Dlaczego dziecko powinno brać olej rybny?

Dlaczego dziecko powinno brać olej rybny?

Olej rybi dla dzieci jest przepisywany w celu zrekompensowania niedoboru witaminy D, który zwykle powstaje w ludzkiej skórze pod wpływem światła słonecznego.

Rozwój cywilizacji doprowadził do tego, że większość czas, który osoba spędza nie na świeżym powietrzu w bezpośrednim świetle słonecznym, ale w pomieszczeniu. Takie pozbawienie ekspozycji na słońce zaczęło prowadzić do krzywicy u dzieci i dlatego spożywanie oleju rybiego, a także kompleksów witaminowych zawierających witaminę D, stało się obowiązkowe dla kobiet w ciąży i dzieci.

Witamina D jest zawartych w niektórych produktach spożywczych, niestety jest ich bardzo mało, więc trudno jest uzyskać ich wystarczającą ilość z pożywienia. Olej rybi zawiera bardzo wysoką zawartość tej ważnej witaminy i dlatego jest najczęściej przepisywany na niedobór.

Aby więc zdrowo rosnąć i normalnie się rozwijać, dzieci muszą częściej przebywać na świeżym powietrzu i przyjmować olej rybny dla dzieci, a następnie nie będzie problemów z tkanką kostną!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.