Facebook Pixel

Kompleksy witaminowe dla mężczyzn i kobiet

Kompleksy witaminowe dla mężczyzn i kobiet

Kompleksy witaminowe męskie i żeńskie różnią się przede wszystkim ilością i proporcją witamin i mikroelementów. W codziennym życiu biurowym różnica ta nie jest fundamentalna – można przyjmować „ogólne” kompleksy witaminowe.

Preparaty „specjalne” dla kobiet i mężczyzn przeznaczone są na okresy zwiększonej aktywności fizycznej. Na przykład podczas uprawiania sportu, gdy organizm potrzebuje zwiększonych dawek substancji, aby przywrócić energię, pobudzić wzrost mięśni i spalić zbędne kilogramy. A także wzmocnienie układu rozrodczego.


Kompleksy witaminowe Adama i Ewy amerykańskiej marki Now Foods przywracają zaburzony metabolizm, łagodząc tym samym chroniczne zmęczenie. Wzmacniają także układ odpornościowy i ogólnie energetyzują organizm.


Kompleks męski skupia się na cynku, witaminach F i E, które odpowiadają za spermatogenezę i produkcję męskich hormonów. Dzięki temu kompleks Adama korzystnie wpływa na zdrowie seksualne.


Kompleks dla kobiet zawiera kwas alfa-liponowy i koenzym Q10, które wspierają zdrowie kobiet. A także kompleks „witamin piękna” – tych, które uelastyczniają skórę, wzmacniają włosy i paznokcie oraz spowalniają proces starzenia.
Obydwa kompleksy są odpowiednie dla wegetarian i zalecane są jako uzupełnienie diety w okresach aktywnych treningów.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.