Facebook Pixel

Trądzik

Trądzik

Trądzik

Wszyscy znamy nienawistne zaskórniki i zaskórniki. Jak się ich pozbyć raz na zawsze? Nasze wskazówki pomogą wyleczyć skórę i zapomnieć o tym problemie.

Co to jest trądzik?

Zaskórniki i wysypki trądzik , znany jako trądzik, występuje najczęściej w okresie dojrzewania, ale może utrzymywać się w wieku dorosłym. Nadal nie wiadomo na pewno, co powoduje trądzik. W okresie dojrzewania i podczas zaburzeń hormonalnych w organizmie, takich jak menopauza, gruczoły łojowe zostają zatkane w wyniku zwiększonej produkcji sebum. W ten sposób nasza skóra ulega zapaleniu, pojawiają się zaskórniki i pryszcze. W ciężkich przypadkach trądzik może prowadzić do powikłań w postaci bliznowacenia skóry.

Zwykłe leczenie, które jest bardzo skuteczne, polega głównie na przyjmowaniu antybiotyków, stosowaniu środków czyszczących do mycie, a także witamina A.

Jak leczyć trądzik?

Witamina A

Witamina A

Witamina A, czyli retinol, jest silnym przeciwutleniaczem, który zapobiega niszczeniu komórek skóry przez wolne rodniki. Zawarte w marchwi. 

Witamina A pomaga wzmocnić obronę skóry i zapobiegać trądzikowi poprzez zmniejszenie produkcji sebum.

Od dawna wiadomo, że brak witaminy A może być jedną z przyczyn wysypki skórnej.

Zalecana dzienna dawka to do 10 000 IU witaminy A w celu aktywnej walki z trądzikiem.

Ale jeśli jesteś w ciąży lub karmienie piersią, dawka witaminy A nie powinna przekraczać 5000 jm.

Cynk

Badania pokazują, że osoby cierpiące na trądzik mają niski poziom cynku w swoich ciałach. Ale to nie znaczy, że suplementy cynku pomogą całkowicie przezwyciężyć trądzik.

Naukowcy udowodnili, że suplementacja cynkiem jest skuteczniejsza niż placebo, ale mniej skuteczna niż leczenie antybiotykami.

span>

Jednak 30 mg Cynk dziennie jako środek zapobiegawczy może pomóc w leczeniu trądziku. Jest to bezpieczna dawka dla większości ludzi.

Jeśli nie masz przeciwwskazań, możesz zwiększyć dawkę do 90 mg dziennie lub więcej.

Drzewo herbaciane

Drzewo herbaciane

Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antyseptyczne i nadaje się do bezpośredniego nakładania na skórę. Olejek jest również stosowany jako środek przeciwbólowy i przeciwwirusowy.

Ponadto olejek z drzewa herbacianego znany jest ze swojego leczniczego działania. Szczególnie dobrze jest stosować olejek z drzewa herbacianego w procesach zapalnych na skórze.

Poprawia wygląd i kondycję skóry, usuwa zaczerwienienia.

Jest również stosowany jako lek gojący rany.

Niacynamid

Niacynamid lub Witamina B3, jest bardzo ważny dla zdrowej skóry, odgrywa ważną rolę w poprawie krążenia krwi i metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Wymagana dzienna dawka witaminy B3 to około 5 – 10 mg na dobę. Nie zapominaj, że nadmiar niacyny może mieć negatywny wpływ na wątrobę i inne narządy.

Najważniejsze w leczeniu trądziku jest przestrzeganie proste zasady: przestrzegaj prawidłowego odżywiania, ogranicz się do słodyczy i tłustości. Obowiązkowym elementem jest codzienne oczyszczanie twarzy, a także przyjmowanie wymaganej ilości witamin, aby uniknąć beri-beri w organizmie.

Zawartość
  • Trądzik
  • Co to jest trądzik?
  • Jak leczyć trądzik?
  • Witamina A
  • Cynk
  • Drzewo herbaciane
  • Niacynamid
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.