Facebook Pixel

Witaminy i minerały potrzebne w ciąży

Witaminy i minerały potrzebne w ciąży

Bogactwo preparatów witaminowych w aptekach utrudnia dokonanie właściwego wyboru. A wybór dobrego środka dla kobiety w ciąży jest bardzo ważny: od tego zależy, ponieważ nie tylko twoje zdrowie i samopoczucie, ale także twoje dziecko. Gotowe zestawy witamin i minerałów przeznaczone dla kobiet w ciąży powinny zawierać:

 

  1. kwas foliowy,
  2. wapń,
  3. magnez, 
  4. jod, 
  5. żelazko
  6. witamina C.

 

Coraz częściej zestawy witamin i minerałów są przeznaczone do bardzo konkretnych zadań, aby poprawić koncentrację ( na przykład przed egzaminami) lub stan włosów i paznokci. Producenci nie zapominają oczywiście o kobietach w ciąży, choćby dlatego, że wiele kobiet, spodziewając się dziecka, bardziej dba o swoje zdrowie i częściej zagląda do apteki. Z reguły bardzo wyraźnie już na opakowaniu zaznaczono, że ten lek nie jest zalecany kobietom w ciąży. Dla pewności możesz również zapytać swojego lekarza, który zestaw jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli Twoja ciąża przebiega pomyślnie, a ginekolog niczego nie narzuca, możesz sobie z tym poradzić. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych i ciężkich objawów (np. wymioty, apatia, zaburzenia nastroju) zalecane jest badanie lekarskie.
Pakiety witamin i minerałów przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży
Witaminy prenatalne wydają się być dość drogie, więc niektóre przyszłe mamy mogą uznać je za dobrą opcję tańszy zestaw minerałów i witamin, który nie ma wyraźnego wskazania dla kobiet w ciąży, ale cena jest bardziej przyjazna. To zły pomysł.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.