w normalnym zakresie, wszelkie odchylenia (bez względu na kierunek) są niepożądane.

Proces obniżania poziomu cholesterolu we krwi jest bardzo złożony i nie można się bez niego obejść konsultowanie się ze specjalistą i przyjmowanie kompleksów, mające na celu rozwiązanie tego problemu.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.