Witaminy wzmacniające naczynia krwionośne

Witaminy wzmacniające naczynia krwionośne

W dzisiejszym tempie życia, przy ciągłym stresie, niedożywieniu, wydolność naszego układu krążenia spada, zapychając go i osłabiając. Im szybciej pomyślisz o stanie układu krążenia, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz mieć zdrowy organizm.

Wzmocnienie naczyń krwionośnych witaminami oczyści je z cholesterolu, a tym samym aktywować krążenie krwi przez układ krążenia ciała.

Dzięki witaminom możesz zachować elastyczność i gładkość wewnętrznych ścian naczyń krwionośnych:

  • witaminy C i P pomagają zapobiegać kruchości i przepuszczalności ścian naczyń. Witaminy te odżywiają naczynia nóg, łagodzą napięcie i ból;

  • z pomocą witamin B można wzmocnić naczynia, utrzymując je w dobrej kondycji na pożądanym poziomie. Ponadto witamina ta zapobiega osłabieniu mięśni i zmniejsza obrzęki nóg. W ramach preparatów witamina ta pomoże w normalizacji krążenia żylnego;

  • brak witaminy B5 w ciało prowadzi do częstych skurczów mięśni, a także bólu kończyn;

  • kwas askorbinowy poprawia odporność i utrzymuje prawidłowy poziom żelaza we krwi.

Oprócz witamin naczynia krwionośne potrzebują pierwiastków śladowych, takich jak wapń, cynk, potas, magnez, sód i miedź.

Upośledzone krążenie mózgowe może prowadzić do niekorzystnych konsekwencji (udar, problemy ze wzrokiem, utrata pamięci itp.). Dlatego ważne jest również, aby dodać do diety witaminy dla naczyń mózgowych.

 

Za głównego asystenta uważana jest grupa witamin z grupy B:

  • witamina B1 (tiamina) pomaga poprawić pamięć funkcjonalną i podatność na naukę;

  • witamina B2 dodaje energii mózg, który jest tak niezbędny do silnego stresu psychicznego i fizycznego. Brak apetytu, senność, osłabienie i ból głowy wszystko to wskazuje, że Twojemu organizmowi brakuje tej konkretnej witaminy;

  • pirodoksyna (witamina B6) zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz stanowi dodatek do kompleksów lekowych w trakcie leczenia. Jej niedobór objawia się drażliwością, niepokojem i ciągłą bezsennością.

 

Ponadto do czyszczenia naczyń krwionośnych i aktywacji krążenia krwi, witaminy takie jak C, D, E, P i aminokwasy — lizyna, leucyna, izoleucyna, fenyloalanina, tryptofan, które wpływają na aktywność umysłową, proces metaboliczny, a także stan emocjonalny i fizyczny osoby.

Uważa się, że uniwersalny kompleks do naczyń składa się z takich witamin: PP, C, B2, B6, B12, B9, E, a także miedzi, cynku, selenu, manganu, chromu i magnezu.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.