Facebook Pixel

Poranny bieg – właściwa technika

Poranny bieg – właściwa technika

Poranny jogging – naładowana energią i przyjemnymi doznaniami przez cały dzień. A jeśli wyrobisz z tego nawyk  To świetny sposób na wzmocnienie układu odpornościowego i utrzymanie sylwetki. Jest to popularny i lubiany przez wielu rodzaj aktywności, ale skuteczny tylko wtedy, gdy jest wykonywany prawidłowo. Nie zaleca się biegania, jeśli doznałeś kontuzji kolana. A do joggingu lepiej wybrać drogę nieutwardzoną, ponieważ twarda nawierzchnia dodatkowo obciąża stawy kolanowe.

Wskazane jest, aby przed biegiem nie pić kawy, ale możesz pić wodę na krótko przed biegiem i po nim.

Technika biegania:

- dokładna rozgrzewka z naciskiem na rotację okrężną stawów kolanowych;

 - stopniowy wzrost prędkości;

  ;-plecy są proste: jeśli czujesz, że zaczynasz się garbić – weź głębsze wdechy;

- klatka piersiowa jest poszerzona, ramiona lekko odchylone i rozluźnione. Częste błędy, takie jak garbienie się i opuszczanie głowy, a także wystawianie klatki piersiowej i odrzucanie głowy do tyłu;

-patrzenie prosto  na linię horyzontu;

- oddychanie równomiernie, przez nos, z tym samym czasem trwania wdechów i wydechów;

- ramiona zgięte w łokciach pod kątem około 90 stopni, poruszają się w płaszczyźnie około 45 stopni w stosunku do ciała;

- ręce są rozluźnione, zebrane w „półpięść”;

 -prasa jest złożona, biodra poruszają się tam iz powrotem.

p>Buty i ubrania – są ważne. Powinny być wygodne i nie ograniczać ruchów. Ale nie popadaj w skrajności! Drogie nowoczesne trampki ze sprężystymi podeszwami są tak wygodne, że wielu relaksuje i zniechęca. Natomiast wyczuwanie całą stopą lądowania na powierzchni i regulowanie ich sprężystości – to dodatkowy wysiłek i dodatkowa korzyść z biegania.

Jak prawidłowo ustawić stopę – pytanie jest indywidualne. Wielu trenerów sportowych zaleca lądowania od pięty do palców, ale powoduje to obciążenie kolan. Dlatego ortopedzi zalecają bieganie na palcach. Częsty błąd w – bieganie z podskakiwaniem, czyli podnoszeniem ciała do góry. Jest to dodatkowy wydatek energii, który podczas biegania na dystans należy poświęcić z naciskiem na pchanie do przodu.

Ale w każdym razie technikę zdobywa się tylko poprzez praktykę, leżąc na kanapie i nauka hacków do biegania – jest mało prawdopodobne, że staniesz się zdrowszy i szczuplejszy. Więc ruszaj!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.