Witaminy dla niemowląt

Witaminy dla niemowląt

Dzieci potrzebują dużo witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju. Niemowlęta, ze względu na ograniczone menu, mogą być podatne na braki. Kiedy należy podawać dziecku suplementy witaminowe?
Niedobór witamin
W każdym przypadku niedobór witamin u dzieci powinien być określony przez lekarza. To on decyduje, kiedy i jakie witaminy podać dziecku. Suplementy diety są na ogół podawane niemowlętom karmionym wyłącznie piersią (witamina D i K) oraz niemowlętom cierpiącym na określone schorzenia.
Jakie witaminy dla dzieci należy podawać?
Witamina D -podawana przez cały okres niemowlęcy. Wyjątkiem od tej reguły są niemowlęta karmione preparatami, które zapewniają dzienną dawkę witaminy. Witamina D jest podawana w celu zapobiegania krzywicy u dzieci. Witamina K -podawana jest dzieciom karmionym piersią do 3 miesiąca życia w celu zapobiegania chorobom wywołanym niedoborem czynników krzepnięcia krwi. Dzieci karmione sztucznym mlekiem nie potrzebują dodatkowej dawki witaminy, ponieważ wypijają wymaganą ilość z mlekiem. Dzieci z anemią, niską masą urodzeniową i wcześniaki powinny zażywać żelazo.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.