sok goji

sok goji

Jagody Goji to jeden z najzdrowszych owoców na świecie! Na wzgórzach i dolinach Tybetu, Nepalu, Mongolii i Chin rośnie mała czerwona jagoda zwana goji. Krzaki, na których rosną jagody goji osiągają wielkość od jednego do trzech metrów, natomiast same jagody dorastają do 5 centymetrów, gdy są świeże lub 2-3 cm po wysuszeniu.
Te owoce są specyficzne, nie powinny być dotykane rękoma podczas zbioru -ponieważ czernieją, tracąc swoje cechy. Dlatego zamiast zrywać, są rozgniatane z krzaków na specjalne maty i suszone na słońcu.
Jagody Goji, ze względu na swoje szczególne właściwości, zajmują najlepszą pozycję w swojej klasie wśród roślin wymienionych w żywności ziołowej czy tzw. superprodukty wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Eksperci i dietetycy mogą potwierdzić, że te jagody są zdrową żywnością na naszej planecie, na Dalekim Wschodzie ich właściwości znane są od tysięcy lat.
Zawarte w jagodach polisacharydy i kwasy tłuszczowe mogą stymulować produkcję kolagenu i zatrzymywać wilgoć w organizmie – co daje efekt odmłodzenia skóry, wpływa również na redukcję cellulitu. Dodatkowo jako jedyne pobudzają organizm do produkcji hormonu wzrostu, który spowalnia efekty starzenia i znacząco poprawia samopoczucie.
Jagody zawierają również czterokrotnie większą zawartość przeciwutleniaczy niż jagody czy granaty. Nadal są uważane za faworytów w ograniczaniu procesu starzenia. Bardzo przydatny sok z Goji.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.