Facebook Pixel

Witamina C jest lekiem na raka!

Witamina C jest lekiem na raka!

Znalezienie lekarstwa na raka – zadanie, nad którym naukowcy pracowali od ponad dekady. Ta choroba – jedna z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie, a według prognoz, w związku ze zmianami w środowisku, liczba zachorowań będzie wzrastać.

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Salford w Manchesterze pokazują, że witamina C skutecznie spowalnia wzrost komórek rakowych Po wstrzyknięciu dużych dawek kwasu askorbinowego wokół guza powstaje duża ilość nadtlenku wodoru. Zabija komórki rakowe bez uszkadzania zdrowych. Naukowcy przeprowadzili eksperymenty porównujące wpływ leku klinicznego styrypentolu, trzech leków eksperymentalnych (aktynoniny, FK866 i 2-DG) oraz trzech substancji naturalnych (ester fenylowy kwasu kawowego, sylibinina i kwas askorbinowy) na komórki rakowe.

Zgodnie z wynikami eksperymentu najskuteczniejszymi substancjami były aktynonina i FK866. Ale naturalne substancje zatrzymały również metabolizm nowotworowych komórek macierzystych, a witamina C była 10 razy skuteczniejsza niż lek 2-DG. Kierownik badania, dr Michael Lisanti, powiedział: „Witamina C jest tania, naturalna, nieszkodliwa i łatwo dostępna. Dowiedz się, że możemy go wykorzystać jako potencjalną broń przeciwko rakowi — ważne odkrycie w medycynie. O tym, że witamina C może być skutecznym narzędziem w walce z rakiem – powiedział noblista Linus Pauling. Jednak po raz pierwszy zostało to udowodnione empirycznie.

Odniesienie do badania tutaj

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.