Facebook Pixel

Wszystko, co musisz wiedzieć o histaminie

Wszystko, co musisz wiedzieć o histaminie

Każdy, kto doświadczył alergii na jakikolwiek produkt, zna słowo „histamina”. Jest to substancja biologicznie czynna, która bierze udział w regulacji większości procesów zachodzących w organizmie iw efekcie może powodować procesy patologiczne, takie jak alergie. Histamina – jest to główny czynnik powodujący pojawienie się negatywnej reakcji na dowolny pierwiastek. Skurcz oskrzeli, wysypka skórna, obrzęk tkanek – jego konsekwencją.Pseudoalergia

Histamina może powodować pewne zagrożenia dla organizmu, ale również wzrost tej substancji czynnej we krwi pomaga jak najszybciej radzić sobie z alergenem (czynnik drażniący) . Uwalnianie histaminy najczęściej staje się wynikiem pseudoalergii. Osoba doświadcza tych samych objawów, co w przypadku prawdziwej alergii, ale skuteczność leczenia zależy od szybkości rozwoju procesów w organizmie, które przyczyniają się do spadku histaminy. Nietolerancje pokarmowe są znacznie częstsze i są zwykle spowodowane nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego. Z tym problemem boryka się około 72% dorosłych i 55% dzieci.

 

7 naturalnych leków przeciwhistaminowych

Najskuteczniejszy sposób, aby pomóc organizmowi radzić sobie z objawami alergii – używaj naturalnych witamin i minerałów. Naturalne leki przeciwhistaminowe minimalizują ryzyko alergii i pomagają przywrócić wszystkie procesy organizmu:

  • witamina C. Pomaga zmniejszyć częstotliwość ataków alergii układu oddechowego (skurcz oskrzeli, nieżyt nosa);

  • witamina B12. Eliminuje objawy astmy alergicznej i zapalenia skóry, a także zmniejsza wrażliwość na siarczyny (główne źródło żółtka jaja);

  • kwas pantotenowy . Skuteczny w alergicznym nieżycie nosa (zapalenie błony śluzowej nosa);

  • kwas nikotynowy. Najskuteczniejszy podczas ataków alergii na pyłki roślin;

  • cynk. Zmiękcza reakcję organizmu na różne związki chemiczne (chemikalia domowe, kosmetyki, perfumy);

  • kwas oleinowy . Zmniejsza uwalnianie histaminy do krwi. Główne źródło – oliwa z oliwek;

  • kwas linolowy i olej rybny. Stosowany w walce z procesami zapalnymi wywołanymi przez alergie: katar, łzawienie oczu, wysypka, świąd.

Zawartość
  • Pseudoalergia
  • 7 naturalnych leków przeciwhistaminowych
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.