Facebook Pixel

Witaminy na serce

Witaminy na serce

Praca serca zależy nie tylko od autonomicznego układu nerwowego, ale także od zawartości głównych minerałów: magnezu i potasu, witamin czy koenzymu Q10. Za utratę cennych witamin (E, B1, B6) i minerały (potas i magnez) lub koenzym Q10. Wpływa to na pracę całego organizmu, w szczególności serca – organizmu, który jest bardzo wrażliwy na zmiany stężenia tych substancji biologicznie czynnych. Skurcze serca są wynikiem pracy bardzo ciężko pracujących „pracowników” komórki serca, przez które stale przechodzą jony: sód, potas i wapń. Kierunek ruchu tych jonów określa, w jakiej fazie znajdują się komórki serca. W ostatnim etapie pracy pracujących komórek serca biorą udział jony wapnia.
Witaminy dla serca
Warto przypominać pacjentowi, co jest dobre dla jego serca i co może zrobić, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Ważny jest również zdrowy tryb życia, urozmaicona dieta, regularne ćwiczenia i rezygnacja ze złych nawyków, utrzymanie prawidłowej masy ciała i mniejszy stres. Jednak w dzisiejszym świecie nie zawsze jest to możliwe. Dlatego konieczne jest dostarczenie organizmowi niezbędnej porcji witamin i minerałów, które – zwłaszcza gdy jest się zestresowanym – bardzo szybko się kończą. Ważnymi witaminami dla serca są witamina B1 (tiamina), której znaczny niedobór może prowadzić do niewydolności mięśnia sercowego i rozszerzenia naczyń krwionośnych, co prowadzi do uogólnionego obrzęku. Niedobór tiaminy występuje bardzo często w wyniku zatrucia alkoholem. Witamina B6 poprawia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ogranicza jego wydalanie z organizmu oraz pozwala efektywnie wykorzystać ten pierwiastek. Z kolei witamina E, która jest naturalnym antyoksydantem, spowalnia procesy starzenia. Jego brak negatywnie wpływa na funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.