Facebook Pixel

Choroby zimowe. Co zrobić, aby nie zachorować?

Choroby zimowe. Co zrobić, aby nie zachorować?

Lekarze ostrzegają! Przed każdym wyjściem z domu na zimno, przynajmniej „na minutę”, musisz się dobrze ubrać. Nawet najmniejsza hipotermia ciała może naprawdę doprowadzić do poważnej choroby. Lepiej temu zapobiegać niż leczyć później. W chłodne dni do poliklinik trafia coraz więcej pacjentów. Narzekać na przeziębienie, ból gardła, kaszel lub katar. Pacjenci nie ubierają się zbyt wiele wychodząc z domu. I wystarczy nosić czapkę, szalik i rękawiczki, aby uniknąć wielu chorób.
Jednym z największych błędów popełnianych zwłaszcza przez młodych ludzi jest chodzenie bez czapki zimą. Ale może to spowodować zapalenie zatok lub bolesne zapalenie ucha. Warto też zadbać o szyję. Brak chusty to prawie zawsze gwarantowana infekcja gardła, ból gardła, kaszel, katar i nerwobóle szyi.
Nie noszenie rękawiczek lub zbyt lekkich butów może powodować odmrożenia dłoni i stóp, a także przeziębienia.
Najbardziej podatne na zimowe infekcje są dzieci. Podczas rozgrywek na śniegu nie od razu okazuje się, że mają gołe ramiona. A ochłodzenie okolicy krzyżowej może prowadzić do zapalenia nerek i korzeni. A potem zimowa zabawa kończy się leczeniem w łóżku.
Głowa - chodzenie bez czapki, jesteśmy narażeni przede wszystkim na zapalenie ucha, zatok, przewlekłe bóle głowy, a nawet zapalenie spojówek spowodowane chorobami zatok przynosowych.
Szyja – brak chusty może prowadzić do infekcji gardła, bólu gardła, kaszlu i kataru.
Klatka piersiowa – słabo chroniona klatka piersiowa może powodować zapalenie oskrzeli. Dzieje się tak w czasie, gdy nieleczona może prowadzić do zapalenia płuc.
Przód – mając otwarte plecy można uzyskać w szczególności zapalenie nerek, zapalenie korzeni. Na takie choroby mogą dopaść dzieci, które bawiąc się na śniegu, nie czują, że mają otwarte plecy.
Ręce – nosić rękawiczki. W przeciwnym razie możesz dostać odmrożenia, co prowadzi do powstawania ran. Nie chroniąc rąk, narażamy się również na zwyrodnienia stawów i kości.
Nogi - Mokre buty mogą prowadzić do wychłodzenia organizmu, co prowadzi do przeziębień. Nie wolno też zapominać, że hipotermia nóg, a także rąk, może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych stawów i odmrożeń.
Nie zapominaj też o kup witaminy które możesz na naszej stronie.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.