Facebook Pixel

Witaminy dla różnych typów skóry

Witaminy dla różnych typów skóry

Kobieca skóra, w przeciwieństwie do męskiej, jest delikatniejsza i wymaga szczególnej pielęgnacji oraz nasycenia użytecznymi substancjami. Wszyscy wiemy, że istnieją 4 rodzaje skóry i każdy z nich ma swoje własne zapotrzebowanie na witaminy i pielęgnację. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie witaminy dla swojego rodzaju skóry.

Typ suchej skóry

Do tego typu skóry należy dobrać witaminy, które nawilżą i ochronią przed szkodliwym działaniem. Odpowiednie witaminy zawierające kwasy tłuszczowe: witamina F (omega-3, 6 i 9). Ale musisz je przyjmować z umiarem, aby nie powodować reakcji alergicznych.

Typ skóry mieszanej i tłustej

Taka skóra potrzebuje fosforu, żelaza i potasu, a także witaminy B , E, С . Witamina B pomoże usunąć toksyny i dobrze rozłożyć tłuszcze. Dzięki tym witaminom i minerałom możesz stopniowo pozbyć się wysypki i trądziku na twarzy.

Normalny typ skóry

Witaminy z grupy B są niezbędne dla tego typu skóry. Mogą pomóc zachować gładkość skóry i zachować nawilżenie, dzięki czemu nie wysycha.

Uważa się, że wszystkie rodzaje skóry potrzebują witamina Espan>, ponieważ to on ma kompleksowe działanie. Dzięki niemu skóra wygląda młodziej, a komórki aktywniej się regenerują, co pomaga zredukować ilość zmarszczek. Witamina E poprawia krążenie krwi, a skóra staje się jędrna i elastyczna.

Witamina E jest w stanie złagodzić zmęczenie i orzeźwić twarzy, dodając do niej rumieniec, a wszystko to dzięki temu, że działa jako naturalny antydepresant i przeciwutleniacz dla naszego organizmu.

Może stosować w celu złagodzenia reakcji alergicznych i poprawy funkcjonowania gruczołów łojowych.

Właściwie dobrane witaminy odżywiają skórę, a dzięki temu pożądane rezultaty: skóra będzie lśnić pięknem, młodością i zdrowiem.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.