Facebook Pixel

Witamina b12. Jak manifestuje się deficyt?

Witamina b12. Jak manifestuje się deficyt?

Witaminy odgrywają tak ważną rolę w ludzkim ciele, że złe odżywianie, ciągły stres i zanieczyszczone środowisko, które nie pozwala nam uzyskać niezbędnego zestawu witamin, prowadzą do poważnych konsekwencji i bardzo niepokojących objawów.

Niedobór witaminy B12 wpływa na dojrzewanie komórek krwi, predyspozycje człowieka do zawałów serca i udarów, a nawet stan emocjonalny. Niedobór tej witaminy prowadzi do zaburzeń neurologicznych, objawy jej niedoboru są podobne do objawów stwardnienia rozsianego.

Brak witaminy B12 można łatwo pomylić z objawami starości: dzwonieniem w uszach, pamięcią upośledzenie, depresja, ból serca. Dlatego przed postawieniem diagnozy – "podeszły wiek" dla siebie lub swoich bliskich należy poddać się badaniu i wesprzeć organizm kompleksami witamin, być może wszystkimi problemami z nerwami, zmęczeniem, pamięcią itp. – są to oznaki braku witaminy B12, która jest dość prosta do uzupełnienia. „>Specjalne kompleksy witaminowe mogą pomóc w problemie niedoboru witaminy B12, ale tylko lekarz po badaniu może określić niezbędną dawkę, która jest odpowiedni dla Ciebie (biorąc pod uwagę płeć, wiek, wagę itp.).

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.