Facebook Pixel

Pięć wskazówek eksperta dotyczących pielęgnacji skóry w chłodne dni

уход за кожей в холодную погоду

Kiedy odkładamy stroje kąpielowe, buty do golfa i koszule z filtrami, wyjmujemy swetry, buty ugg i długie spodnie, nie możemy zapominać, że zimowa pogoda może być dla naszej skóry tak samo surowa jak letnia pogoda. Ludzie żyjący w zimnym klimacie mogą poradzić sobie ze szkodliwym wpływem zimnego powietrza i niskiej wilgotności, przestrzegając kilku codziennych nawyków. Postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami dotyczącymi zimowej pielęgnacji skóry.

Używaj kremów przeciwsłonecznych

Podczas gdy poziom promieniowania UV w słońcu jest znacznie niższy zimą, nadal jesteśmy narażeni na szkodliwe promienie UVB, ponieważ śnieg i lód odbijają 85% promienie słoneczne jak szkło powiększające. A na każde 1000 metrów nad poziomem morza poziom promieniowania UV wzrasta o 5-10%, więc te obszary skóry są bardziej narażone na oparzenia słoneczne.

FDA zaleca stosowanie kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania 30- 50 SPF co 2-3 godziny na zewnątrz, zwłaszcza jeśli jesteś na stoku lub na lodzie w ciągu dnia. Nie zapomnij oczu; Pamiętaj, aby nosić gogle lub gogle z dużymi szkłami i 100% ochroną UVA i UVB. Znajdź *** balsam do ust i używaj go regularnie.

Nie zapomnij jeść pokarmów zawierających witaminę D lub przyjmować suplementy witaminy D, co jest szczególnie ważne zimą. Przy krótszych godzinach dziennych poziom witaminy D spada u wielu osób, zwłaszcza na północnych szerokościach geograficznych. Witamina D, która jest wytwarzana w skórze, jest niezbędna do proliferacji, różnicowania i apoptozy komórek, aby zachować zdrową skórę. Witamina D jest również niezbędna do wspierania funkcji odpornościowych.

Pij dużo wody

Możesz odśnieżać lub odśnieżać śnieg z samochodu albo uprawiać sporty na świeżym powietrzu. W każdym razie, jeśli zaczynasz drżeć, mówić niewyraźnie, zwalniasz tętno lub oddech lub tracisz czucie w ramionach, nogach i twarzy, to doświadczasz zimnego stresu. Twoje ciało kompensuje to, wchłaniając krew, aby chronić ciepło, które ma, czyniąc skórę i kończyny bardziej podatnymi na uszkodzenia skóry i nerwów związane z zimną pogodą, takie jak odmrożenia, hipotermia lub wykop. Stres związany z zimnem może wystąpić nawet w temperaturach powyżej zera, ponieważ wilgotność i prędkość wiatru odgrywają ważną rolę.

Odprowadzająca wilgoć wełniana odzież pomoże Ci zachować nawodnienie. Jest to trudne, ponieważ zimna pogoda zmniejsza pragnienie nawet o 40%, więc możesz nie czuć pragnienia lub myśleć, że potrzebujesz wody, nawet jeśli tracisz cząsteczki wody podczas oddychania. Nawet zaledwie 1% odwodnienia może osłabić naszą zdolność do termoregulacji i zwiększenia chłodzenia obwodowego, zmniejszając przepływ krwi do naszej skóry.(wbudowany) system antyoksydacyjny skóry. Fotouszkodzenia wywołane słońcem generują wolne rodniki, zmuszając organizm do stosowania własnej metody produkcji przeciwutleniaczy i naprawy białek. Nadmierna ekspozycja wpływa na te naturalne systemy i może powodować trwałe uszkodzenia słoneczne w postaci zmian tekstury skóry, nieprawidłowego wzrostu skóry, upośledzenia gojenia się ran i plam wątrobowych.

Podobnie zimą występuje znaczne zanieczyszczenie środowiska. , które wymagają, aby system antyoksydacyjny działał z pełną wydajnością. Na przykład zanieczyszczenia powietrza z drewna, pieców i samochodów pozostawionych do rozgrzania są uwięzione w gęstym, zimnym powietrzu – efekt pogodowy znany jako inwersja. Niska jakość powietrza jest jednym z czynników, które mogą osłabiać warstwę naskórka, przełamując fizyczną barierę między ciałem a światem zewnętrznym. Osłabiona warstwa skóry również traci wodę, staje się mniej elastyczna i swędząca, co prowadzi do zmarszczek, łuszczenia się skóry i wyprysków.

Witaminy C (kwas askorbinowy) i E są przeciwutleniaczami i pomagają, gdy twoje ciało jest pozbawione naturalnych zdolność do samoobrony. Wspieranie diety żywnością i suplementami zawierającymi witaminy C i E pomoże Twojemu wewnętrznemu systemowi antyoksydacyjnemu tworzyć nowe komórki skóry i naprawiać uszkodzone, ograniczać fotouszkodzenia i utrzymywać mocną skórę, aby chronić organizm przed toksynami środowiskowymi.

Dodaj w Twojej diecie MUFA i PUFA

Kwasy tłuszczowe mogą wiele zrobić dla naszej skóry i zdrowia w zimie. Jednonienasycone kwasy tłuszczowe (MUFA) i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA) znajdujące się w żywności i suplementach utrzymują integralność komórek i zmniejszają stan zapalny, gdy skóra jest narażona na surowe warunki zimowe. Zdrowe tłuszcze są integralną częścią dwuwarstwy komórkowej, regulują to, co wchodzi i wychodzi z komórki (w tym wodę) oraz pomagają utrzymać strukturę i funkcję. Ryby i oleje rybne zawierają korzystne NNKT, a oliwa z oliwek zapewnia korzystne NNKT.

W chłodne dni średnia temperatura skóry może spaść nawet o 14 stopni, zanim zmieni się temperatura głęboka ciała. Nasz organizm szuka sposobów na utrzymywanie ciepła swoich narządów, w tym poprzez wykorzystanie brązowego tłuszczu (brązowej tkanki tłuszczowej) jako źródła paliwa. Badania pokazują, że wysokie spożycie kwasów omega-3 stymuluje receptory sygnalizujące aktywację termogenezy z brązowego tłuszczu. Tłuszcz brązowy składa się głównie z mitochondriów, które mogą być również wspierane przez rybozyd nikotynamidu w suplementach diety. 

Aktywacja brązowego tłuszczu jest dobra; proces ten jest związany z lepszą kontrolą insuliny i glukozy oraz lepszym profilem lipidowym, co oznacza mniejsze ryzyko cukrzycy typu 2 i chorób serca.

Suplementacja kolagenem

Zimowa pogoda wysusza skórę i pozostawia na niej więcej zmarszczek niż latem. Wynika to z niskiej wilgotności powietrza i ostrych zimnych wiatrów.

W badaniu 2020 zbadano wpływ kolagenu w różnych warunkach pogodowych. To randomizowane, kontrolowane badanie obejmowało kobiety w wieku od 40 do 60 lat i korygowało wyniki pod kątem temperatury, wilgotności i promieniowania UV na podstawie danych pogodowych z ich domu. Kobiety, które spożywały kolagen, miały znacznie mniejszą utratę wody przez skórę, poprawiły nawilżenie skóry i zatrzymały więcej wilgoci niż kobiety, które nie przyjmowały kolagenu.

Suplementacja kolagenem utrzymuje nawilżenie, elastyczność i siłę skóry już w ciągu czterech tygodni. Kolagen Thorne **** zawiera również rybozyd nikotynamidu, który wspiera funkcje mitochondriów oraz ekstrakty roślinne, które wspierają nawilżenie, elastyczność i koloryt skóry.

Zawartość
  • Używaj kremów przeciwsłonecznych
  • Pij dużo wody
  • Dodaj w Twojej diecie MUFA i PUFA
  • Suplementacja kolagenem
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.