Facebook Pixel

Wypadanie włosów u dzieci? Potrzebujesz witamin!

Wypadanie włosów u dzieci? Potrzebujesz witamin!

Wypadanie włosów jest zwykle uważane za problem dorosłych, ale jest to mylące, ponieważ jest również dość powszechne u dzieci. Włosy u dzieci najczęściej wypadają z powodu intensywnego wzrostu, podczas którego wszystkie zasoby (składniki odżywcze) są kierowane przez organizm na budowę narządów i tkanek, w wyniku czego mamy ostry niedobór witamin.

Czasami następuje gwałtowny wzrost. zbiegają się z sezonową awitaminozą, która oczywiście tylko pogarsza sytuację.

Kolejnym powodem ewentualnych problemów z włosami u dziecka może być przewlekły stres, niepokój lub depresja, które prowadzą na przykład do niedoboru witamin : C, A. Współczesne dzieci są zbyt zajęte i najczęściej spędzają mało czasu na świeżym powietrzu, co nie może nie wpływać na ich kondycję fizyczną.

Wybierz dla swojego dziecka kompleks witamin odpowiedni do wieku. Każdy kompleks wiekowy projektowany jest z uwzględnieniem wszystkich potrzeb fizjologicznych organizmu, więc na pewno problem wypadania włosów i złego snu zostanie bardzo szybko rozwiązany. Do kompleksu można dodać witaminę H, często nie ma jej w preparatach, ale jest bardzo ważna w walce z wypadaniem włosów.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.