Facebook Pixel

Top 7 naturalnych słodyczy

Top 7 naturalnych słodyczy

Nikt nie wyobraża sobie życia bez słodyczy, a w każdym domu można znaleźć słodycze, czekoladki i ciasteczka. Ale wszyscy wiedzą, że słodyczy nie można jeść dużo, więc stopniowo przestawiają się na stosowanie naturalnych słodyczy, które mogą zadowolić człowieka i całkowicie zastąpić szkodliwe słodycze bez szkody dla sylwetki.

Jakie są naturalne słodycze i jak je wybrać?
Jeśli trudno Ci zrezygnować ze słodyczy, to najpierw przejdź na słodycze organiczne, które nie zaszkodzą Twojemu ciału ani sylwetce.

Często zawierają przyjazne dla środowiska i organiczne składniki. Podczas produkcji słodyczy naturalnych dodawane są naturalne barwniki i substancje słodzące, z wyłączeniem cukru. Do projektowania produktów podchodzimy w sposób odpowiedzialny, a opakowania są dokładnie kontrolowane, aby upewnić się, że są również wykonane z materiałów organicznych. W rezultacie kupujący otrzymuje słodycze zawierające wszystkie witaminy i minerały.

Węglowodany są materiałem energetycznym w organizmie. Nadmiar węglowodanów ma zły wpływ na zdrowie człowieka, a mianowicie podwyższa poziom cukru we krwi, nadmiar węglowodanów przyczynia się do pojawienia się podskórnej tkanki tłuszczowej, co powoduje pojawienie się zbędnych kilogramów. Przydatne są dla nas wyłącznie węglowodany złożone, którymi produkty naturalne są maksymalnie wzbogacone o długotrwałe nasycenie naszego organizmu.


Wyobraźmy sobie listę naturalnych słodyczy:

  1. Owoce, jagody -zawierają węglowodany oraz inne przydatne substancje i witaminy, które mają pozytywny wpływ na organizm. Owoce warto jeść tylko w pierwszej połowie dnia, w tym czasie aktywny jest metabolizm. Zaleca się spożywanie 1-2 owoców dziennie lub 200 gramów jagód, aby uzyskać wystarczającą ilość witamin.

  2. Suszone owoce (rodzynki, suszone śliwki, suszone morele) -zawierają dużą ilość niezbędnych mikroelementów  oraz substancji biologicznie czynnych. Suszone owoce są bogate w kalorie, ale będą zdrowsze niż te, które zawierają biały cukier.

  3. Czekolada gorzka -zawiera przydatne substancje, takie jak minerały i naturalne przeciwutleniacze. Jednocześnie po jego zastosowaniu człowiek wytwarza endorfiny, hormony szczęścia. Ale nie zapominaj, że dzienna dawka gorzkiej czekolady nie powinna przekraczać 20-30 gramów dziennie, a sama czekolada powinna składać się z 72% lub więcej kakao.

  4. Miód -produkt, który zawiera fruktozę, glukozę, witaminy A, C, E, K i z grupy B oraz substancje użyteczne - żelazo, miedź, potas, sód, magnez, fosfor, jod, siarkę. Mieszanka tych dobroczynnych substancji ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Normalna dawka miodu powinna wynosić maksymalnie 1 łyżkę stołową dziennie.

  5. Orzechy to zdrowe tłuszcze, które zaleca się uwzględnić w diecie. W nich znajdziesz witaminy takie jak B, C, E oraz minerały – potas, fosfor i magnez. Po użyciu poprawia się kondycja włosów i skóry. Ale nie powinieneś go nadużywać, ponieważ orzechy są produktem wysokokalorycznym, ale niezbędnym dla zdrowia.

  6. Marmolada i galaretka. Marmolada jest wytwarzana z naturalnej melasy słodzącej, pektyny i agaru. Naturalna żelatyna wchodząca w skład marmolady pozytywnie wpływa na strukturę włosów, naczyń krwionośnych i mięśni, a pektyna pomaga oczyścić organizm z toksyn i toksyn oraz obniża poziom cholesterolu. Nawiasem mówiąc, do marmolady i galaretki dodawane są naturalne soki, dzięki czemu nie zawierają tłuszczu i są niskokaloryczne słodycze.

  7. Marshmallow i Marshmallow - wzmacniają układ odpornościowy, włosy, paznokcie i naczynia krwionośne . Aby jednak pianki i pianki przyniosły korzyści organizmowi, muszą być spożywane przed 18 godzinami, właśnie wtedy, gdy poziom glukozy we krwi spada.

Ale warto pamiętać, że nawet naturalne ekologiczne słodycze nie powinny być na pierwszym miejscu w Twojej diecie i powinny być spożywane przed godziną 12.00. Jeśli naprawdę chcesz, możesz zjeść jeden z powyższych przysmaków, ale z umiarem, w przeciwnym razie zaszkodzisz swojej sylwetce i nie będzie sensu rezygnować ze słodyczy. Używaj smakołyków w rozsądnych celach.

Artykuł napisany przez pisarza zespołu Biotus. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.