Facebook Pixel

Spirulina i jej witaminy

Spirulina i jej witaminy

Spirulina – Są to niebiesko-zielone algi, które zawierają ponad 2000 różnych witamin, minerałów, aminokwasów, enzymów, polisacharydów i innych substancji biologicznych. Jest to magazyn przydatnych pierwiastków śladowych, które są doskonale wchłaniane przez organizm ludzki. Niesamowita popularność preparatów spiruliny wynika z jej bogatej zawartości i niemal magicznego działania.

Spirulina zawiera karoten dziesięciokrotnie więcej niż w marchwi. Zawiera również witaminy B12, B6, B2 w dużych ilościach, dzięki czemu spożycie spiruliny normalizuje metabolizm, reguluje poziom cholesterolu oraz normalizuje proces hematopoezy.

Spirulina jest po prostu niezbędna w codziennej diecie wegetarian, ponieważ może zastąpić cały zestaw żywności. Regularne przyjmowanie tych alg w pożywieniu ma korzystny wpływ na układ pokarmowy, sercowo-naczyniowy, hormonalny i nerwowy. W spirulinie jest znacznie więcej witaminy PP niż w mięsie.

Te niebiesko-zielone algi zawierają również folacynę, witaminę E i wiele innych elementów, które po prostu cudownie mają korzystny wpływ na samopoczucie i nastrój człowieka.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.