Facebook Pixel

Biotyna – witamina piękna

Biotyna – witamina piękna

Nasz wygląd, kondycja skóry, włosów i paznokci zależy bezpośrednio od stanu organizmu jako całości i jego nasycenia witaminami. Zaczerwienienie, łuszczenie się skóry, cienkie, łamliwe włosy i paznokcie – to dobry powód, aby poddać się testom i rozpocząć leczenie.

Biotyna – jest to witamina należąca do grupy B. Jej brak wpływa na zdrowie skóry (przesuszenie, stany zapalne i zaczerwienienia), wypadanie włosów oraz pojawienie się siwych włosów. Wystarczająca ilość biotyny w organizmie może spowolnić proces starzenia.

Biotyna w ludzkim ciele jest wytwarzana niezależnie, częściowo przez korzystną mikroflorę jelitową, a częściowo wchłaniana z pożywienia. Niedobór może powstać w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania jelit, stosowania antybiotyków lub innych leków   lub niedożywienia. Niestety większość z nas teraz źle się odżywia, poza tym środowisko i stres również mają negatywny wpływ. firm.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.