Facebook Pixel

Witaminy na stres psychiczny

Witaminy na stres psychiczny

Wiele witamin jest syntetyzowanych w naszym organizmie w niewystarczających ilościach, dlatego dla prawidłowego i łatwego funkcjonowania mózgu warto zażywaćgotowe kompleksy witaminowe.

Przyjmowanie witaminy B1, jest dobrze wchłaniany w jelitach, a następnie pomaga w transporcie do narządów magazynowych: wątroby, nerek, mięśnia sercowego. W ten sposób zamienia się w TDF, który jest niezbędny do syntezy niezbędnych dla mózgu elementów, które obejmują:

  • acetylocholina (ACC) - niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych;

  • lipidy - wchodzą w skład struktury błon komórkowych, w tym osłonki mielinowej (składnik pni nerwowych);

  • wyższe kwasy tłuszczowe i cholesterol, odgrywające również ogromną rolę w procesach energetycznych mózgu.

Zatem gdy TDP jest zużywany w mózgu, jest przekształcany pod wpływem enzymów w trifosforan tiaminy. Jest to makroerg tkanki nerwowej, który ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać szkodliwemu wpływowi rodników na komórki.

Dorośli i starsi ludzie mają pewne różnice w stosunku do kategoria uczniów i studentów. Ich ciało przechodzi różnego rodzaju zmiany, gdy zaczyna się proces starzenia.

Przypomnijmy, że nasze babcie nieustannie o czymś zapominają, nawet te zdarzenia, które się wydarzyły. je dzień wcześniej. Ponadto znaczny odsetek osób starszych ma skłonność do patologicznego zapominania związanego z organicznymi destrukcyjnymi zmianami w mózgu. W wyniku uszkodzenia neurony tracą zdolność prawidłowego wykonywania swoich funkcji, co znajduje odzwierciedlenie w objawach tak znanej choroby, jak choroba Alzheimera.

Aby uniknąć takich zmian lub spowolnić proces starzenia, lekarze zalecają stosowanie następujących witamin.

Witamina P jest uważana za witaminę przepuszczalności, ponieważ pomaga w celu zmniejszenia wnikania naczyń włosowatych, retencji krwi w krwiobiegu i poprawy przepływu krwi. W rezultacie lepszy dopływ krwi do mózgu poprawia odżywianie neuronów i zwiększa intensywność pracy mózgu.

Przy intensywnym stresie psychicznym przepływ krwi włośniczkowej jest zaburzony z powodu zwiększonej przepuszczalności naczyń włosowatych. Krew opuszcza krwioobieg do płynu tkankowego, gromadzą się substancje, które podrażniają odpowiednie receptory bólu, co z kolei powoduje ból głowy w przypadku przemęczenia.

To niebezpieczne że w obecności dużych ognisk zwiększonej przepuszczalności naczyń mózgowych zaburzony zostaje dopływ krwi do neuronów, co może prowadzić do obumierania neuronów – Może również wystąpić zawał mózgu i krwawienie w mózgu lub przestrzeni podpajęczynówkowej. Takie patologie nazywane są udarem, który ma charakterystyczne objawy neurologiczne, tendencję do rozwoju nieodwracalnych procesów destrukcyjnych i natychmiastową śmierć ergokalcyferol. Pierwsza powstaje w skórze pod wpływem promieni UV, druga pochodzi z pożywienia. Zapewniają dobre wchłanianie pierwiastków śladowych fosforu i wapnia. Biorą również udział w metabolizmie i regulacji podziałów komórkowych, a to jest decydujący moment w odbudowie neuronów i zapobiega rozwojowi nowotworów złośliwych.

Witamina E ma również działanie przeciwutleniające, co z kolei pomaga chronić błony komórkowe przed peroksydacją lipidów. Witamina ta kontroluje również syntezę kwasów nukleinowych, które są podstawą aparatu genetycznego komórki, oraz hemu, centralnego ogniwa erytrocytów.

Substancje mineralne są nie mniej ważne dla osoby, której aktywność wiąże się ze zwiększonym stresem psychicznym. Są ważne dla utrzymania homeostazy, zapewnienia życiowej aktywności organizmu, a ich brak prowadzi do różnorodnych zaburzeń i patologii. Pierwiastki śladowe znajdują się w tkance kostnej w postaci krystalicznej, a także w tkankach miękkich w postaci roztworu właściwego lub koloidalnego w połączeniu z białkami.

Czytaj książki, uprawiaj sport, ucz się poezji, chodź więcej na świeżym powietrzu, dobrze się odżywiaj i nie zapominaj o multiwitaminach i minerałach, które zapewnią ci młodość i niesłabnący kolor. Zachowaj zdrowie!Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.