Facebook Pixel

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B

Co witaminy z grupy B dają człowiekowi? Jednym słowem dobry nastrój, poczucie harmonii i szczęścia. To podsumowując, ale generalnie witaminy te biorą udział w metabolizmie, stymulują układ nerwowy, co ułatwia każdemu z nas znoszenie stresu i radzenie sobie z codziennymi czynnościami. Dzięki witaminie B ludzie łatwiej przystosowują się do okoliczności i miejsc, co oznacza mniej doświadczania negatywnych emocji i stresu.

Witaminy z grupy B są podstawą zdrowia i urody kobiet. Porozmawiajmy trochę o objawach braku witamin z grupy B. Matowe włosy, złuszczające się paznokcie, łuszczenie się skóry dłoni – są to zewnętrzne oznaki niedoboru. Za nimi następują: brak spokojnego snu, „zaedy”; w kącikach ust problemy trawienne.

Brak witaminy B1 objawia się dreszczami, uczuciem chłodu, zaparciami i konwulsjami.

Brak witaminy B2 objawia się stanem zapalnym błony śluzowej (w nosie, gardle, pogarsza się wzrok).

B5, jej niedobór prowadzi do dyskomfortu w stawach, depresji, ciągłego zmęczenia i całkowitego braku siły do zrobienia czegokolwiek.

Niewystarczający poziom witaminy B6 w organizmie objawia się zmęczeniem, złym snem.

Brak B9 – to są wczesne siwe włosy, problemy z pamięcią.

В12 – powiększenie wątroby i dyskomfort w obrębie jelit, okresowe dzwonienie w uszach, chroniczne zmęczenie.

Ogólne objawy mogą wystąpić przy braku kilku rodzajów witaminy B, specjalne kompleksy witaminowe pomogą przywrócić normalnie.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.