Facebook Pixel

Tauryna: główny sekret zdrowego stylu życia

Tauryna: główny sekret zdrowego stylu życia

W naszym społeczeństwie istnieje dość sprzeczna opinia dotycząca suplementów diety. Jedni myślą, że są naprawdę przydatni, inni, że to strata pieniędzy. A jeszcze inni twierdzą, że są w stanie wyrządzić krzywdę. Ten stan rzeczy tłumaczy się słabą świadomością w tej dziedzinie, niezweryfikowanymi plotkami. Jeśli chcesz zrozumieć sytuację, aby zrozumieć, co jest najlepsze dla zdrowia, powinieneś spróbować tauryny - niezastąpionego pierwiastka dla noworodków , weganie, sportowcy, osoby kontuzjowane i osoby starsze.

Ciekawe fakty

Tauryna to zawierający siarkę aminokwas pochodzenia niebiałkowego, który jest syntetyzowany w organizmie każdej osoby pod wpływem enzymów. To pierwszy fakt, który sprawia, że patrzysz na dodatki pod innym kątem, ale nie jedyny.

 1. Tauryna jest doskonale rozpuszczalna w wodzie, a jednocześnie odporna na inne rozpuszczalniki, w tym kwasy. Zapewnia to jej lepsze wchłanianie w organizmie.
 2. Stymuluje aktywność energetyczną, więc podczas zażywania w połączeniu z sokiem z guarany energetyzuje na cały dzień. Jej właściwości w tym kierunku są kilkakrotnie lepsze od kofeiny.
 3. Procesy metaboliczne zachodzące wpływ tauryny występuje bardziej aktywnie.
 4. Kup taurynę is warto, jeśli przechodzisz rehabilitację po kontuzji. Aktywuje procesy regeneracji, pozwala mięśniom szybciej się zregenerować.
 5. Aktywność mózgu z udziałem tauryny bardziej intensywny, choć pomaga radzić sobie z nadmiernym wysiłkiem, stanowi doskonałą prewencję stanów stresowych.

Tauryna w medycyna

Tauryna została po raz pierwszy uzyskana w 1827 roku.

 

Tauryna po raz pierwszy otrzymany w 1827 roku. Do dziś właściwości i korzyści z tauryny są badane przez najlepszych naukowców na świecie. Przede wszystkim zostali wysłani do tworzenia leków. Wzbudził zainteresowanie faktem, że miał pozytywny wpływ na chorych i osoby starsze, które po jego przyjęciu szybciej wracały do zdrowia. Jakie leki go zawierają?

 1. W leczeniu chorób oczu, takich jak takie jak zaćma, uszkodzenie spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym, zapalenie spojówek, uraz rogówki, uszkodzenie lub zmiany zwyrodnieniowe (nabyte i dziedziczne) siatkówki.
 2. Tauryna bierze udział w tworzeniu nowych komórek w hipokampie. To obszar mózgu odpowiedzialny za pamięć. Wykazuje pozytywne rezultaty w leczeniu urazów mózgu. Stosowany również do stymulacji aktywności mózgu u pacjentów w śpiączce.
 3. Maści, które są zaprojektowane w celu regeneracji po urazach skręcenia zawierają również taurynę. Występuje w preparatach do gojenia ran, które są przepisywane na skaleczenia, oparzenia oraz do leczenia ran po postrzałowych.
 4. Służy jako element leczenia napadów, w tym przewlekłych.
 5. Tauryna, której korzyści odnotowano w regeneracji komórek wątroby, jest również częścią leczenia osób uzależnionych od alkoholu.
 6. Stosuje się go w leczeniu chorób onkologicznych dowolnego pochodzenia.

Lista chorób, które leczy tauryna, obejmuje również cukrzycę, podwyższony poziom cholesterolu, autyzm, zapalenie wątroby, nadciśnienie. Aminokwas ten sprawdził się jako składnik koktajli do mezoterapii mięśni ciała. Działa relaksująco, łagodzi napięcie, poprawia krążenie krwi, ton.

Uroda i tauryna

Kosmetyczki dobrze wiedzą co tauryna to .

Co to jest tauryna kosmetyczki dobrze wiedzą. Przydatne właściwości znalazły również zastosowanie w branży kosmetycznej. Wchodzi w skład kosmetyków przeciwstarzeniowych, maseczek, serum, kremów. Zajmuje osobne miejsce w mezoterapii, kosmetologii iniekcyjnej. W wyniku zabiegów tauryna dostarczana jest do głębokich warstw skóry, przywraca gładkość i napięcie mięśni oraz likwiduje zmarszczki.

Wybierając kosmetyki przeciwzmarszczkowe koniecznie zapoznaj się ze składem: jeśli zawiera taurynę, z dużym prawdopodobieństwem rzeczywiście odpowiada deklarowanemu działaniu. Możesz również uzupełnić swoją pielęgnację specjalnymi suplementami, które odżywiają skórę od wewnątrz i na zewnątrz.

Jak jest syntetyzowany w organizmie ?

Produkcja tauryny w organizmie zachodzi pod wpływem enzymów. Proces ten zachodzi w ścisłym związku z innymi aminokwasami białkowymi.Nowe badania pokazują, że produkujemy od 50 do 125 mg tauryny dziennie. Ta porcja w pełni pokrywa potrzeby zdrowej osoby w średnim wieku. Ale to nie wystarczy, jeśli chodzi o choroby, powrót do zdrowia po urazach.

Nie można było obliczyć dokładnej szybkości syntezy. Zaobserwowano jednak, że wzrasta wraz z obecnością w diecie witamin z grupy B. Nie wpływa również na stan wątroby, choroby, która zmniejsza zdolność do wytwarzania własnej tauryny.

Istnieje również bezpośredni związek między wartością odżywczą a zawartością tauryny we krwi. Podczas spożywania pokarmów bogatych w taurynę wzrasta, w przypadku ich braku utrzymuje się w normalnym zakresie lub niższym.

Tabela pokarmów z tauryna

Lekarze i dietetycy zalecają jak największe zbilansowanie diety

Lekarze i dietetycy zalecają jak najbardziej zbilansować dietę w taki sposób, aby organizm otrzymywał z produktów wszystko, czego potrzebuje. Tauryna nie jest wyjątkiem. Weź pod uwagę tabelę treści i procent dziennej porcji.

 

Nazwa produktu

Tauryna (mg/100g)

% DV

Indyk (ciemne mięso)

360

76,5

Tuńczyk (surowy)

284

71

Kurczak (ciemne mięso)

170

42, 5

Czerwona ryba (surowa)

130

32 ,5

Kurczak (serce i wątroba)

117,9

29,5

Kurczak ( surowa tusza)

99,6

25

Ostrygi (świeże)

130

32,5

Serce wołowe

65,2

16,3

Małż kalifornijski

53

14.1

Szynka wieprzowa (surowa)

49,6

12,4

Wołowina (surowy)

43

10,8

Wołowina (gotowana)

38

9,5

Królik (w całości posiekany)

37

9,4

Pacific Squid

31,6

9.3

Turcja ( lekkie mięso)

30

7,5

Wieprzowina (szynka pieczona)

21,9

5,5

Krewetki

20

5,2

Dorsz (gotowany)

16,1

4

Karp

9,2

2,4

Mleko krowie (zawartość tłuszczu 3,5%)

2,4

0.6

Tauryna nie została znaleziona w produktach pochodzenia roślinnego lub jest zawarty w niewielkich ilościach. Staje się oczywiste, że dla wegetarian i osób z nietolerancją białka zwierzęcego samo odżywianie nie wystarczy - potrzebne są tabletki tauryny.

Produkcja przemysłowa

Oprócz zwierząt istnieje również aminokwas pochodzenia syntetycznego. Oba gatunki są dobrze przyswajalne w ludzkim ciele. Jednak syntetyczna odmiana jest częściej stosowana w suplementach diety. Surowcem do produkcji jest etanoloamina. Po łańcuchu złożonych reakcji chemicznych jest przekształcany w taurynę, która pomaga uzupełnić rezerwy w organizmie i może być dodawana do leków.

Może być używany z, aby z całą pewnością stwierdzić, że gatunek ten jest całkowicie organiczny, a nie pochodzenia zwierzęcego. Jednocześnie ma całkowicie identyczny wpływ na organizm.

Co jest lepsze: tabletki z tauryną  czy w produktach?

Zwolennicy naturalnego odżywiania naturalnie preferują druga opcja. Aby jednak w pełni wykorzystać ten potencjał, należy pamiętać o kilku ważnych szczegółach:

 • podczas długiego gotowania tauryna rozkłada się prawie całkowicie; pieczenie;
 • Aby zapewnić lepsze wchłanianie, stymulować syntezę własnej tauryny, należy dodać do diety więcej pokarmów roślinnych bogatych w witaminy z grupy B.

Poprawne będzie dostosowanie diety, w razie potrzeby uzupełnij ją tabletki z tauryną, które są przystępne dla kupujących na wszystkich poziomach dochodów.

Kto ma największe niedobory?

Istnieje kilka kategorii osób, które zdecydowanie skorzystałyby z suplementów tauryny.

Istnieje kilka kategorii osób, które zdecydowanie mogą skorzystać z suplementów tauryny:

 1. Chorzy, starsi ludzie, którzy mają powolny metabolizm, nie ma możliwości aktywnego poruszania się.
 2. Wegetarianie, którzy nie spożywają mięsa, nabiału ani innych produktów zwierzęcych.
 3. Kobiety w ciąży i karmiące piersią są wegetariankami. W Europie i USA suplementy są dobierane przez lekarza prowadzącego, ponieważ tauryna jest niezbędna do prawidłowego kształtowania się zdrowego płodu, dalszego wzrostu i rozwoju dziecka po urodzeniu.
 4. Dla dorosłych, których praca wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym.
 5. Ciekawe fakty
 6. Tauryna wchodzi w skład mieszanek mlecznych dla noworodków. Ponieważ nie mogą uzyskać go z mleka matki, jest on zawarty w recepturze, aby zapewnić prawidłowy rozwój mięśni i narządów wewnętrznych. Dodatkowe suplementy nie są przepisywane dzieciom - wystarczy przestrzegać podanej dawki na opakowaniu do przygotowania jedzenia. Przy braku tauryny u niemowląt występuje opóźnienie w rozwoju, powolne odruchy. Naukowcy i lekarze wciąż również badają związek między brakiem tauryny w diecie matki a żywieniem noworodków z upośledzeniem umysłowym.
 7. Jeśli karmisz swoje zwierzaki gotową karmą, upewnij się, że zawiera ona taurynę. Zwykle wytwarzany jest z pokarmów ubogich w taurynę, więc jej niedobór musi być wyrównany. Koty są szczególnie niedoborowe. Fakt ten jest związany z osobliwościami układu enzymatycznego i słabą biosyntezą własnej tauryny. Z niedoborem doświadczają upośledzenia wzroku, problemów z mięśniem sercowym.

Sport i utrata wagi

Jeśli jesteś zdecydowany uprawiać sport, uporządkuj swoją sylwetkę, a następnie przygotuj się na to, że trener na siłowni zaleci ci przyjmowanie tauryny w formie suplementów.

Jeśli jesteś zdecydowany uprawiać sport, uporządkuj swoją sylwetkę, a następnie przygotuj się na to, że trener na siłowni zaleci przyjmowanie tauryny forma suplementów. Dlaczego?

 1. Zużycie tauryny wzrasta przy dużych obciążeniach. Jednocześnie nie zaleca się zwiększania liczby produktów, które go zawierają, ponieważ są one wysokokaloryczne i mogą zmniejszyć wysiłek do zera.
 2. Tauryna ma pozytywny wpływ na mięsień sercowy, dlatego aktywuje się krążenie krwi i procesy metaboliczne.
 3. Bierze również udział w metabolizmie lipidów, co jest bardzo ważne dla osób z nadwagą. Niewielki suplement w połączeniu z odpowiednim odżywianiem i ćwiczeniami daje doskonałe efekty.

Przeciwwskazania, przedawkowanie, dzienna dawka

Przeciwwskazania, przedawkowanie, dawka dobowa

Warto zauważyć, że kolejnym argumentem przemawiającym za bezpieczeństwem tauryny jest brak przeciwwskazań. Wyjątkiem jest indywidualna nietolerancja składników pomocniczych. Należy również uważać na taurynę podczas ciąży i koniecznie skonsultować się z lekarzem. Weźmie pod uwagę Twoją dietę i wybierze optymalny rodzaj i dawkowanie, uwzględniając wszystkie możliwe szczegóły.

Warto zauważyć, że przedawkowanie tauryny również nie powoduje poważnych uszkodzeń organizmu. Ale to nie jest powód, by naruszać instrukcję dla tauryny. Lepiej przestrzegać wskazanych dawek, zaleceń trenera lub lekarza, aby uzyskać same korzyści. Dzienna dawka wynosi od 1 do 3 g w czystej postaci, w zależności od indywidualnych cech.

Alkoholu nie należy spożywać z dodatkami byczy. Ta kombinacja negatywnie wpływa na stan układu nerwowego, prowadzi do nadmiernego pobudzenia, bezsenności. Zwłaszcza przy regularnym przyjmowaniu razem.

Którą taurynę lepiej wybrać?

Aby jak najlepiej wybór, możesz przeczytać recenzje tauryny

Teraz w dużych miastach, takich jak Kijów, Charków, Odessa, Dnipro, Zaporoże, Nikolaev , Krivoy horn, Połtawa, Żytomierz, bez trudu znajdziesz szeroki wybór suplementów tauryny od wiodących światowych producentów. Aby dokonać najlepszego wyboru, możesz przeczytać recenzje o taurynie tych, którzy już przyjęli taką czy inną formę. Ale ten sposób zrozumienia, co będzie dla Ciebie najlepsze, ma wiele wad.

 1. Ten sam lek działa inaczej, biorąc pod uwagę indywidualne cechy (wzrost, waga, styl życia).
 2. Należy wziąć pod uwagę dietę danej osoby, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. I różni się nawet w zależności od regionu zamieszkania w obrębie tego samego kraju, nie mówiąc już o obcych krajach. To w dużej mierze wyjaśnia niespójność w recenzjach niektórych leków.

Rozsądnie jest zasięgnąć porady lekarza lub dietetyk przed kupieniem tauryny w Kijowie, co pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Ciebie. Na przykład czasami brak energii kojarzy się nie tylko z brakiem tauryny, ale także z brakiem magnez, potas, witaminy . Takie preparaty znajdują się również w gotowych suplementach.

Forma uwalniania również jest różna: tabletki, kapsułki, proszek. Zatrzymaj się na tym, który łatwiej ci będzie zaakceptować. Dla osób chorych, które mają problemy z połykaniem, najlepszy jest proszek rozpuszczalny w wodzie. Dla zapracowanych najlepszym wyborem są tabletki i kapsułki. Łatwo je zabrać ze sobą, więc nigdy nie przegapisz spotkania.

Pamiętaj cena tauryny dokładność nie powinna być głównym kryterium wyboru. Czasami okazuje się, że niedrogie środki w zupełności wystarczają do utrzymania doskonałej formy.

FAQ - Części żywności:

Почему у вас цена на таурин ниже, чем у нас в Черкассах?

Мы являемся официальным дистрибьютором представленных брендов — то есть прямым поставщиком. Поэтому таурин цена Украина существенно отличается от аптек и магазинов. Что касается стоимости Черкассах, то реселлеры дополнительно включают в нее транспортные расходы на перевозку. Кроме того добавки не относятся к категории средств, цены на которые регулируются государством, поэтому процент наценки регулируют только сами продавцы.

С помощью таурина можно мышцы накачать?

Подтянуть, привести в тонус — да. А, для того чтобы увеличить мышечную массу нужны белковые добавки с аминокислотами.

А сколько составляет суточная доза в мг?

Для взрослого человека средней комплекции 400 мг. Если вы занимаетесь спортом или тяжелой физической работой, тогда доза может быть увеличена до 1000 мг. Следует придерживаться рекомендаций указанных на упаковке, если других не давал врач или тренер.

Какие витамины лучше пить с таурином?

Для лучшего усвоения нужны витамины группы В, если точнее — витамин В6. Если его недостаточно в вашем рационе, синтез в организме снижается, при этом хуже усваивается таурин в добавках.

Какой лучше таурин взять ребенку 10 лет?

Если у ребенка нормальное питание, то добавки ему не нужны. Если возникает необходимость их принимать из-за недостатка или для компенсации больших нагрузок на спортивных тренировках, то назначение делает тренер. Прием при этом должен происходить под наблюдением врача.

Zawartość
 • Ciekawe fakty
 • Tauryna w medycyna
 • Uroda i tauryna
 • Jak jest syntetyzowany w organizmie ?
 • Tabela pokarmów z tauryna
 • Produkcja przemysłowa
 • Co jest lepsze: tabletki z tauryną czy w produktach?
 • Kto ma największe niedobory?
 • Sport i utrata wagi
 • Przeciwwskazania, przedawkowanie, dzienna dawkaPrzeciwwskazania, przedawkowanie, dawka dobowa
 • Którą taurynę lepiej wybrać?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.