Facebook Pixel

O zaletach kolagenu dla urody i zdrowia

O zaletach kolagenu dla urody i zdrowia

O tym, kolagen wie chyba każda osoba dzięki reklamom. Można go znaleźć w kremach do twarzy, środkach czyszczących, balsamach, szamponach, serum, a nawet żelu do golenia dla mężczyzn. Jednak nie wszyscy do końca rozumieją jej znaczenie i rolę w organizmie, która nie ogranicza się do działania przeciwstarzeniowego.

Wartość biologiczna

W Internecie jest sporo artykułów na ten temat. Jednak zwykłemu człowiekowi, któremu daleko od chemii, biologii, genetyki nie jest łatwo zrozumieć specjalistyczną terminologię. Dlatego postaramy się odejść od tego i zrozumieć koncepcję za pomocą ciekawych faktów i porównań.

 1. Kolagen a jego strukturę badali najlepsi naukowcy. Wśród nich są Linus Pauling, Helen Berman, Francis Crick i inni. Udało im się udowodnić, że kolagen w organizmie ma trwałą strukturę na poziomie molekularnym.
 2. Występuje w organizmie wszystkich zwierząt, podczas gdy nie występuje w roślinach, grzybach, bakteriach i wirusach .
 3. Podczas gdy wapń zapewnia organizmowi fundament i siłę, kolagen otula go miliardami włókien, które zapewniają jeszcze większą siłę i elastyczność . To podstawa tkanki łącznej.
 4. Kolagen stanowi od 25 do 45% całkowitego białka dorosłego człowieka.
 5. Występuje nie tylko w skórze i włosach, jak uważa wiele kobiet, ale także w mięśniach, chrząstkach, kościach , ścięgna.
 6. Wyodrębniono kilka rodzajów kolagenu. Mają wspólną budowę, różnią się natomiast serią aminokwasów. Dlatego każdy z nich ma ukierunkowany wpływ na określoną tkankę lub narząd.

Tak więc, aby czuć się dobrze, wszyscy musimy mieć go wystarczająco dużo w organizmie.

 

Biosynteza kolagenu

Proces biosyntezy jest dość złożony

 

Proces biosyntezy jest dość złożonym, energochłonnym procesem. Do jego pełnoprawnej produkcji potrzebujesz:

 • tlen;
 • aminokwasy;
 • witaminy.

Dlatego podstawę pełnej biosyntezy można nazwać kompletną dietą, która zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Ponadto na spadek produkcji własnego kolagenu ma wpływ wiek. Im jesteśmy starsi, tym trudniej organizmowi poradzić sobie z tak skomplikowaną pracą. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który jest produkowany w wystarczających ilościach do 25-30 roku życia, spadek poziomu kolagenu rozpoczyna się po 20 latach. Z tego powodu dietetycy zalecają okresowe przeglądanie menu, aby zapewnić spożycie z zewnątrz.

 

Co się stanie, jeśli wystąpi deficyt?

„Naukowcy

Naukowcy przebadali ponad 28 form kolagenu, które są niezbędne do pełnego funkcjonowania. Mając wspólną strukturę molekularną, różnią się między sobą serią aminokwasów. Tym samym każdy z nich zaspokaja potrzeby skóry, szkieletu, narządów wewnętrznych, a także mięśni, więzadeł, chrząstek.

Kolageny to włókna, które mają nitkowatą strukturę białkową. Dosłownie otulają całe ciało, zapewniając mu siłę i jednocześnie mobilność. Jeśli występuje niedobór, pierwszym objawem są drobne zmarszczki na twarzy, wiotkość skóry. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zmiany związane z wiekiem nie będą już tak znaczące. Przy długotrwałym niedoborze:

 • napięcie mięśniowe jest osłabione;
 • rozwija się osteoporoza;
 • Uszkodzenia stawów, takie jak na przykład zwichnięcia;
 • pojawiają się choroby serca, zastawki serca są zaburzone;
 • problemy z więzadłami i ścięgnami;
 • obserwowano łamliwość, suchość włosów i łamliwe paznokcie.

Dlatego problem niedoboru kolagenu przenosi się z dziedziny kosmetycznej do medycznej.

 

Kolagen w kosmetyce

Kolagen jest uznawany od dziesięcioleci

Właściwości kolagenu są znane od wielu dziesięcioleci i stały się powszechnie znane właśnie dzięki kosmetykom. Dodawany jest do wszystkich produktów, które mają na celu walkę ze zmarszczkami. Jest mało prawdopodobne, aby przyciągała tak wiele uwagi, jeśli nie dawała wyników. Systematyczne stosowanie jako codzienny zabieg na twarz zapewnia:

 • poprawiony ton;
 • wzmocnienie konturu;
 • nawodnienie;
 • redukcja zmarszczek;
 • poprawa cery.

W warunkach gabinetu kosmetologicznego zaproponujemy Ci również zastrzyki, które dostarczą kolagen do najgłębszych warstw skóry właściwej i dosłownie wyrównają ukojenie skóry. Tak więc kolagen do twarzyniezbędny w walce ze zmianami związanymi z wiekiem.

Nie mniej popularny jest w produktach do pielęgnacji ciała. Oprócz tych korzyści zyskasz również doskonały sposób na pozbycie się cellulitu. Przy stosowaniu zewnętrznym w postaci kremów, serum, już po 14 dniach stosowania obserwuje się 11% redukcję. Dla wzmocnienia efektów specjalista może również doradzić kupuj kolagen w formie suplementów. Odżywianie od wewnątrz wzmacnia działanie produktów do użytku zewnętrznego.

Warto zauważyć, że odgrywa również dużą rolę w zdrowiu włosów. Jeśli używasz naprawdę wysokiej jakości kosmetyków do włosów, odpowiednio je pielęgnuj, ale nie możesz przywrócić im blasku i siły, najprawdopodobniej jest to spowodowane brakiem kolagenu. Warto kupować produkty z jego zawartością, a także stosować specjalny kolagen do włosów, który odżywia włosy od nasady i na całej długości długość. Poprawę stanu przy tak zintegrowanym podejściu można zaobserwować po 5-7 dniach. Okres pełnej rekonwalescencji zależy od stanu początkowego.

 

Kolagen w medycynie

Preparaty na bazie kolagenu mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyna.

Preparaty na bazie kolagenu mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Rozważ główne.

 1. Kolagen dla skóry jest aktywnie wykorzystywany w chirurgii plastycznej. Na jego podstawie produkowane są nici wzmacniające do twarzy, materiał do zszywania. Doskonale się zakorzenia, nie pozostawia blizn.
 2. Leczenie oparzeń, skaleczeń i ran szarpanych również odbywa się z jego udziałem. Nadaje elastyczność tkankom, sprzyja przyspieszonej regeneracji.
 3. Kolagen jest niezbędny do naprawy zastawek serca. Pełni funkcję wzmacniającą. Dlatego podczas interwencji chirurgicznych pacjentom wszczepia się rodzaj rusztowania kolagenowego na uszkodzone miejsca. W podobny sposób wzmacniane są osłabione naczynia krwionośne.
 4. Sprawdził się w leczeniu patologii rogówki oka.
 5. Stosuje się przy urazach narządów wewnętrznych w wyniku silnych uderzeń, przy rozległych urazach tkanek miękkich.
 6. Kolagen na stawy to część kuracji dla osób z chorobą wypadania stopy, która powstaje na skutek braku kolagenu w więzadłach i mięśniach , powodując niestabilność. Przebieg leczenia odbywa się za pomocą bandaży mocujących. Na tej samej zasadzie leczy się choroby innych stawów (kolano, łokieć), przywraca ruchomość i elastyczność tkanek chrzęstnych.
 7.  Jest stosowany w leczeniu osteoporozy (kruchość, łamliwość kości). W tym przypadku kolagen jest wstrzykiwany w postaci tamponów do jamy rurki kostnej.

 

Kto cierpi najbardziej?

Ponieważ głównym źródłem jest żywność, pytanie, jakich produktów potrzebujemy, niepokoi wszystkich, którym zależy na zdrowiu i wyglądzie.

Ponieważ głównym źródłem jest żywność, pytanie o to, czego potrzebujemy, dotyczy każdego, kto dba o zdrowie i wygląd. Zacznijmy od tego, że kolagen jest białkiem pochodzenia zwierzęcego. Dlatego ważne jest, aby dieta zawierała wystarczającą ilość ryb i mięsa.

 

Żywność (100 gramów)

Zawartość kolagenu (g)

Wołowina

2,6

Turcja

2,4

Wieprzowina

2,1

Jagnięcina

1,6

Ryby (gatunek łososia)

1,6

Mięso z królika

1,55

Mięso z kaczki

0,87

Mięso z kurczaka

0,7

 

Na niektórych listach wiele osób wymienia żelatynę jako źródło kolagenu. Rzeczywiście, jest to produkt jego denaturacji. Ale zawarty w nim kolagen jest bardzo niskiej jakości, poza tym dla pełnego przyswojenia konieczne jest dodanie do diety wielu witamin, mikroelementów, aminokwasów.

Żywność promująca biosyntezę

Aby w pełni wykorzystać produkty mięsne, należy jeść razem z nimi warzywa, owoce, orzechy i nasiona. Zawierają witaminy, białka roślinne, aminokwasy, które stymulują własną biosyntezę.

 

Owoce

Warzywa

Orzechy

Zboża

Brzoskwinie

Brokuły

Orzech ziemny

Kasza gryczana

Banany

Szpinak

Orzechy nerkowca

Soja

Daty

Kapusta

Orzech

Kiełki pszenicy

Jagody

Pietruszka

Migdałowy

Pestki dyni

Wiśnia

Seler

cedr

Fasola

Wiśnia

Cukinia

Orzechy laskowe

Groch


Równowaga między warzywami, owocami, zbożami i produktami mięsnymi ma też drugie imię – dieta przeciwstarzeniowa. Jeśli w Twojej diecie jest wystarczająco dużo wszystkich powyższych produktów, prawdopodobnie świetnie wyglądasz, a rówieśnicy zazdroszczą Ci piękna i młodości.

Zwróć także uwagę na pokarmy, które zakłócają wchłanianie kolagenu z pożywienia, suplementy diety. Należą do nich cukier i węglowodany. Dosłownie to blokują, więc powstaje deficyt.

 

Kolagen morski, zwierzęcy i roślinny: cechy

Wybierając suplementy kolagenowe, nasuwa się pierwsze pytanie: co jest lepsze - pochodzenia morskiego czy zwierzęcego?

Gdy wybierasz suplementy kolagenowe, pierwszym pytaniem, które się pojawia, jest to, co jest lepsze - morski czy zwierzęcy? Odpowiedź jest dość prosta – potrzebujemy obu typów. Zobaczmy, dlaczego.

 1. Jeśli zdecydujesz kupuj kolagen Kijów pochodzenia zwierzęcego, a otrzymasz produkt, który jest wytwarzany z kości i chrząstek ptaków, bydła. Na korzyść korzyści można powiedzieć, że jest dobrze wchłaniany przez organizm, ponieważ jest „spokrewniony” z człowiekiem. Jednak prawie nigdy nie jest stosowany w kosmetologii, ponieważ jego dość duży rozmiar cząsteczek uniemożliwia wnikanie w skórę, więc nie nadaje się do kosmetyków.
 2. Kolagen morski jest wytwarzany ze skóry ryb morskich. Zaletą tego gatunku jest wysoki stopień strawności. Cząsteczka ma mniejszy rozmiar, doskonale wchłania się w jelitach, łatwo penetruje powierzchnię skóry, więc jeśli korzystasz z zabiegów w salonach kosmetycznych z kolagenem, możesz być pewna, że jest on pochodzenia morskiego.
 3. Kolagen roślinny pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Jest wytwarzany z kiełkującej pszenicy. Jego zawartość w tym produkcie jest bardzo niska, dlatego procesy przetwarzania i ekstrakcji są bardzo kosztowne.

Staje się oczywiste, że oba gatunki dobrze wykonują swoją pracę - uzupełniają braki w organizmie. Zwierzę kompensuje brak własnego kolagenu, morze stymuluje biosyntezę w organizmie. Dlatego eksperci zdrowego odżywiania zalecają naprzemienne ich stosowanie lub stosowanie jednego w celach zdrowotnych, a drugiego w celach kosmetycznych. Wybór w każdym przypadku należy do kupującego.

 

Co jest lepsze?

Kobiety preferują kolagen do określonych celów jak najdłużej zachować piękno i młodość.

Jeśli kobiety wolą kup kolagen na Ukrainie aby jak najdłużej zachować piękno i młodość, mężczyźni potrzebują chroni mięśnie i więzadła przed możliwymi kontuzjami. Zdarzają się podczas uprawiania sportu i ciężkiej pracy fizycznej. W każdym razie, aby zrozumieć, który z nich jest lepszy w każdym przypadku, uzasadnione jest zasięgnięcie porady eksperta, poddanie się badaniu w szpitalu. Tylko w ten sposób można uzyskać najlepszy wynik.

Słynne marki oferują dość duży wybór, starając się jak najlepiej zaspokoić potrzeby różnych kategorii osób. Aby zorientować się, warto przyjrzeć się tabeli, która pokazuje niektóre produkty, ich główne cechy.

 

Nazwa

Cel

Skład

Krótki opis

KOLAGEN Z KWASEM HIALURONOWYM I WITAMINĄ C, KOLAGEN UZUPEŁNIAJĄCY, ODŻYWIANIE REZERWOWE, 78 G

Do skóry

Kalorie 10

Doskonale wspiera piękno, młodość skóry twarzy i ciała. Skład uzupełniono kwasem hialuronowym i witaminą C, co pozwala uzyskać lepsze efekty.

   

Węglowodany 0

 
   

Białko 2g

 
   

Witamina C (kwas askorbinowy) - 60 mg

 
   

Verisol Bioaktywne Peptydy Kolagenowe 2500 mg

 
   

Kwas hialuronowy 20 mg

 

KWAS HIALURONOWY I CHONDROITYNA, KWAS HIALURONOWY, DOCTOR'S BEST, 180 CAP

Do stawów

Zawiera minimum 600 mg hydrolizowanego kolagenu typu II

Specjalne dodatki chondroityny i kwasu hialuronowego zapewniają najlepsze rezultaty w utrzymaniu zdrowia stawów i chrząstek.

   

Siarczan chondroityny 200 mg

 
   

Kwas hialuronowy 100 mg

 
   

BioCell Kolagen (z chrząstki mostka kurczaka) 1000 mg

 

KOLAGEN MORSKI I KWAS HIALURONOWY, KOLAGEN MORSKI, NEOCELL, 120 KAPSUŁEK

Do skóry twarzy

Witamina C (kwas askorbinowy) 66 mg

Dodatkowo zawiera kompleks witamin i mikroelementów, które przyczyniają się do najlepszego wchłaniania. Stosowany jako środek przeciwstarzeniowy w celu utrzymania elastyczności i młodości skóry.

   

Witamina B6 66 mg

 
   

Witamina B12 (metylokobalamina) 6,6 mg

 
   

Magnez 33 mg

 
   

Cynk 22 mg

 
   

Miedź 66 mg

 
   

NeoCell Kolagen Morski 2000 mg

 
   

Kwas hialuronowy 20 mg

 
   

Silikon 13,2 mg

 

 

Jak przyjmować kolagen

Norma dzienna jest od 5 do 10 gramów.

Dzienna porcja wynosi od 5 do 10 gramów. Dolny pasek służy do terapii przeciwstarzeniowej, górny do zapobiegania chorobom stawów, utrzymania mięśni i więzadeł u sportowców. Zwykle zaleca się ukończenie pełnego kursu w ciągu 30 dni. Po tym wymagana jest co najmniej miesięczna przerwa.

Jeśli chcesz, możesz wybrać najwygodniejszą formę wydania, niezależnie od rodzaju produktu:

 • tabletki;
 • kapsułki;
 • proszek;
 • do picia.

Dodatki tego typu są bez smaku i zapachu, dlatego wygodnie jest rozpuścić je w wodzie. Tabletki kolagenowe oraz w każdej innej postaci należy przyjmować z pożywieniem, zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza. W każdym razie nie mają smaku i zapachu, więc nie zepsują smaku Twoich ulubionych potraw.

Przeciwwskazania, przedawkowanie

Kolagen jest naturalnym białkiem, które większość ludzi spożywa z rybami i mięsem, więc suplementy są zwykle dobrze przyjmowane bez większych skutków ubocznych. Jednak w niektórych przypadkach lepiej jest ich odmówić, chyba że lekarz prowadzący wydał inne zalecenia. Kiedy należy się od nich powstrzymać?

 1. W przypadku zdiagnozowanej niewydolności serca.
 2. Kamienie nerkowe lub żółciowe.
 3. Zakrzepica naczyń, żylaki.
 4. W czasie ciąży i laktacji
 5. Nietolerancja białka pochodzenia zwierzęcego i/lub ryb.

Jeśli chodzi o przedawkowanie, jak dotąd nie zidentyfikowano żadnych poważnych szkód zdrowotnych z nim związanych. Jednak, jak również korzyści z dużej liczby. Czasami obserwuje się reakcje alergiczne, ale częściej są one związane ze składnikami pomocniczymi, a nie z samym kolagenem. Witamina C jest uważana za silny alergen.Jeśli nie tolerujesz białka zwierzęcego, możesz przyjmować kolagen morski i odwrotnie - zwierzęcy, jeśli jesteś uczulony na ryby.

Co decyduje o cenie?

Nie jest tajemnicą, że cena ma znaczenie dla wielu kupujących. Cena kolagenu jest bezpośrednio zależny od typu. Pochodzenie zwierzęce jest uważane za najbardziej przystępne cenowo, ponieważ w procesie produkcji surowce są tańsze niż w przypadku kolagenu morskiego. Tego samego nie można powiedzieć o kolagenie roślinnym. Jest to najdroższy rodzaj i jest odpowiedni dla tych, którzy przestrzegają wyłącznie diety wegańskiej.

Warto również zauważyć, że wiele zależy od kraju produkcji. Im dalej od nas, tym wyższe koszty transportu, a co za tym idzie ostateczny koszt. Zwykle marki z USA są nieco droższe. Pomóż wybrać dobrą opcję recenzje kolagenu od bardziej doświadczonych nabywców, którzy korzystali już z produktów europejskich marek.

 

Jak zaoszczędzić pieniądze bez szkody dla zdrowia?

Biorąc pod uwagę popularność kolagenu na rynku, czy można się dziwić, że oferują go do kupienia dosłownie na każdym rogu.

Biorąc pod uwagę popularność kolagenu na rynku, nic dziwnego, że można go kupić dosłownie na każdym rogu. Jednak dowiedziawszy się o jego użytecznych właściwościach, nie powinieneś spieszyć się z zakupem - najpierw spróbuj uzyskać jak najwięcej informacji o produkcie, producencie. Kilka prostych wskazówek pomoże Ci sobie z tym poradzić.

 1. Staraj się ufać tylko zaufanym markom. Nieco wyższa cena jest w pełni uzasadniona doskonałą jakością, międzynarodowymi certyfikatami.
 2. Zawsze sprawdzaj integralność opakowania, obecność plomb ochronnych, membran. Niestety, niezbyt przyzwoici „przedsiębiorcy” aktywnie zajmują się podrabianiem popularnych produktów i zamiast przydatnego dodatku łatwo dostać bezużyteczny proszek.
 3. Kup kolagen w Kijowie jest zawsze tańszy niż w innych miastach. Dlatego mądrze jest kupować od bezpośrednich dostawców. To zawsze gwarancja jakości i przystępnych cen.

FAQ - Części żywności:

Если нет выраженных морщин, но беспокоит сухая кожа, стоит принимать коллаген?

Свойство коллагена — увлажнение кожи. Однако для лучшего эффекта рекомендуется выбирать комплекс с гиалуроновой кислотой. Благодаря ей он лучше усваивается, поэтому результат будет лучше

Искала коллаген у нас в аптеках (Житомир), но не нашла таких производителей как у вас. Можно заказать доставку.?

Коллаген купить в Украине вы можете оформив заказ у нас на сайте. Мы выполняем доставку в Харьков, Одессу, Днепр, Запорожье, Николаев, Кривой рог, Полтаву и любой другой город или районный центр. Более подробно о сроках и способах доставки вам расскажут наши менеджеры по телефону.

После родов кожа тела потеряла тонус, выглядит непривлекательно. Коллаген поможет?

Если вы не кормите грудью, тогда можно посоветовать вам КОЛЛАГЕН 1 И 3 ТИПА, COLLAGEN TYPES 1&3, DOCTOR'S BEST, 500 МГ. Отлично сбалансированный состав, легко усваивается. Созвонитесь с менеджерами, они также подберут комплекс косметики по уходу за телом, чтобы вы получили лучший результат.

Если принимать коллаген для суставов, то кожа тоже помолодеет?

Все что мы принимаем с пищей, в виде добавок воздействует на весь организм целиком. В том числе, если вы принимаете комплекс для суставов, то частично его действие также отразиться на коже. Однако результат не будет таким выраженным, как во время приема средства для кожи. Разница - в составе, как правило он дополнен витаминами, микроэлементами, которые дают отличный результат.

Zawartość
 • Wartość biologiczna
 • Biosynteza kolagenu
 • Co się stanie, jeśli wystąpi deficyt?
 • Kolagen w kosmetyce
 • Kolagen w medycynie
 • Kto cierpi najbardziej?
 • Kolagen w produktach
 • Żywność promująca biosyntezę
 • Kolagen morski, zwierzęcy i roślinny: cechy
 • Co jest lepsze?
 • Jak przyjmować kolagen
 • Przeciwwskazania, przedawkowanie
 • Co decyduje o cenie?
 • Jak zaoszczędzić pieniądze bez szkody dla zdrowia?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.