O zaletach kolagenu dla urody i zdrowia

O zaletach kolagenu dla urody i zdrowia

O tym, jaki kolagen jest prawdopodobnie znany każdemu człowiekowi dzięki reklamom. Można go znaleźć w kremach do twarzy, środkach czyszczących, balsamach, szamponach, serum, a nawet męskim żelu do golenia. Ale nie każdy w pełni rozumie jego znaczenie i rolę w organizmie, która nie ogranicza się do działania przeciwstarzeniowego.

Znaczenie biologiczne

W Internecie jest wiele artykułów na ten temat. Zwykłemu człowiekowi, któremu daleko do chemii, biologii, genetyki, nie jest jednak tak łatwo zrozumieć specjalistyczną terminologię. Dlatego postaramy się od niego odejść i zrozumieć koncepcję za pomocą ciekawych faktów i porównań.

 1. Kolagen a jego strukturę badali najlepsi naukowcy. Wśród nich są Linus Pauling, Helen Berman, Francis Crick i inni. Udało im się udowodnić, że kolagen w organizmie ma trwałą strukturę na poziomie molekularnym.
 2. Znalazł się w ciele wszystkich zwierząt, podczas gdy nie znaleziono go w roślinach, grzybach, bakteriach i wirusach.
 3. Jeśli wapń stanowi podstawę i siłę ciała, to kolagen otacza go miliardami nici, które dają jeszcze większą siłę i elastyczność. Jest podstawą tkanki łącznej.
 4. Kolagen stanowi od 25 do 45% całkowite białko dorosłego człowieka.
 5. Znajduje się nie tylko w skórze i włosach, jak wierzy wiele kobiet, ale także w mięśnie, chrząstki, kości, ścięgna.
 6. Wybrano kilka rodzajów kolagenu. Mają wspólną strukturę, a różnią się serią aminokwasów. Dlatego każdy z nich ma ukierunkowane działanie na konkretną tkankę lub narząd.

A więc po to, by poczuć dobrze, wszyscy potrzebujemy go w organizmie.

 

Biosynteza kolagenu

Proces biosyntezy jest dość złożony

 

Proces biosyntezy jest dość złożonym, energochłonnym procesem. Do jego pełnej produkcji potrzebujesz:

 • oxygen;
 • aminokwasy;
 • witaminy.

Dlatego też główną pełną biosyntezę można nazwać kompletnym posiłkiem, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Dodatkowo na spadek produkcji własnego kolagenu wpływa wiek. Im jesteśmy starsi, tym trudniej organizmowi podołać tak złożonej pracy. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który jest produkowany w wystarczających ilościach do 25-30 lat, spadek poziomu kolagenu zaczyna się po 20 latach. Z tego powodu dietetycy zalecają okresowe przeglądanie menu, aby zapewnić wkład z zewnątrz.

 

Co to jest dzieje się, jeśli jest niedobór?

Naukowcy zbadali ponad 28 form kolagenu.

Naukowcy zbadali ponad 28 form kolagenu, które są niezbędne do pełnego funkcjonowania. Mając wspólną strukturę molekularną, różnią się między sobą serią aminokwasów. Tym samym każdy z nich zaspokaja potrzeby skóry, szkieletu, narządów wewnętrznych, a także mięśni, więzadeł, chrząstek.

Kolageny to włókna o włóknistej strukturze białka. Dosłownie otulają całe ciało, zapewniając mu siłę, a jednocześnie mobilność. Jeśli występuje niedobór, to pierwszym objawem są drobne zmarszczki na twarzy, wiotkość skóry. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zmiany związane z wiekiem nie będą już wyglądały na tak znaczące. Przy długotrwałym niedoborze:

 • napięcie mięśni słabnie;
 • rozwija się osteoporoza;
 • Urazy stawów, takie jak zwichnięcia, stają się coraz częstsze;
 • pojawiają się choroby serca, zastawki serca są uszkodzone;
 • pojawiają się problemy z więzadłami i ścięgnami;
 • kruchość, suchość włosów i kruchość paznokci.

Dlatego problem niedoboru kolagenu przenosi się z dziedziny kosmetycznej na medyczną.

 

Kolagen w kosmetologii

Kolagen jest rozpoznawany od dziesięcioleci

Właściwości kolagenu znane są od wielu dziesięcioleci i stały się powszechnie znane właśnie dzięki kosmetykom. Dodawany jest do wszystkich produktów, które mają na celu zwalczanie zmarszczek. Jest mało prawdopodobne, że przyciągnęła tak dużo uwagi, jeśli nie dała wyników. Przy regularnym stosowaniu jako codzienny zabieg na twarz:

 • ulepszony ton;
 • wzmocnienie konturu;
 • nawodnienie;
 • redukcja zmarszczek;
 • poprawa stanu skóry.

W warunkach gabinetu kosmetologicznego zaoferowane zostaną również zastrzyki, które dostarczą kolagen do najgłębszych warstw skóry właściwej i dosłownie wyrównuje ubytek skóry. Tak więc kolagen do twarzy niezbędny w walce ze zmianami związanymi z wiekiem.

Jest równie popularny w produktach do pielęgnacji skóry ciała. Oprócz tych korzyści otrzymasz również doskonały sposób na pozbycie się cellulitu. Przy stosowaniu zewnętrznym w postaci kremów, serum już po 14 dniach stosowania obserwuje się 11% redukcję. Aby poprawić wyniki, specjalista może również doradzić kup kolagen w formie suplementów. Odżywianie od wewnątrz wzmacnia działanie produktów zewnętrznych.

Warto zauważyć, że odgrywa również dużą rolę w zdrowiu włosów. Jeśli używasz naprawdę wysokiej jakości kosmetyków do włosów, zadbaj o nie, ale nie możesz przywrócić blasku i siły, najprawdopodobniej brak kolagenu. Warto kupować produkty z jego zawartością, a także wziąć specjalny kolagen do włosów, który odżywia włosy od nasady i na całej długości . Poprawę stanu przy takim zintegrowanym podejściu można zaobserwować po 5-7 dniach. Okres całkowitego wyzdrowienia zależy od stanu początkowego.

 

Kolagen w medycynie

Preparaty na bazie kolagenu są szeroko stosowane w różnych dziedzinach medycyny.

Leki na bazie kolagenu są szeroko stosowane w różnych dziedzinach medycyny. Rozważ najważniejsze.

 1. Kolagen dla skóry jest aktywnie wykorzystywany w chirurgii plastycznej. Na jego podstawie wytwarzane są nici wzmacniające twarz, materiał szewny. Dobrze się zakorzenia, nie pozostawia blizn.
 2. Leczenie oparzeń, skaleczeń i z jego udziałem dochodzi również do skaleczeń. Nadaje tkankom elastyczność, przyspiesza regenerację.
 3. Aby przywrócić pracę serca zastawki, kolagen - naprawdę potrzebne. Pełni funkcję wzmacniającą. Dlatego podczas interwencji chirurgicznych pacjentom wszczepia się rodzaj rusztowania kolagenowego na uszkodzonych obszarach. W podobny sposób wzmacniane są osłabione naczynia krwionośne.
 4. Sprawdziła się w leczenie patologii rogówki oka.
 5. Służy do urazy narządów wewnętrznych spowodowane silnymi uderzeniami, przy rozległych urazach tkanek miękkich.
 6. Kolagen na stawy jest część kuracji dla osób z chorobą „opadającej stopy”, która pochodzi z -z powodu braku kolagenu w więzadłach i mięśniach, w wyniku czego rozwija się jego niestabilność. Przebieg leczenia odbywa się za pomocą bandaży mocujących. Na tej samej zasadzie leczy się choroby innych stawów (kolano, łokieć), przywraca się ruchomość i elastyczność tkanek chrzęstnych.
 7.  Stosuje się go w leczeniu osteoporozy (kruchość, kruchość kości). W takim przypadku kolagen jest wstrzykiwany w postaci tamponów do jamy rurki kostnej.

 

Kto cierpi najczęściej? .'>

Lekarze identyfikują kilka kategorii osób, które są bardziej podatne na problemy związane z brakiem kolagenu niż inni.

 1. Choroby dziedziczne, które prowadzą do upośledzenia biosyntezy kolagenu.
 2. Wiek powyżej 40 lat.
 3. weganie w dowolnym starsze.
 4. Kobiety w okresie menopauzy.

Dla nich niezwykle ważne jest monitorowanie odżywiania, zapewnienie optymalnego spożycia pokarmów bogatych w kolagen, aminokwasy, witaminy A, E, C. W przypadku wegetarian sytuacja jest bardziej skomplikowana. Nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego, więc suplementy pozostają jedynym źródłem. Również ci, którzy szybko obserwują kościół, powinni kolagen kupić , aby zapobiec spadkowi poziomu kolagenu wraz z regeneracją i utratą wagi.

 

Kolagen w żywności

Ponieważ głównym źródłem jest żywność , to pytanie, jakich produktów potrzebujemy, dotyczy każdego, kto dba o zdrowie i wygląd.

Ponieważ głównym źródłem jest żywność, pytanie jest potrzebne wszystkim, którzy dbają o zdrowie i wygląd. Zacznijmy od tego, że kolagen jest białkiem pochodzenia zwierzęcego. Dlatego ważne jest, aby w diecie było wystarczająco dużo ryb i mięsa.

 

Żywność (100 gramów)

Zawartość kolagenu (g)

Wołowina

2,6

Turcja

2,4

Wieprzowina

2, 1

Jagnięcina

1,6

Ryby (gatunki łososia)

1,6

Mięso królika

1, 55

Mięso z kaczki

0,87

Mięso z kurczaka

0.7

 

Na niektórych wielu listach wskaż żelatynę jako źródło kolagenu. Rzeczywiście, jest to produkt jego denaturacji. Ale kolagen w nim jest bardzo niskiej jakości, poza tym do pełnej asymilacji konieczne jest dodanie do diety wielu witamin, mikroelementów, aminokwasów.

Produkty promujące biosyntezę

Aby uzyskać maksymalne korzyści z produktów mięsnych, należy również jeść warzywa , owoce, orzechy i nasiona wraz z nimi. Zawierają witaminy, białka roślinne, aminokwasy, które stymulują własną biosyntezę.

 

Owoce

Warzywa

Orzechy

Ziarna

Brzoskwinie

Brokuły

Peanut

Kasza gryczana

Banany

Szpinak

Nerkowiec

Soja

Daty

Kapusta

Orzech

Kiełkowana pszenica

Jagoda

Pietruszka

Migdał

Nasiona dyni

Wiśnia

Seler

Cedr

Fasola

Wiśnia

Cukinia

Orzechy laskowe

Groch


Równowaga między warzywami, owocami, zbożami i produktami mięsnymi ma również drugi Nazwa to dieta przeciwstarzeniowa. Jeśli Twoja dieta ma dość wszystkich powyższych elementów, prawdopodobnie wyglądasz świetnie, Twoi rówieśnicy zazdroszczą piękna i młodości.

Płać też uwagę na produkty, które zaburzają wchłanianie kolagenu z pożywienia, suplementy diety. Należą do nich cukier i węglowodany. Dosłownie go blokują, więc rozwija się niedobór.

 

Kolagen morski, zwierzęcy i roślinny: funkcje

Wybierając suplementy kolagenowe, pojawia się pierwsze pytanie: co jest lepsze -pochodzenia morskiego czy zwierzęcego?

Przy wyborze suplementów z kolagenem pojawia się pierwsze pytanie: co jest lepsze – morskie czy zwierzęce? Odpowiedź jest dość prosta – potrzebujemy obu typów. Zobaczmy, dlaczego.

 1. W momencie podjęcia decyzji kup kolagen Kijów pochodzenia zwierzęcego, to kupujesz produkt, który jest zrobiony z kości i chrząstek ptaków, bydła. Na korzyść korzyści można powiedzieć, że jest dobrze wchłaniany przez organizm, ponieważ jest „spokrewniony” z człowiekiem. Jednak prawie nigdy nie jest stosowany w kosmetyce, ponieważ jego dość duży rozmiar cząsteczkowy uniemożliwia penetrację w głąb skóry, więc nie nadaje się do kosmetyków.
 2. Kolagen morski wytwarzany jest ze skóry ryb morskich. Zaletą tego typu jest wysoki stopień strawności. Cząsteczka ma mniejsze rozmiary, doskonale wchłania się w jelitach, łatwo przenika przez powierzchnię skóry, dlatego stosując zabiegi w gabinetach kosmetycznych z kolagenem masz pewność, że jest pochodzenia morskiego.
 3. Kolagen roślinny pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Wykonany jest z kiełkującej pszenicy. Jego zawartość w tym produkcie jest bardzo niska, więc przetwarzanie, ekstrakcja są bardzo kosztowne.

Oczywiste staje się, że oba gatunki dobrze wykonują swoje zadanie - uzupełniają niedobory w organizmie. Zwierzę kompensuje brak własnego kolagenu, morze stymuluje biosyntezę w organizmie. Dlatego eksperci od zdrowego żywienia zalecają ich przeplatanie lub używanie jednego do celów zdrowotnych, a drugiego do celów kosmetycznych. W każdym razie wybór należy do kupującego.

 

Co lepiej wybrać?

Kobiety wolą kolagen, aby jak najdłużej zachować piękno i młodość.

Jeśli kobiety wolą kup kolagen na Ukrainie aby jak najdłużej zachować piękno i młodość, mężczyźni potrzebują go do ochrony mięśni i więzadeł przed możliwymi urazami. Zdarzają się podczas uprawiania sportu i ciężkiej pracy fizycznej. W każdym razie, aby zrozumieć, który z nich lepiej pasuje w każdym przypadku, rozsądne jest zasięgnięcie porady eksperta, poddanie się badaniu w szpitalu. To jedyny sposób na uzyskanie najlepszego wyniku.

Słynne marki oferują dość duży wybór, starając się zaspokoić potrzeby różnych kategorii ludzi w jak największym stopniu. Aby wpaść na pomysł, warto zastanowić się nad tabelą przedstawiającą niektóre produkty, ich główne cechy.

 

Nazwa

Cel

Skład

Krótki opis

KOLAGEN Z KWASEM HIALURONOWYM I WITAMINĄ C, UZUPEŁNIANIE KOLAGENU, ODŻYWIANIE REZERWOWE , 78 Г

Skóra

Kalorii 10

Doskonale utrzymuje piękno, młodość skóry twarzy i ciała. Skład uzupełniono kwasem hialuronowym oraz witaminą C, co pozwala uzyskać lepsze efekty.

   

Węglowodany 0

 
  

Białko 2g

 
  

witamina C (kwas askorbinowy) - 60 mg

 
  ; 

Verisol Bioaktywne peptydy kolagenowe 2500 mg

 
  

Kwas hialuronowy 20 mg

 

KWAS HIALURONOWY I CHONDROITYNA, KWAS HIALURONOWY, NAJLEPSZY DOKTOR, 180 czapki.

Do połączeń

Zawiera co najmniej 600 mg hydrolizowanego kolagenu typu II

Specjalne dodatki w postaci chondroityny i kwasu hialuronowego zapewniają najlepszy efekt w utrzymaniu zdrowych stawów i chrząstki.

   

Siarczan chondroityny 200 mg

 
  

Kwas hialuronowy 100 mg

 
  

BioCell Collagen (z chrząstki mostka kurczaka) 1000 mg

 

KOLAGEN MORSKI I HIALURONOWY KWAS, KOLAGEN MORSKI, NEOCELL, 120 KAPSUŁEK

Do twarzy

Witamina C (kwas askorbinowy) 66 mg

Dodatkowo zawiera kompleks witamin i mikroelementów, które przyczyniają się do najlepszego wchłaniania. Używany jako środek przeciwstarzeniowy w celu utrzymania elastyczności i młodości skóry.

  

witamina B6 66 mg

 
  

witamina B12 (metylokobalamina) 6,6 mg

 
  

Magnez 33 mg

 
  

Cynk 22 mg

 
  

miedź 66 mg

 
  

NeoCell Marine Collagen 2000mg

 
  

Kwas hialuronowy 20 mg

&n bsp;
  

Silikon 13,2 mg

 

 

Jak przyjmować kolagen

Dzienna dieta wynosi od 5 do 10 gramów.

Dzienna dieta wynosi od 5 do 10 gramów. Dolny pasek służy do terapii przeciwstarzeniowej, górny służy do zapobiegania chorobom stawów, do utrzymania mięśni i więzadeł u sportowców. Zazwyczaj zaleca się ukończenie pełnego kursu w ciągu 30 dni. Następnie wymagana jest co najmniej miesięczna przerwa.

Możesz wybrać najdogodniejszą formę zwolnienia, niezależnie od rodzaj produktu:

 • tabletki;
 • kapsułki;
 • proszek;
 • do picia .

Dodatki tego typu są bezsmakowe i bezwonne, dlatego wygodnie jest je rozpuścić w wodzie. Tabletki kolagenowe oraz w każdej innej formie należy przyjmować z jedzeniem zgodnie z zaleceniami producenta lub pracownika służby zdrowia. W każdym razie nie mają smaku i zapachu, więc nie zepsują smaku Twoich ulubionych potraw.

Przeciwwskazania, przedawkowanie

Kolagen to naturalne białko, które większość ludzi spożywa z rybami i mięsem, więc suplementy są zazwyczaj dobrze przyjmowane, bez szczególnych skutków ubocznych . Jednak w niektórych przypadkach lepiej je odrzucić, chyba że lekarz prowadzący wydał inne zalecenia. Kiedy należy się od nich powstrzymać?

 1. Z rozpoznaną niewydolnością serca.
 2. Nerki lub kamienie żółciowe.
 3. Zakrzepica naczyń krwionośnych, żylaki.
 4. W czasie ciąży i laktacji
 5. Nietolerancja białka zwierzęcego i/lub rybiego.

Jeśli chodzi o przedawkowanie, nadal występują poważne szkody zdrowotne związane z nie został zidentyfikowany. Jednak, jak również korzyści płynące z dużej liczby. Czasami obserwuje się reakcje alergiczne, ale częściej są one związane ze składnikami pomocniczymi, a nie z samym kolagenem. Witamina C jest uważana za silny alergen. Jeśli nie tolerujesz białka zwierzęcego, możesz zażywać kolagen morski i odwrotnie – jeśli masz alergię na ryby, kolagen zwierzęcy.

Od czego zależy cena?

Nie jest tajemnicą, że dla wielu kupujących cena ma znaczenie. Cena kolagenu jest bezpośrednio zależny od typu. Pochodzenie zwierzęce jest uważane za najtańsze, ponieważ w procesie produkcji surowce są tańsze niż w przypadku kolagenu morskiego. Tego samego nie można powiedzieć o kolagenie roślinnym. Jest to najdroższy typ, odpowiedni dla osób przestrzegających wyłącznie diety wegańskiej.

Warto również zauważyć, że wiele zależy od kraju produkcji. Im dalej od nas, tym wyższe koszty transportu, a co za tym idzie ostateczny koszt. Zazwyczaj marki z USA są nieco droższe. Pomóż wybrać dobrą opcję recenzje kolagenu od bardziej doświadczonych nabywców, którzy korzystali już z produktów europejskich marek.

 

Jak zaoszczędzić pieniądze bez szkody dla zdrowia?

Biorąc pod uwagę popularność kolagenu na rynku, nic dziwnego, że można go kupić dosłownie na każdym rogu.></span></p><p><span style=Biorąc pod uwagę popularność kolagenu na rynku, nic dziwnego, że można go kupić dosłownie na każdym rogu. Jednak po zapoznaniu się z jego użytecznymi właściwościami nie należy spieszyć się z zakupem - najpierw spróbuj uzyskać jak najwięcej informacji o produkcie, producencie. Kilka prostych wskazówek pomoże ci sobie z tym poradzić.

 1. Spróbuj ufaj tylko zaufanym markom. Nieco wyższa cena jest w pełni uzasadniona doskonałą jakością, obecnością międzynarodowych certyfikatów.
 2. Zawsze sprawdzaj integralność opakowania, obecność plomb ochronnych, membran. Niestety niezbyt przyzwoici „przedsiębiorcy” aktywnie zajmują się podrabianiem popularnych produktów i łatwo jest uzyskać bezużyteczny proszek zamiast użytecznego suplementu.
 3. Kup Collagen Kyiv zawsze taniej niż w innych miastach. Dlatego mądrze jest kupować od bezpośrednich dostawców.To zawsze jest gwarancja jakości i przystępnej ceny.

No FAQ Found.

Zawartość
 • Znaczenie biologiczne
 • Co lepiej wybrać?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.