Witaminy i suplementy diety na zapalenie pęcherza moczowego

Witaminy i suplementy diety na zapalenie pęcherza moczowego

Wiele kobiet przynajmniej raz w życiu doświadczyło tak nieprzyjemnej choroby jak zapalenie pęcherza moczowego. Jest to choroba pęcherza moczowego, która może wystąpić z powodu infekcji, podrażnienia ciała lub uszkodzenia fizycznego, a czasem nawet z powodu wszystkich tych czynników razem.

Uważa się, że kobiety są bardziej podatne na tę chorobę ze względu na mniejszą cewkę moczową (około 5 cm) niż mężczyźni (około 18 cm). A także anatomiczna budowa kobiecego pęcherza przyczynia się do szybszego wnikania bakterii.

Objawy zapalenia pęcherza są bardzo łatwe do rozpoznania. Z reguły są to nieprzyjemne odczucia (możliwe są również bóle podbrzusza, pleców, nudności i wymioty) z parciem na mocz, które staje się częstsze, samo oddawanie moczu jest rzadsze i wiąże się z uczuciem pieczenia, krew może być wydany.

Przede wszystkim lekarze zalecają w leczeniu i profilaktyce zapalenia pęcherza, aby wzmocnić obronę organizmu jako całości i zwiększyć odporność na infekcje. W takim przypadku dobrym wsparciem w leczeniu będą kompleksy multiwitaminowe z minerałami, a także codzienna dieta ze zdrowymi suplementami.

D-mannoza to naturalny antybiotyk na zapalenie pęcherza moczowego

Jednym ze skutecznych środków w walce z zapaleniem pęcherza jest D-mannoza. Jest naturalnym antybiotykiem, który leczy choroby układu moczowego. Jest to polisacharyd, który jest wytwarzany przez organizm i znajduje się w komórkach nabłonka. Dawka D-mannozy przyjmowana przy infekcjach dróg moczowych natychmiast dostaje się do krwioobiegu.

Krew nasycona D-Mannozą przechodzi przez nerki, a duża część leku przechodzi do moczu. Lek przechodzi z nerek przez moczowody do pęcherza, a tym samym jest wydalany przez cewkę moczową. Powleka tkanki cukrem i wypłukuje bakterie.

W ten sposób D-Mannoza zwalcza szkodliwe bakterie, nie zabijając pożytecznych bakterii i nie szkodzi naszemu organizmowi, w przeciwieństwie do antybiotyków.

Srebro koloidalne

Wprowadzenie jest stosowane w celach przeciwzapalnychsrebro koloidalne. Działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Suplement ten aktywnie uczestniczy w procesach metabolicznych organizmu oraz reguluje metabolizm energetyczny. A także przyczynia się do wzrostu liczby limfocytów i monocytów, zwiększa stężenie hemoglobiny. Przy wystarczającej ilości srebra w organizmie komórki zaczynają się szybciej dzielić, co z kolei działa odmładzająco na organizm.  

Rumianek

Od dłuższego czasurumianek stosowany jest w leczeniu i profilaktyce chorób kobiecych, jest bardzo skuteczny w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, działając przeciwzapalnie. Olejki eteryczne z rumianku są naturalnym środkiem antyseptycznym, który łagodzi stany zapalne.

Żurawina

Ten naturalny i użyteczny lek jest skuteczny w chorobach dróg moczowych. Naukowcy udowodnili, że Żurawina pomaga w zapaleniu pęcherza moczowego, znacznie zmniejszając liczbę bakterii powodujących infekcje dróg moczowych. W szczególności garbniki znajdujące się w soku żurawinowym zapobiegają przyczepianiu się bakterii, takich jak E. coli do ścian dróg moczowych. Dzięki żurawinie bakterie są „wymywane” z organizmu wraz z moczem. W przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego żurawina powinna być stosowana zapobiegawczo.

Aby uniknąć zapalenia pęcherza, ważne jest, aby w odpowiednim czasie postawić diagnozę i aktywnie rozpocząć walkę z procesem zapalnym. Co najważniejsze, nie zapomnij skonsultować się z lekarzem, a Biotus, oficjalna siedziba witamin, pomoże Ci wybrać odpowiedni kompleks witamin.

Zawartość
  • D-mannoza to naturalny antybiotyk na zapalenie pęcherza moczowego
  • Srebro koloidalne
  • Rumianek
  • Żurawina
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.